Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Alone in the Dark

Alone in the Dark wygląda jak kolejny świetny remake survival horroru

Pokazano nam jeszcze jedno spojrzenie na remake i jesteśmy pod wrażeniem i podekscytowani tym, co zobaczyliśmy.

HQ

Ostatnio stałem się trochę frajerem dla gier survival horror. W erze bóstw wieloosobowych, które nigdy nie umierają i wymagają twojej niepodzielnej uwagi, jest coś przyjemnego w czystym, kompletnym doświadczeniu dla jednego gracza - nawet jeśli często zabierają nas w niesamowicie wstrząsające i przerażające podróże. Kiedy więc usłyszałem, że Pieces Interactive będzie remakiem klasycznego horroru z 1992 roku, Alone in the Dark, byłem trochę podekscytowany, a teraz, po obejrzeniu większej ilości gry w ramach pokazu prasowego, jestem bardzo, bardzo podekscytowany.

HQ

Ponieważ Alone in the Dark wydaje się niesamowicie premium i nowoczesny z tego, co mi pokazano. Jest to gra, która zabiera graczy do rezydencji i okolicznych miast na południu Stanów Zjednoczonych w 1920 roku, a następnie stawia przed graczami zadanie rozwikłania dziwnej i niepokojącej tajemnicy związanej ze znikającym członkiem rodziny Hartwood. Ale, żeby trochę wrzucić kłody do pracy, Alone in the Dark nie jest grany tylko z perspektywy jednej postaci, jak Dead Space z Isaacem Clarke'em, lub to, co otrzymujemy w Resident Evil 4 z Leonem S. Kennedym. Nie, tutaj mamy dwie historie, które różnią się w zależności od tego, czy grasz jako detektyw Edward Carnby, czy Emily Hartwood, siostrzenica zaginionego wujka, który ostatnio był widziany w Derceto Mansion, domu dla chorych psychicznie.

Automatycznie prawdopodobnie porównujesz się do Resident Evil 2, ale wygląda na to, że Pieces idzie o krok dalej w tej grze, ponieważ narracja i historia nie tylko zabierze cię na inną ścieżkę do różnych miejsc, takich jak RE2, ale także zobaczy, że NPC i inne postacie reagują inaczej na ciebie, tworząc unikalne scenariusze i momenty, co sprawia, że druga rozgrywka w tej grze jest prawie pewna. Jeśli jednak unikalne elementy nie wystarczą, aby sprawić, że będziesz chciał to zrobić, obsada z pewnością pomoże ci wyprostować umysł, ponieważ Pieces sprowadził zarówno Davida Harboura, jak i Jodie Comer do przedstawienia bohaterów Alone in the Dark's, co jest co najmniej przyciągającą wzrok przesłanką.

To jest reklama:

Ponieważ oryginalny Alone in the Dark zadebiutował w 1992 roku, nazywanie tego prostym remakiem jest sprzedawaniem go krótko. Wydaje się, że jest to zupełnie nowa adaptacja gry survival horror, ponieważ nowoczesna technologia i moc Unreal Engine 4 pozwoliły deweloperowi stworzyć oszałamiające nowe podejście do rezydencji i otaczającego środowiska. To list miłosny do oryginału, a nie tylko prosty remake, jak stało się dość powszechne w branży gier w dzisiejszych czasach.

Alone in the Dark
Alone in the DarkAlone in the DarkAlone in the Dark

Podczas gdy koncepcja Alone in the Dark będzie polegała na wykorzystaniu psychologicznych elementów horroru, które ukuły serię, ta wersja gry zrobi to, ponieważ rzeczywistość dosłownie rozpadnie się na twoich oczach, ponieważ bohaterowie walczą o zrozumienie i zrozumienie świata i tego, co się z nimi dzieje. Typy wrogów, które wyglądają jak przerażające potwory horroru Eldritch, również wyraźnie działają na korzyść tego stylu projektowania, podobnie jak ścieżka dźwiękowa, która wykorzystuje doom jazz, aby stworzyć atmosferę, która pasuje do epoki, ale nadal sprawia, że momenty mrożą krew w żyłach.

To jest reklama:

Elementy walki wydają się również bardziej skłaniać ku temu, co znajdziemy w Dead Space i RE2, ponieważ musisz korzystać z typowych chwiejnych systemów celowania i ograniczonej mobilności, aby przetrwać i pokonać zagrożenia, które cię atakują. W Alone in the Dark są opcje ataków wręcz, a także krótkie ruchy wymijające, ale nie spodziewajcie się, że w najbliższym czasie w RE4 kopiecie kogoś takiego jak Leon.

Ponieważ Alone in the Dark zadebiutuje na PC, PlayStation 5 i konsolach Xbox Series 25 października, jestem bardzo podekscytowany, aby zobaczyć więcej, a nawet zagrać w ten remake survival horroru wkrótce, i na szczęście możecie poczuć przedsmak tego, co nadejdzie teraz, ponieważ Pieces uruchomił grywalne demo Prologue, które stawia graczy w roli młodej dziewczyny, którą spotykasz podczas głównej gry, gdy bada Derceto Mansion na kilka tygodni przed przybyciem Carnby'ego i panny Hartwood. To demo będzie jednak tylko zwiastunem tego, co nadejdzie i nie będzie zawierało żadnych spoilerów dotyczących głównej historii ani żadnych elementów walki, więc nie spodziewajcie się tutaj szerokiej i głębokiej przygody.

Dla osób zainteresowanych zamówieniem w przedsprzedaży Alone in the Dark, możesz to zrobić już teraz, a gra kosztuje 49,99 £ / 59,99 € i jest dostępna w jednej z dwóch wersji. Standardowa edycja zawierająca tylko grę podstawową oraz Deluxe Edition z kilkoma pakietami filtrów i komentarzy, które dodają i zmieniają środowisko Alone in the Dark. Każdy, kto złoży zamówienie w przedsprzedaży, otrzyma również Decerto 1992 Costume Pack DLC, co pozwoli ci zmienić modele bohaterów, aby odzwierciedlić ich wersje z 1992 roku.

Nie trzeba dodawać, że jeśli nadal masz to przerobione swędzenie survival horroru, Alone in the Dark jest zdecydowanie czymś, co należy zaznaczyć w kalendarzu.

Alone in the DarkAlone in the Dark
Alone in the Dark

Powiązane teksty

0
Alone in the Dark Score

Alone in the Dark

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Pieces Interactive nałożyło błyszczącą i świeżą warstwę farby na horror z 1994 roku, w tym remake'u, który bardzo przypomina Resident Evil 2.Wczytywanie następnej zawartości