Polski
Gamereactor
guide
Balatro

Balatro Przewodnik: porady i wskazówki, jak zostać najlepszym rekinem karcianym

Utknąłeś i walczysz o złamanie pokerowego roguelike'a LocalThunk? Opracowaliśmy kilka wskazówek i sztuczek, które pomogą Ci w drodze.

HQ

Odkąd niedawno zadebiutowała, wielu z Was prawdopodobnie zaczęło już doskonalić swoje umiejętności karciane w Balatro, a jeśli nie, to naprawdę powinniście (wyjaśniam dlaczego w mojej recenzji). Ale tylko dlatego, że każdy może wziąć do ręki i zagrać w Balatro, no cóż, ostatnio mniej ludzi z powodu czkawki z ocenami, która dostosowała wiek związany z grą z 3+ do 18+, nie oznacza to, że będziesz dobry w grze. Stworzyłem ten krótki przewodnik wypełniony sześcioma wskazówkami i sztuczkami, które, mam nadzieję, pomogą Ci stać się prawdziwym rekinem karcianym.

Ale zanim do tego przejdę, zamierzam pominąć podstawową mechanikę Balatro, więc jeśli nie jesteś pewien, jak działa ta gra, koniecznie przeczytaj moją recenzję (którą możesz również znaleźć tutaj).

HQ

Wiedz, kiedy je zatrzymać

Tak, zaczynam ten przewodnik od ponownego odniesienia się do kultowej piosenki Kenny'ego Rogersa The Gambler, ponieważ jest ona naprawdę pełna kilku świetnych porad. Zacznijmy od tego, że ta i moja druga uwaga odnosi się do mechaniki odrzucania kart i tego, jak wpływa ona na ręce, które możesz zbudować. Zasadniczo nie daj się ponieść emocjom. Jeśli masz dobrą rękę, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest zatrzymanie jej na wypadek, gdyby karty, które otrzymujesz jako zamienniki, nie były dobre i nie łączyły się z kartami już w twojej ręce.

Wiedz, kiedy je spasować (odrzucić)

Biorąc to pod uwagę, nie miej nadziei na idealną rękę. Sprytni ludzie z University of Iowa w Ameryce wykonali ciężką pracę i obliczyli prawdopodobieństwo uzyskania układów pokerowych, a prawdopodobieństwo, że uda ci się wypracować pokera wynosi 0,00002%, a kareta nie jest dużo lepsza i wynosi 0,00024%. To prawda, że jest to w zwykłych zasadach pokera, a w Balatro masz o wiele więcej kart do gry (więcej też, jeśli weźmiesz pod uwagę odrzucone karty), ale chodzi o to, że idealna ręka z wysokimi wynikami jest niezwykle trudna do utworzenia, więc prawdopodobnie najlepiej jest poszukać gdzie indziej i skupić swoją uwagę na bardziej rozsądnych rękach, takich jak trójka.

To jest reklama:
Balatro

Nie strzelaj ciągle do księżyca...

Jest to podobne do ostatniego punktu, ale ma bardziej nadrzędny temat. Zasadniczo, w Balatro kluczem do sukcesu jest zbudowanie zespołu jokerów, na których często można polegać, aby wygenerować ogromne mnożniki, aby zgarnąć największy i najbardziej imponujący wynik. Ponieważ jednak trudno o skomplikowane ręce, chodzi mi o to, aby skupić swoją uwagę na budowaniu stylu gry i składu jokerów, który może być często używany. Na przykład lubię trójki jokerów, ponieważ można ich używać na wiele sposobów. Nie tylko możesz użyć trójki, aby zdobyć solidny wynik, ale możesz także aktywować ich mnożnik na fullach i czwórkach. Nie trzeba dodawać, że ta ręka jest bardzo wszechstronna, więc użyj strategii podobnej do tej, aby celować w gwiazdy, ale także pozwolić ci upaść i bezpiecznie wylądować na nogach, aby zdobyć przyzwoite punkty.

... Ale złap dowolne karty planet i tarota, które pasują do twojego stylu gry

Można by pomyśleć, że karty tarota i karty planet nie są zbyt przydatne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że są to przedmioty jednorazowego użytku, ale odpowiednia karta może być absolutnie niezbędna, szczególnie w obliczu późniejszych i znacznie większych ciemnych. Tak więc, jeśli widzisz kartę planety, która, na przykład, opierając się na strategii z mojego ostatniego punktu, poprawia trójkę poprzez zwiększenie mnożnika, który wyrzucają, podnieś ją i użyj tak szybko, jak to możliwe.

To jest reklama:

Podobnie, świetnym pomysłem jest trzymanie pod ręką kilku kart tarota na wypadek, gdyby wszystko się rozpadło i potrzebujesz karty wyjścia z więzienia. Taroty są przepustką do bezpieczeństwa, więc miej pod ręką przynajmniej jeden dobry. Podziękujesz mi za sugestię, gdy dojdziesz do późniejszych blindów, kiedy będziesz musiał dać z siebie wszystko.

Balatro

Nie bój się wydawać gotówki

Jednym z największych przestępstw, jakie możesz popełnić w Balatro, jest gromadzenie gotówki. Jeśli jeszcze nie zdałeś sobie sprawy, że jest to roguelike, co oznacza, że jeśli wygrasz lub, co bardziej prawdopodobne, przegrasz, stracisz wszystko i musisz zacząć od początku. Wydawaj więc pieniądze, które zbierasz z wygranych blindów i wydawaj je na jokery oraz karty planet i tarota, szczególnie na nieodkryte karty, jeśli to możliwe, ponieważ w ten sposób odblokujesz i zobaczysz więcej unikalnych jokerów wchodzących do sklepu. To chyba jedyny raz, kiedy Kenny Rogers się myli, ponieważ w Balatro nie ma odejścia - jesteś albo zwycięzcą, albo przegranym, nie ma nic pomiędzy.

Jeśli utkniesz, spróbuj biegu z rozstawieniem

Jeśli lub co bardziej prawdopodobne, Balatro zacznie cię bić i demoralizować i myśleć, że nigdy nie będziesz w stanie go pokonać, istnieje rozwiązanie, które pozwoli ci uzyskać zastrzyk dopaminy i wstrzyknąć trochę nadziei do twojej gry. Nazywa się to rozstawionym biegiem, który jest zasadniczo sposobem, w jaki możesz powtórzyć poprzednie biegi, których już doświadczyłeś, usuwając część losowego charakteru z rozgrywki i ułatwiając jej pokonanie. Nie ma nic złego w rozgrywaniu rozstawionego biegu, więc spróbuj i choć raz odnieś sukces.

Balatro

To tylko sześć szybkich wskazówek, jak pokonać Balatro. Nie możemy zapewnić Ci jasnego przewodnika, jak przejść tę grę ze względu na jej losowy charakter i kreatywne elementy, ale mamy nadzieję, że jeśli zaczniesz włączać je do swojej gry, zaczniesz odnosić większe sukcesy, kontynuując swoją podróż do bycia najlepszym rekinem karcianym.

Powiązane teksty

0
Balatro Score

Balatro

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Pokerowy roguelike od LocalThunk mógł właśnie ukraść tytuł najlepszej gry niezależnej lutego.Wczytywanie następnej zawartości