Polski
Gamereactor
recenzje
Detective Pikachu Returns

Detective Pikachu Returns

Pikachu i Tim ponownie łączą siły, aby rozpocząć nową przygodę pełną tajemniczych skrzynek, zagadek i mnóstwa kawy.

HQ

Detektyw Pikachu był jednym z ostatnich tytułów na Nintendo 3DS i był to jeden z tych, których wtedy przegapiłem. Na szczęście seria Pokémon zadbała o swoją maskotkę w roli zadymionego detektywa i dała nam dobry film aktorski, który całkiem dobrze zaadaptował tę pierwszą historię między bohaterem Timem Goodmanem a jego pulchnym, łowczym partnerem badawczym Pokémon. Tak więc, podczas gdy Detective Pikachu Returns dobrze podsumowuje to pierwsze w sekwencji otwierającej, nie musisz wiedzieć nic więcej, zanim wskoczysz do tej wyjątkowej gry śledczej Pokémon.

Fabuła rozpoczyna się dwa lata po wydarzeniach z Substance R, która zmieniła Pokémony Ryme City w dzikość i burmistrzem przyznającym nam medal jako zespół śledczy za naszą pracę nad zachowaniem tej utopii koegzystencji ludzi i Pokémonów. Jednak seria dziwnych i pozornie niepowiązanych ze sobą wydarzeń prowadzi nas z powrotem do większej fabuły, w której dobrze wykorzystujemy nasze umiejętności obserwacji i dedukcji. W tym samym czasie poszukiwania ojca Tima (byłego partnera detektywistycznego Pikachu) są tu nadal otwarte, więc oba wątki stopniowo się przeplatają.

Detective Pikachu ReturnsDetective Pikachu ReturnsDetective Pikachu Returns

Ale zanim uratujesz świat, jest kilka tajemnic do rozwiązania. Detective Pikachu Returns to bardzo liniowy tytuł śledczy, w którym Pikachu gra rolę detektywa, pomocnika i lidera zespołu. Akcja przedstawiona jest w dość linearny sposób, niemal jak ciąg dialogów i refleksji, jakby to była powieść wizualna, choć wymaga to również od nas uważności na szczegóły rozmów i nie pozostawiania żadnej wskazówki, bez względu na to, jak małej, bez zapisywania jej w naszym notatniku śledczym. Wskazówki pochodzą ze środowiska i lokalizacji Ryme City, a także ze świadectw ludzi i Pokémonów. Pikachu zajmuje się kieszonkowymi potworami, podczas gdy Tim zajmuje się ludźmi.

To jest reklama:

Nie oznacza to, że jest to szczególnie trudny tytuł dla osoby dorosłej, ale młodzież w domu uzna to za dobry bodziec do skupienia swoich zmysłów na rozwiązywaniu problemów i zbrodni mieszkańców miasta. Każdy przypadek będzie miał kilka wątków do naśladowania, jeśli mamy uzyskać właściwe rozwiązanie i może zapewnić nam rozrywkę przez dłuższy czas. W tym samym czasie pojawią się również małe zadania, aby pomóc ludziom lub Pokémonom z prostymi mini-łamigłówkami, zwykle wokół stałej sceny, w której przesuwamy lupę, aby podświetlić wskazówki i szukać przedmiotów, lub za pomocą prostych Quick Time Events.

Znajomość dziesiątek gatunków Pokémonów, które pojawiają się w grze, również nie jest warunkiem wstępnym, ponieważ krótki opis często dostarcza wskazówek, czy należy je uznać za część sprawy. Mamy Pokémony z prawie każdego poprzedniego pokolenia, a ich znajomość również przyspiesza ukończenie niektórych linii dochodzenia i sformułowanie ostatecznych dedukcji, aby zamknąć sprawę. Do tego dochodzi charyzma futrzastego bohatera, o żwirowym głosie, który mógłby pojawić się w filmie noir, i kilka komentarzy, które sprawiają, że nawet ci z nas z siwymi włosami się uśmiechają (ten moment o kawie i wysokim poziomie cholesterolu to czyste kino).

Detective Pikachu ReturnsDetective Pikachu ReturnsDetective Pikachu Returns

Jednak proces dochodzenia detektywistycznego jest dość liniowy, a Pikachu zawsze pozwala nam skupić się na naszym bieżącym zadaniu. Nie możemy badać ani eksplorować poza obszarem, który gra chce, abyśmy zobaczyli w tym czasie, i nie ma zbyt wiele miejsca na błędy, ponieważ kamera jest naprawiona i w najlepszym razie podąża za nami w przewijaniu bocznym, tak jak pierwsza gra na przenośnym Nintendo pięć lat temu. Gdybyśmy mogli poruszać się po scenie w głębi, mogłoby to stanowić dodatkowe wyzwanie w poszukiwaniu wskazówek, coś, co iterowałoby formułę. Projekt postaci również nie zmienił się od 2018 roku, z wyjątkiem dodania wyższej rozdzielczości. Z Pokémonami nie ma większego problemu, ale modelowanie ludzi przydałoby się z nieco większą ekspresją (co również nadałoby więcej głębi przesłuchaniom lub zeznaniom). Detective Pikachu Returns jest zbyt dużą kontynuacją "ciągłości", na dobre i na złe, i czuję, że jest zbyt wygodny oferując więcej tego samego i nie korzystając z obecnego sprzętu Nintendo.

To jest reklama:

Mimo to śledztwa są dobre, a historia też nie jest zła, a będąc tytułem skierowanym do młodych badaczy trenerów Pokémonów, Detective Pikachu Returns oferuje dobre wprowadzenie do gier tego typu.

Detective Pikachu ReturnsDetective Pikachu ReturnsDetective Pikachu Returns
07 Gamereactor Polska
7 / 10
+
Chociaż proste, przypadki wymagają odpowiedniej uwagi. Intrygująca historia do końca.
-
Grafika jest raczej uboga. Fabuła jest zbyt ograniczona. Scenariusze z darmową kamerą byłyby lepsze.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Detective Pikachu ReturnsScore

Detective Pikachu Returns

RECENZJA. Przez Alberto Garrido

Pikachu i Tim ponownie łączą siły, aby rozpocząć nową przygodę pełną tajemniczych skrzynek, zagadek i mnóstwa kawy.

0
Detective Pikachu ReturnsScore

Detective Pikachu Returns

RECENZJA. Przez Alberto Garrido

Pikachu i Tim ponownie łączą siły, aby rozpocząć nową przygodę pełną tajemnic, zwrotów akcji i mnóstwa kawy.Wczytywanie następnej zawartości