Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

CRKD Neo S Controller

Twórcy pierwszego Guitar Hero wypchnęli kontroler Neo S na Nintendo Switch (i PC), a ręce Pete'a kurczą się...

Hotshot CRKD stoi za zeszłorocznym sukcesem Nitro Deck i nie ma wątpliwości, że szum wokół ich nowego urządzenia Bluetooth, Neo S. CRKD jest własnością Freemode Go, który z kolei jest własnością szwedzkiego Embracera, a za Freemode i stworzeniem Singtrix, Nitro Deck i nowy Neo S to ludzie, którzy opracowali pierwszą grę Guitar Hero w imieniu Activision. Innymi słowy, długa historia w świecie akcesoriów do gier, co sprawia, że jeszcze trudniej zrozumieć, dlaczego ten kontroler ma taką samą ergonomię, jak zwykłe stare urządzenie tortur. Pożegnaj się z odpowiedzią świata plecaków na skrzydełkową.

CRKD Neo S Controller

Neo S to bezprzewodowy kontroler ręczny kompatybilny z telefonem komórkowym, komputerem lub konsolą Nintendo Switch. Jest wyposażony w czujniki Halla dla obu drążków analogowych, co oznacza, że "dryf drążka" na szczęście nigdy nie będzie problemem. Coś, z czym Sony i Microsoft (nie wspominając o Nintendo) naprawdę muszą się teraz pogodzić. Kosztuje 50 funtów, mieści dwie dźwignie i 14 przycisków, w tym spusty, które można regulować w zależności od tego, jak długa powinna być podróż do maksymalnie wciśniętej pozycji, zgodnie z bardzo osobistym gustem (oczywiście).

Wszystko to jest dobre, a kontroler działa świetnie. Trzęsie się, jeśli chcesz. Jest zwinny, przyciski są charakterystyczne i dobrej jakości, można zaprogramować niektóre przyciski, aktywować staromodną funkcję turbo i myślę, że cena jest przystępna, biorąc pod uwagę, że są tu czujniki Halla.

"Neo S to połączenie nostalgii i nowoczesnej technologii, oferujące podwyższone wrażenia z gry i kolekcjonerstwa. Czerpiąc inspirację z dzisiejszego, eleganckiego wyrafinowania najnowocześniejszego wzornictwa mobilnego, Neo S płynnie łączy urok przeszłości z najnowocześniejszym urokiem dnia dzisiejszego. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, czy zwykłym graczem, Neo S wykracza poza bycie tylko kontrolerem - to oświadczenie, dzieło sztuki i idealny towarzysz gier na konsole i komputery PC."

To jest reklama:
CRKD Neo S Controller

Z czysto projektowego punktu widzenia zdecydowanie nie nazwałbym tego kontrolera "sztuką". To też nie jest stwierdzenie. Podoba mi się mieszanka złota i ciemnoczerwonego plastiku, przypomina mi Intellivision i japońską wersję Famicoma, ale nie jest szczególnie atrakcyjna. Nie jest też tak dobrze zbudowany, aby dawał poczucie premium. Niestety, nie wydaje się "drogi" ani wystawny, gdy jest w twoich rękach. Dzieje się tak pomimo tego, że działa doskonale. Największym problemem jest podstawowy kształt, który bardziej przypomina kontroler NES niż cokolwiek z 2000 roku. Projektowanie nowoczesnego kontrolera jako prostokątnej płytki bez wgłębień na wewnętrzną stronę kciuków, dłoni czy "skrzydełek" do chwytania jest, moim zdaniem, kompletnym absurdem. Udało mi się pobawić na Neo S przez około 25 minut, zanim cierpiałem na skurcze i trzeba to porównać np. z Dual Sense, z którego mogę spokojnie korzystać przez pięć godzin, bez przerwy, bez najmniejszego uczucia dyskomfortu.

CRKD Neo S Controller

I na tym się kończymy, na końcu. To nie jest zły kontroler i doceniam czujniki Halla i wyczucie przycisków, ale po prostu nie mogę polecić pudełka z oferowaną tutaj ergonomią. To po prostu nie działa dla mnie.

To jest reklama:
CRKD Neo S Controller
05 Gamereactor Polska
5 / 10
+
Stylowy design retro, czujniki Halla w obu dźwigniach analogowych, przystępna cena
-
Strasznie nieprzyjemna forma, która tworzy skurcze w masach, lekko plastyczna
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

CRKD Neo S Controller

CRKD Neo S Controller

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Petter Hegevall

Twórcy pierwszego Guitar Hero wypchnęli kontroler Neo S na Nintendo Switch (i PC), a ręce Pete'a kurczą się...Wczytywanie następnej zawartości