Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

AceZone A-Rise

Jeśli chcesz wejść all-in na słuchawkach e-sportowych, cóż... Jest tylko jedna opcja.

Wcześniej przyjrzeliśmy się AceZone, który charakteryzuje się przede wszystkim dostarczaniem słuchawek przeznaczonych do użytku profesjonalnego, czy to na imprezach LAN, turniejach na żywo czy obiektach treningowych do e-sportu, ale to nie znaczy, że nie jest to interesujące dla zwykłych użytkowników, którzy chcieliby być bliżej sprzętu używanego profesjonalnie, a przecież można je kupić w zwykłych sklepach z elektroniką.

Wcześniej przyjrzeliśmy się A-Spire, który jest zmniejszoną, bardziej przyjazną dla konsumenta wersją A-Rise, ale bez dodatkowych funkcji, które przydają się w profesjonalnym turnieju e-sportowym na arenie z 20 000 widzów.

Jest w nieco innym parku piłki niż to, co zwykle widzisz, i miło jest zobaczyć, że został zaprojektowany wokół funkcjonalności, a nie na odwrót, jak niestety bardzo często widzisz w przypadku produktów konsumenckich, którymi gracze są przytłoczeni na co dzień. Jest to bardzo solidnie zbudowana rama z odlewu aluminiowego, gdzie same muszle słuchawek wykonane są z włókna szklanego, aby ograniczyć wagę do 550g. Nawet wysięgnik mikrofonu jest owinięty metalem i niezwykle solidny, w rzeczywistości na poziomie, na którym powiedziałbym, że może być używany jako broń do samoobrony.

Konstrukcja jest dość twarda i zapewnia mocne dopasowanie do uszu, dzięki czemu nie odbija się w ogniu bitwy, a prawie wszystkie jej części są wymienne, w tym podkładki na pałąku. Po każdej stronie muszli słuchawek znajduje się kilka przycisków, które mają inny kształt i różne wzory, a ty nigdy nie masz wątpliwości, co z nimi robisz. Ponieważ podkładki, podobnie jak muszle słuchawek, są dość masywne, pierwsze wrażenie będzie prawdopodobnie takie, że są to w rzeczywistości ochronne zestawy słuchawkowe do użytku na placu budowy i może nie być całkowicie błędne, ponieważ AceZone zaprojektował swoje słuchawki oparte na ochronnikach słuchu do użytku profesjonalnego.

Nauszniki są łatwo wymienne i są opisywane jako "klasy wojskowej", co nie jest tylko pustą rozmową handlową, ponieważ kilka osób stojących za nimi pomaga w opracowywaniu produktów dla mniejszych duńskich firm, które działają jako podwykonawcy dla przemysłu wojskowego, w tym w odniesieniu do redukcji hałasu dla pilotów myśliwców. Mogą wydawać się bardzo duże, jak reszta słuchawek, ale ma sens, aby nie tylko zakrywać ucho, ale zamknąć je całkowicie i w pewnej odległości od ucha, izolując w ten sposób ucho całkowicie od otoczenia i nie pozostawiając małych otworów, do których może dostać się powietrze. Bardzo solidne muszle słuchawek wyglądają na niezwykle nieporęczne, ale jest to po prostu konsekwencja faktu, że musi być wystarczająco dużo miejsca, aby jednostki sterujące mogły się poruszać, a pasywna redukcja szumów, która przyjmuje wiele dźwięków o wysokiej częstotliwości, musi mieć najlepsze możliwe warunki do działania.

To jest reklama:
AceZone A-Rise

Tam, gdzie wiele słuchawek ma pasywną lub aktywną redukcję szumów, AceZone zdecydował się dostarczyć oba jednocześnie. Według samego AceZone oznacza to, że zazwyczaj masz redukcję szumów -30dB, a ponieważ nie jest ona w pełni liniowa, działa na pewnych częstotliwościach powyżej 45dB. To dużo, ale jest skierowany do głośnego otoczenia, a prawdopodobnie nie tak bardzo do cichego domu - jeśli masz dzieci lub hałaśliwych sąsiadów, przekonasz się, że jest to również przydatne dla zwykłych ludzi.

Mikrofon musi być ustawiony dokładniej niż jesteś przyzwyczajony ze względu na bardziej ograniczony wzór nagrywania, który został zaprojektowany tak, aby przepuszczać jak najmniej szumów tła, a istnieją bardzo dokładne instrukcje, jak to zrobić. Ponieważ jednak wysięgnik mikrofonu jest wzmocniony metalem, zawsze pozostaje we właściwej pozycji, gdy przechylasz go w przód iw tył, i oczywiście jest automatyczne wyciszenie, gdy jest odpychane.

Moja główna krytyka dotyczy tylko tego, że praktycznie nie ma informacji o samych jednostkach, z jakiego materiału są wykonane, z czego składa się system magnetyczny i tak dalej. To przetwornik 42 mm i to wszystko, co wiemy. Jest wystarczająco dużo baterii na około 16-17 godzin użytkowania na raz, dzięki pojemności 1100 mAh, która jest wystarczająca dla większości ludzi. Doceniam dłuższą żywotność baterii, ale rozumiem również, że zwiększyłoby to wagę i tak już ciężkiego zestawu słuchawkowego.

To jest reklama:

Pod względem połączenia ładuje się i może być słuchany zarówno przez USB-C, dostarczony z nim w inteligentnym etui podróżnym, jak i Bluetooth. Obsługiwane są zarówno Aptx, jak i AptX HD, a także AAC i SBC. Połączenie jest zaskakująco stabilne, ale AceZone nie zaleca bezprzewodowego przez cały czas, ponieważ mówią wprost, że USB służy do gier, Bluetooth do codziennego użytku i przewodowe aux do konsol.

Możesz wybierać między Pro Gaming, muzyką / grami z redukcją szumów i tym samym bez. Zdecydowanie polecam słuchanie muzyki i granie z aktywną redukcją szumów, nawet w domu, ponieważ jest to idealne rozwiązanie do eliminowania hałasu wentylatora z komputera. Pro Gaming to wyraźny i oczywiście bardzo hardkorowy tryb dostrojenia EQ, który optymalizuje wszystkie częstotliwości związane z krokami, przeładowywaniem dźwięków i wszystkim, co może dać ci przewagę w grze wideo.

Mikrofon jest zaskakująco dobry, a mowa jest wyraźna. Jednak brakuje również pełni głosu, co oznacza, że nie jest to urządzenie, które nadaje się do podcastów, służy wyłącznie do komunikacji.

AceZone A-Rise

Jakość dźwięku jest również zaskakująco dobra, z przezroczystością w średnicy, a jest to jedna z niewielu zamkniętych słuchawek, których faktycznie użyję do muzyki. Rozdzielczość jest również znacznie wyższa niż to, czego zwykle doświadczam w przypadku słuchawek do gier. Redukcja szumów umożliwiła również korzystanie z zestawu słuchawkowego z laptopem w salonie z telewizorami, zwierzętami i innymi osobami. Najbardziej zaskoczyła mnie jednak ergonomia, bo mimo że ważą ponad pół kilograma, wydają się masywne, ale nie ciężkie, a ja nigdy nie czułem się obciążony, być może dlatego, że ciężar rozkłada się na pałąk, a nie tylko na muszlach słuchawek.

Jedną z rzeczy, na których AceZone się sprzedaje, jest ich lokalizacja w grach, zwłaszcza to, jak powinny mieć lepszą zdolność do identyfikowania wystrzałów, kroków i innych rzeczy na odległość. I trzeba powiedzieć, że A-Rise dostarcza. Kierunki łatwo rozpoznawalnych dźwięków, takich jak wystrzały, szczególnie za tobą, są szczególnie wyraźne, ale podejrzewam, że brak szumu tła ma większe znaczenie, niż można by się spodziewać, chociaż strojenie w ustawieniu Pro Gaming z pewnością również w tym pomaga.

Do tego dochodzi cena. Nie rozmawialiśmy o tym, ale to 700 funtów. Tyle kosztuje gra na profesjonalnym poziomie, ale dostajesz też coś, czego nikt inny nie ma, głównie dlatego, że nie może sobie na to pozwolić. Ostatecznie oznacza to, że to od Ciebie zależy, czy chcesz wydać pieniądze na naprawdę ekskluzywny gadżet.

10 Gamereactor Polska
10 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
AceZone A-Rise

AceZone A-Rise

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Kim Olsen

Jeśli chcesz wejść all-in na słuchawkach e-sportowych, cóż... Jest tylko jedna opcja.Wczytywanie następnej zawartości