Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Corsair K65 Plus Wireless

Corsair idzie agresywnie ze swoją najnowszą klawiaturą.

Corsair ma zwyczaj nie tylko wprowadzania całkiem solidnych produktów, ale także często jest skłonny wyceniać się dość konkurencyjnie poniżej bezpośrednich konkurentów. Byliśmy świadkami tej agresywnej strategii przy kilku okazjach, co znacznie ułatwia nam, recenzentom, polecanie Corsaira zamiast wielu innych rzeczy, ponieważ "podatek", który można znaleźć na przykład na większości sprzętu Razera, tak naprawdę nie istnieje.

A teraz robią to znowu. Ich nowy K65 Plus Wireless, 75% klawiatura z przełącznikami hot-swap, świetne szczegóły i obsługa zarówno Windows, jak i Mac przez 2,4 GHz lub Bluetooth za 159,99 USD.

Corsair K65 Plus Wireless

Sama rama jest wykonana z plastiku, ciężkiego plastiku tak, ale nadal plastiku, co jest nieco rozczarowujące, ponieważ w szczególności Keychron udaje się dostarczyć znacznie więcej za te pieniądze, ale Corsair postanowił skupić się na aspektach, o których wiedzą, że zależy ich użytkownikom. Przede wszystkim przełączniki klawiatury to MLX Red firmy Corsair i są fabrycznie smarowane, czyli "wstępnie nasmarowane", co zarówno usuwa praktycznie cały szum z każdego naciśnięcia, ale sprawia, że cały proces jest znacznie bardziej płynny i dynamiczny. Trzeba przyznać, że jest to niezwykle satysfakcjonujące.

Chociaż nasadki klawiatury nie są podwójne, więc tak naprawdę nie można powiedzieć, czy zużycie przez lata użytkowania ostatecznie zetrze litery i symbole, Corsair obiecuje, że te nasadki są "sublimowane" PBT, więc symbole nie są malowane na zewnątrz, ale pod warstwą.
Jak powiedziałem, jest to 75%, więc oszczędza miejsce bez klawiatury numerycznej, ale z strzałek w osobnej pozycji. Zrobili również miejsce na bardzo dobrze zaprojektowane koło z metalową krawędzią, które można oczywiście zaprogramować za pomocą iCUE tak, aby robiło, co chcesz.

To jest reklama:
Corsair K65 Plus Wireless

Z tyłu znajduje się przełącznik do wyboru komputera Mac lub Windows, a także możesz połączyć się z 2,4 GHz za pomocą dołączonego klucza sprzętowego lub po prostu zwykłego Bluetooth. Tak czy inaczej, otrzymujesz szyfrowanie AES, a żywotność baterii wynosi, według Corsair, do 266 godzin, jeśli wyłączysz RGB. Bo tak, jest RGB dla każdego, co oznacza, że nie musisz rezygnować z dzikich efektów tylko dlatego, że trochę zaoszczędziłeś.

W rzeczywistości jest tu wiele rzeczy, które można pokochać, ponieważ Corsair wybrał agresywny przedział cenowy, nie rezygnując z rzeczywistej funkcjonalności. Jasne, RGB nie przebija się przez symbole, a samej ramce brakuje wagi, ale to drobiazgi w porównaniu z dostarczaniem tak satysfakcjonujących przełączników z tak szeroką gamą opcji łączności.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości