Polski
Gamereactor
Recenzje seriali
Clarkson's Farm

Clarkson's Farm - Sezon 3

Tak, ten sezon też jest genialny.

HQ
HQ

W zeszłym roku, ponad rok temu, zrecenzowałem drugi sezon Clarkson's Farm i dałem temu sezonowi, a właściwie temu serialowi, 10/10. To dość szalona recenzja jak na tak eklektyczny program, który prosi się o oglądanie, jak coś, co można opisać tylko jako półinteligentnego, czującego goryla, ociężałego po swojej farmie, gorączkowo próbując zarobić pieniądze w czymś, co wydaje się być zawodem w poważnej transformacji. Innymi słowy, jest to przepis, który tak naprawdę nie powinien zadziałać, ale tutaj po raz trzeci sam Clarkson, zabawne postacie, które ma wokół siebie raczej przypadkowo, oraz średnio utalentowany zespół produkcyjny z Amazon udowadniają, że magia może się zdarzyć w najdziwniejszych miejscach. A Clarkson's Farm jest naprawdę magiczną telewizją, ponieważ wszystko w tobie krzyczy, że to nie powinno być tak zabawne, tak emocjonalne i tak rezonujące - ale po prostu jest. Całkowicie, po prostu jest.

Nie popełnij jednak błędu; Clarkson's Farm w 2024 roku to prawie więcej tego samego, co zaczęło się w 2021 roku. Sam Jeremy Clarkson komentuje i uczestniczy w branży dość bezpośrednio, która doświadcza rosnących kosztów i spadających przychodów, podczas gdy skutki tego, co wydaje się być globalnym ociepleniem, sieją spustoszenie, a pośród tego wszystkiego pojawia się dobry pomysł i nadzieja na przyszłość, w której Diddly Squat Farm może faktycznie generować zysk. Tym razem grzyby, świnie i kozy, ostatnim razem było to coś innego, a następnym razem znów będzie to coś innego. Przepis jest taki sam, a rezultat jest tak nieskończenie słodki.

Clarkson's Farm
To jest reklama:

Wracając do eklektyzmu; Trudno jest dokładnie określić, dlaczego Clarkson's Farm jest tak dobry. Jasne, Jeremy Clarkson jest, w ostatecznym rozrachunku, rozrywkowym gospodarzem, niezależnie od jego poglądów, a telewizja człowieka na głębokiej wodzie nie powstała tutaj, oczywiście, że nie. Jest tu jednak pewna autentyczność, nerw wynikający z faktu, że w przeciwieństwie do Top Gear w ostatnich latach, a w szczególności The Grand Tour, Clarkson's Farm jest w zasadzie kawałkiem życia. To jest prawdziwe, zmartwienia są prawdziwe, zwycięstwa są prawdziwe, podobnie jak podróż od jednego do drugiego. Obserwowanie, jak prosięta umierają pomimo najlepszych starań zarówno niezdarnego Clarksona, jak i ciężko pracującej dziewczyny Lisy, jest naprawdę trudne, ponieważ ludzie, którzy za tym stoją, nie zdołali sztucznie zaaranżować tych scenariuszy. Ale kiedy grzyby w nowej piwnicy z grzybami przynoszą ogromne zyski, lub lokalna rada wycofuje część swojego niesprawiedliwego osądu pracy Clarksona, wydaje się, że jest to prawdziwe zwycięstwo. Te wzloty i upadki życia na farmie są przedstawione w dość relatywny sposób i poza kilkoma momentami, w których się potykają, jest to przez cały czas promiennie autentyczne.

Po raz pierwszy jednak Clarkson's Farm tańczy ze śmiercią, ponieważ Clarkson i Caleb w jednym z odcinków parodiują robotników budowlanych. Jest bardziej przećwiczony niż reszta i wydaje się niezwykle obcy w porównaniu z resztą pakietu, co z dumą pokazuje codzienną harówkę. Mam nadzieję, że nie oznacza to zmiany, ponieważ wywołało to dreszcz na plecach i przypomniało mi pierwszy sezon The Grand Tour, który był pełen sztucznych, wymyślonych i udawanych zabaw i gier.

Clarkson's Farm

Na szczęście ten trzeci sezon to wciąż przebłysk geniuszu, nawet jeśli jest bardziej taki sam. Niekoniecznie musisz lubić Clarksona, ale jeśli możesz przymknąć oko na jego światopogląd z klapkami na oczach i uwierzyć, że jego zainteresowanie wieloma, wieloma wyzwaniami, przed którymi stoją rolnicy w przyszłości, nawet jeśli chcą właściwie traktować ziemię i zwierzęta w celu bardziej zrównoważonej produkcji w przyszłości, to Clarkson's Farm jest wyjątkowym zwycięstwem, które można polecić wszystkim. Jest po prostu genialny i chociaż niezwykle trudno jest wskazać dlaczego, musisz i powinieneś spróbować.

To jest reklama:
09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

Clarkson's Farm - Sezon 2

Clarkson's Farm - Sezon 2

RECENZJA SERIALU. Przez Alex Hopley

Ten człowiek może być po prostu idiotą, ale ten dziwaczny program telewizyjny jest na wagę złota.Wczytywanie następnej zawartości