Co najmniej 25 żołnierzy Gwardii Narodowej zginęło po nalocie na najbardziej poszukiwanego szefa kartelu w Meksyku
Tak mówi minister bezpieczeństwa Omar Garcia Harfuch.
Co najmniej 25 członków Gwardii Narodowej Meksyku zginęło w stanie Jalisco po tym, jak władze przeprowadziły operację wymierzoną w lidera kartelu Nemesio Oseguerę, znanego jako "El Mencho", poinformował w poniedziałek minister bezpieczeństwa Omar Garcia Harfuch.
Oseguera, szef kartelu Jalisco New Generation i od dawna uważany za najbardziej poszukiwanego barona narkotykowego w Meksyku, miał na głowie nagrodę w wysokości 15 milionów dolarów. Jego schwytanie i śmierć w niedzielę wywołały falę represyjnej przemocy, w tym blokady i podpalenia w kilku stanach.
Inne nowe szczegóły pochodziły także od ministra obrony Ricardo Trevilli, który powiedział, że informacje wywiadowcze prowadzące do operacji pochodziły od partnera przywódcy kartelu. Tymczasem władze pozostają w stanie najwyższej gotowości, gdy siły bezpieczeństwa próbują powstrzymać dalsze niepokoje społeczne...

