Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach
AOC Agon Pro AG276QZD

AOC Agon Pro AG276QZD

AOC wypuszcza nowy ekran OLED, a nasz programista oczywiście go przetestował.

Kiedy AOC ogłosiło swoje wielkie nowości na początku tego roku, ten monitor był dla mnie najbardziej ekscytujący z całej grupy. Prawdziwy monitor do gier z technologią OLED i błyskawicznym panelem 0,01 milisekundy oraz częstotliwością odświeżania 240 Hz. Krótki czas, jaki miałem na wypróbowanie ekranu, był co najmniej obiecujący, a Cyberpunk 2077 działał jak sen i wyglądał niesamowicie dobrze. Należy jednak powiedzieć, że nie ma wielu monitorów do gier z tą technologią, częściowo ze względu na cenę, ale także częściowo ze względu na rozmiar ekranów, ponieważ pod względem produkcji bardziej nadaje się do budowy większych ekranów. Te ekrany są nadal drogie, a zwykły gracz wydałby teraz na jeden od setek do tysięcy funtów. Ale niezależnie od ceny, jak kształtuje się ten potężny monitor?

AOC Agon Pro AG276QZD
Ekran ma fajny design z asymetryczną podstawą, która wyróżnia się jako fajny detal. Jest to również bardzo zgrabna podstawa, więc nie musisz uderzać w nią myszką i klawiaturą.

AOC Agon Pro AG276QZD, jak nazywa się ekran, ma rozdzielczość 2560x1440 pikseli i, podobnie jak wiele innych LG, ma panel OLED. Południowokoreański producent dostarcza panele OLED większości marek, które budują ekrany w tej technologii, takich jak Corsair i Asus, żeby wymienić tylko kilka. Ekran ma częstotliwość odświeżania 240 Hz, HDR 10 i obsługuje zarówno FreeSync, jak i G-Sync. Ma również 1,7 miliarda kolorów i zapierające dech w piersiach 80 milionów do jednego kontrastu, co jest w zasadzie tym samym, co nieskończone, ponieważ czerń jest naprawdę sadzą. Należy od razu powiedzieć, że obraz jest absolutnie oszałamiający od razu po wyjęciu z pudełka, a poziom szczegółowości, jaki może zapewnić OLED, jest zupełnie inny niż wszystko inne w technologii ekranów, która istnieje obecnie. Dołączona dokumentacja dotycząca kalibracji ekranu pokazuje, że bez problemu radzi sobie z kolorami sRGB Delta E.

AOC Agon Pro AG276QZD
Obraz, jaki zapewnia Agon Pro AG276QZD, jest naprawdę niesamowity i z otwartymi ramionami przyjmuję fakt, że przyszłość wyświetlaczy do gier to OLED.

Wydaje mi się, że konstrukcja ekranu jest nieco dziwna, z nieco dziwną stopą, która nie jest całkowicie symetryczna i kolorowymi światłami LED z tyłu. Światła te można również wyłączyć, jeśli wolisz. Kolejną dobrą rzeczą jest to, że stopa jest bardzo zgrabna i zajmuje mało miejsca na biurku, co moim zdaniem powinny mieć wszystkie ekrany, aby uniknąć uderzania w nią zarówno klawiaturą, jak i myszą. Monitor ma wiele wejść z dwoma portami DisplayPort, dwoma HDMI 2.0, dwoma USB 3.0 Type-A i jednym USB 3.2 Type-B. Trochę szkoda, że brakuje mu wejścia USB-C i jest to tylko HDMI 2.0, a zatem nie można uruchomić powyżej 120 Hz. Z tyłu ekranu znajduje się mały joystick, którego używasz do sterowania menu OSD i myślę, że nadszedł czas, aby zmienić interfejs, ponieważ czerwono-biała kombinacja kolorów utrudnia zobaczenie, co kliknąłeś.

To jest reklama:
AOC Agon Pro AG276QZD
Kosztuje to dużo pieniędzy, ale warto. W tym przypadku.

Mogę bezpośrednio powiedzieć, że jest to najlepszy i najszybszy ekran, jaki do tej pory wypróbowałem, ponieważ obraz jest absolutnie fenomenalny i płynie idealnie. Oczywiście może to być coś w rodzaju efektu placebo, ale dzięki niezwykle szybkiemu czasowi reakcji czułem, że mam niewielką przewagę nad wszystkimi, przeciwko którym grałem, a zwłaszcza w grach FPS, takich jak Fortnite i Counter-Strike 2. Kolory w Fortnite sprawiały wrażenie, jakby wyrastały z ekranu dzięki szczegółowości i głębi obrazu. Kiedy grałem w Counter-Strike'a 2, nie pamiętam, kiedy ostatnio miałem tak wysoki procent strzałów w głowę, a moi znajomi zaczęli kwestionować, czy naprawdę gram z czystym kontem. Ale częstotliwość odświeżania 240 Hz i szybki czas reakcji sprawiły, że w niektórych meczach czułem się, jakbym miał "aimbota". Wskoczyłem też i uruchomiłem trochę Shadow of the Tomb Raider i chłopcze, bardzo podobało mi się odwzorowanie kolorów i niezrównana czerń obrazu.

Nie ma wątpliwości, że OLED to kolejny krok dla nas, graczy, jeśli chodzi o ekrany, a AOC naprawdę trafił w sedno, jak sądzę. Chociaż Agon Pro AG276QZD jest drogim monitorem, trzeba powiedzieć, że jest znacznie tańszy niż jego konkurenci i jest pokonany tylko pod względem jasności. Poza tym jest równie dobry we wszystkim i osobiście nie miałem z tym żadnych problemów. Teraz mam tylko nadzieję, że w tym roku byłem wystarczająco dobry, bo tego właśnie chcę na Boże Narodzenie. Proszę, proszę, proszę, Mikołaju.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości