Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Cooler Master Tempest GP27U

Nowy monitor do gier 4K firmy Cooler Master to potęga o doskonałej wydajności. Ale to jest drogie...

Ze swojej strony nie zrobiłem jeszcze kroku na ciemną stronę i nie podszedłem do rozdzielczości 4K na moim głównym monitorze, nadal używam 2160x1440. Dzieje się tak głównie dlatego, że wymaga naprawdę dobrego komputera, aby gry działały dobrze w wysokiej rozdzielczości, a także dlatego, że gram głównie w gry FPS, w których zwykle obniżam rozdzielczość na rzecz naprawdę wysokiej liczby klatek na sekundę. Teraz, gdy niedawno zbudowałem nowy komputer, myśli o zmianie na ekran 4K zaczęły się ponownie pojawiać i dlatego byłem naprawdę podekscytowany, gdy nowy chełpliwy ekran Cooler Master GP27U pojawił się w redakcji. Na papierze wygląda bardzo obiecująco z panelem IPS, oświetleniem Mini-LED, filmem Quantum DOT, HDR, a wszystko to oprócz tego, że jest naprawdę szybki z jednomilisekundowym czasem reakcji. Ale czy to wszystko usprawiedliwia cenę prawie 800 funtów?

Cooler Master Tempest GP27U

Jak już powiedziałem, Cooler Master naprawdę robi to z GP27U, a ekran ma prawie wszystko, co można sobie wyobrazić, jeśli chodzi o finezję i funkcje. Istnieje wbudowany przełącznik KVM, co jest bardzo wygodne, jeśli na przykład masz domowe biuro i chcesz uruchomić ten sam ekran, klawiaturę i mysz na dwóch różnych komputerach. Możesz łatwo przełączać się między komputerem osobistym a komputerem w pracy za pomocą jednego przycisku na ekranie bez konieczności ponownego podłączania. Stojak stołu można podnosić i opuszczać z regulacjami we wszystkich kierunkach, a podstawa jest zaprojektowana jak logo Cooler Master i zajmuje sporo miejsca, co naprawdę wolę zamiast szerokiej i rozłożystej stopy, którą ma wiele monitorów, która łatwo przeszkadza zarówno w klawiaturze, jak i myszy. Projekt jest czysty i podoba mi się oświetlenie z tyłu, które można zmienić na dowolny kolor, ale jakość wykonania samego ekranu ma nieco więcej do życzenia, ponieważ wydaje się nieco plastikowy w swojej cenie i chciałbym zobaczyć nieco bardziej bogaty wybór materiałów.

Cooler Master Tempest GP27U

Obraz na tym ekranie jest jednym z absolutnie najlepszych, jakie widziałem, i byłoby to dziwne, biorąc pod uwagę to, co umieścili. Ponieważ panel IPS z filmem Quantum DOT ma niesamowicie dobrą reprodukcję kolorów od razu po wyjęciu z pudełka i wydaje się, że każdy piksel jest rzeźbiony ręcznie, ponieważ ostrość jest na najwyższym poziomie. Ma podświetlenie Mini LED z 576 lokalnymi strefami ściemniania i pokazuje czerń i kontrast, który jest naprawdę, naprawdę czarny, gdy jest potrzebny. Jednak kąt widzenia nie jest zbyt duży i nie jest to ekran, na którym oglądasz film z przyjacielem. Ale to, co naprawdę mi imponuje, to jasność, ponieważ przy nitach 1200 (w trybie maks. HDR) boli moje oczy przy pełnej jasności, co jest dość niezwykłe. Na szczęście łatwo jest dostosować się do odpowiedniego poziomu za pomocą menu na ekranie, które jest przejrzyste i proste w obsłudze.

To jest reklama:
Cooler Master Tempest GP27U

Panel na ekranie ma częstotliwość odświeżania 160 Hz i może wydawać się nieco niska, ale biorąc pod uwagę, że jest to rozdzielczość 3840 x 2160, wymaga naprawdę potężnego komputera, aby móc wymyślić więcej klatek na sekundę. Przede wszystkim, jeśli chcesz grać ze wszystkimi grafikami ustawionymi na maksimum, nie potrzebujesz wyższej częstotliwości i myślę, że trudno jest dostrzec różnicę w porównaniu do ekranów o np. 240Hz. Czas reakcji na ekranie powinien wynosić jedną milisekundę, tak jak na papierze, ale w rzeczywistości nie jest to całkiem właściwe i zatrzymuje się na nieco ponad dwóch milisekundach, gdy mierzysz w grze, ale jest to wystarczająco dobre dla tych z was, którzy nie są profesjonalnymi graczami i nie jest to coś, co nawet zauważyłem, gdy grałem w Call of Duty: Modern Warfare II i Counter-Strike: Global Offensive. Naprawdę fajne jest to, że jest to ekran 4K, a gry takie jak Shadow of the Tomb Raider i Cyberpunk 2077 wyglądają absolutnie magicznie dobrze, a wszystko na ultra, grafika jest niezrównana i osiąga kolejny poziom w samej grze z ogromnym bogactwem szczegółów.

Cooler Master Tempest GP27U

Cooler Master Tempest GP27U to naprawdę dobry ekran, ale zrobi duży wgniecenie w portfelu i najlepiej nadaje się, jeśli zamierzasz grać w gry z dużą ilością grafiki z obsługą HDR. Jest również dobry jako ekran do pracy z grafiką, ale wymaga kalibracji, ponieważ nie jest zoptymalizowany fabrycznie.

To jest reklama:
08 Gamereactor Polska
8 / 10
+
Naprawdę dobre zdjęcie. Doskonały HDR. Świetny panel o wyjątkowo krótkim czasie reakcji. Mnóstwo ostrości.
-
Nieco słaba jakość wykonania. Drogi.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości