Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

8Bitdo Retro Klawiatura Mechaniczna

Królowie retro z 8Bitdo w końcu wysłali swoją elegancką, mechaniczną klawiaturę NES i jesteśmy co najmniej podekscytowani.

HQ

Szczerze mówiąc, niewiele jest uczuć, które przebiją nostalgię jakości. Wiesz, kiedy pamięć po prostu wystrzeliwuje cię z powrotem do wehikułu czasu i siedzisz tam znowu, na drewnianej podłodze w 1987 roku, grając w Kid Icarus. Moviebox, Commando (mocno ocenzurowany) na VHS, V w telewizji, Dallas, Whitesnake, Refreshers... To były czasy. Uwielbiałem lata 80. Jestem produktem tamtej dekady i uwielbiam też NES-a, wspaniałą starą maszynę, która wymagała mocnego uderzenia, aby wiele z jej wkładów działało w najlepszych czasach.

8Bitdo Retro Klawiatura Mechaniczna8Bitdo Retro Klawiatura Mechaniczna
Powiedziałbym, że w tej chwili nie można znaleźć fajniejszej klawiatury.

8Bitdo tworzy akcesoria do gier z wyraźnie klimatem lat 80. i chociaż przez lata wydali kilka wadliwych rzeczy (ta 8-bitowa mysz z przyciskami NES nie była świetna, nawet jeśli miała dziwacznie fajną estetykę), wyprodukowali też całkiem fajne rzeczy. Kiedy ogłoszono inspirację NES-em Retro Keyboard, ucieszyłem się. Na początku zeszłej jesieni napisałem kilka wylewnych postów na blogu o tym, jak bardzo podobał mi się jego wygląd, a po przetestowaniu go przez ponad trzy tygodnie, jestem gotowy do wystawienia oceny.

8Bitdo Retro Klawiatura Mechaniczna8Bitdo Retro Klawiatura Mechaniczna
Przełączniki pochodzą od Kailh i są genialne.
To jest reklama:

Więc jak dobry jest? Czy to tylko fantazyjna, rzecz, taka jak ta mysz NES? Nie, nie jest. 8Bitdo Retro Mechanical Keyboard jest w rzeczywistości zaskakująco dobry. Jeśli chodzi o klawiaturę mechaniczną zorientowaną na gry, posunąłbym się nawet do nazwania jej genialną. Komunikuje się z komputerem przez Bluetooth, ale można go również podłączyć za pomocą dołączonego, ma idealnie wyraźne przełączniki, a skok ma odpowiednią długość jak na mój gust. Ergonomia jest genialna, design fenomenalny, a żywotność baterii oszałamiająca (ponad 200 godzin na jednym ładowaniu). Na jego górze znajdują się pokrętła głośności i specjalne przyciski, a także dwa gigantyczne przyciski w osobnym pudełku, które można łatwo ustawić do obsługi makr lub specjalnych poleceń, co nie wymaga nawet korzystania z genialnego oprogramowania 8Bitdo. Ustawiłem je tak, aby szybko i łatwo wysyłać emotikony środkowego palca do mojego kolegi Marcusa Perssona za pośrednictwem Skype, co jak zawsze było bardzo przydatne.

8Bitdo Retro Klawiatura Mechaniczna8Bitdo Retro Klawiatura Mechaniczna8Bitdo Retro Klawiatura Mechaniczna
Duże, zewnętrzne przyciski A/B można zaprogramować tak, aby robiły wszystko, co chcesz.

Byłoby dla mnie pomocne, gdyby ta klawiatura miała nordycki układ, ponieważ nie ma Å, Ä i Ö. W tej chwili nie ma sensu używać 8Bitdo Retro Mechanical Keyboard do pisania po szwedzku, ale do wrzucenia do jakiegoś Warzone lub Fortnite jest to, jak powiedziałem, genialna klawiatura, a ogromne przyciski, które są z nią dołączone, są fajniejsze, niż początkowo myślałem. Fakt, że dostajesz to wszystko za 90 funtów, uważam za coś w rodzaju okazji, a ze swojej strony będę miał tę klawiaturę "na wystawie" jako wspaniałą ozdobę na mojej półce biurowej, kiedy tak naprawdę jej nie używam.

To jest reklama:
09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju


Wczytywanie następnej zawartości