Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Daija Arcade Stick

Jeśli chodzi o to, dlaczego gracze używają kija bojowego, czuję, że w końcu to rozumiem.

HQ

Chociaż lubię dobry skrawek w bijatyce, tak naprawdę nie byłem jednym z tych, którzy używają kija zręcznościowego. Jako ktoś, kto nie ma wszystkich palców, zawsze łatwiej było po prostu używać kciuków i palców wskazujących do naciskania przycisków. To sprawiło, że trochę się wahałem, kiedy po raz pierwszy rozpakowałem Daija Arcade Stick. Jednak po używaniu tej bestii przez ostatnie kilka tygodni rozumiem, dlaczego zagorzali weterani tego gatunku przysięgają na drążki zręcznościowe.

Daija Arcade Stick robi wrażenie od razu po wyjęciu z pudełka. Wita Cię elegancki, profesjonalny wygląd z przodu i chociaż możesz zmienić płytę czołową na coś bardziej odpowiadającego Twoim upodobaniom, uważam, że domyślny projekt jest niezwykle atrakcyjny. Dyskretny, wypolerowany, jest pięknem, na które można tylko patrzeć. Jest to rodzaj zestawu, którego używają profesjonaliści i jest to jasne już na pierwszy rzut oka.

Daija Arcade Stick

Na przedniej stronie drążka znajduje się osiem przycisków, dwie różne głowice do umieszczenia na drążku, przycisk profilu do przełączania się między czterema opcjami oraz przycisk z logo PlayStation, aby powrócić do ekranu głównego i go włączyć. Z boku znajdują się również przełączniki i dodatkowe przyciski do L3, R3, zmiany platformy, z którą używasz Daija Arcade Stick i nie tylko. Wszystkie przyciski przednie są starannie zapakowane razem i są wykonane przez Sanwa. Satysfakcjonujące w naciskaniu, a dzięki świetnemu poziomowi czułości gra z nim jest niesamowicie satysfakcjonująca. Jedyne, co poruszę, to to, że przyciski mogą być dla niektórych zbyt czułe.

To jest reklama:

Personalizacja to nazwa gry dzięki Daija Arcade Stick. Fizycznie możesz otworzyć maskę drążka zręcznościowego, aby odsłonić podbrzusze, co samo w sobie jest całkiem fajne, ale pozwala również uzyskać dostęp do małego śrubokręta dołączonego do pudełka, którego możesz użyć do zmiany płyty czołowej, jak wspomniano. Dostępne są również wymienne głowice drążków, a jeśli chodzi o oprogramowanie, możesz tworzyć własne profile przycisków, jeśli domyślna konfiguracja nie odpowiada Twoim upodobaniom. Włożyliśmy wiele wysiłku w to, jak sprawić, by ten zręcznościowy kij działał dla każdego gracza bijatyki.

Daija Arcade Stick

Koszt Daija Arcade Stick to 279,90 € / 249,99 £. To spora suma, ale jakość, którą otrzymujesz, znajduje odzwierciedlenie w produkcie. Każde mechaniczne kliknięcie drążka, każde precyzyjne naciśnięcie przycisku śpiewa luksusem. Jest to specjalistyczny przedmiot dla entuzjastów bijatyk, którzy naprawdę chcą przenieść swoją grę na wyższy poziom.

Daija Arcade Stick ma spory ciężar. Nie wystarczająca waga, aby uczynić go niewygodnym na kolanie, ale dobra wytrzymałość. Jest bardzo wygodny w użyciu, w dużej mierze dzięki teksturowanej podpórce pod nadgarstki. Nie jest wyściełany, co właściwie wolę, ponieważ nie poświęca niczego w wyglądzie tego kija bojowego, a jednocześnie pozwala grać swoim ulubionym wojownikiem przez wiele godzin.

To jest reklama:
Daija Arcade Stick

Jako ktoś, kto nigdy wcześniej nie przyzwyczaił się do drążka zręcznościowego, trudno będzie mi wrócić do kontrolera po doświadczeniu precyzji i szybkości Daija. Trzeba było się do tego trochę przyzwyczaić, ale od momentu otwarcia pudełka było dla mnie jasne, że ten produkt jest czymś imponującym. Świetna, solidna konstrukcja, precyzyjne i wygodne przyciski, genialny drążek i wiele opcji dostosowywania. Może się okazać, że przyciski są zbyt wrażliwe lub cena nieco wysoka, ale są to bardzo drobne zastrzeżenia w ogólnym rozrachunku. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo trudno jest wymyślić, czego więcej można chcieć od kija bojowego, gdy używasz Daija.

10 Gamereactor Polska
10 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju


Wczytywanie następnej zawartości