Polski
Gamereactor
lifestyle

Discord rzekomo przypisuje płeć użytkownikom za pomocą uczenia maszynowego

Podobno trwa to od sierpnia 2022 roku.

HQ

Bez względu na to, z czym się identyfikujesz, wygląda na to, że Discord wykorzystuje uczenie maszynowe, aby przypisać Cię do płci i grupy wiekowej, i być może robi to od dłuższego czasu.

Jak po raz pierwszy zauważono w zapowiedziach Discorda na Twitterze, w plikach pakietów danych Discord widzimy, że sztuczna inteligencja została wykorzystana do określenia płci i grup wiekowych niektórych użytkowników. Za pośrednictwem Dexerto, Discord odpowiedział na tę rewelację, mówiąc w oświadczeniu, co następuje:

"Podobnie jak inne firmy, wykorzystujemy informacje, które pomagają nam zrozumieć naszą działalność i ulepszyć produkt. Obejmuje to pewne wnioski, które możemy wyciągnąć na temat użytkowników. Uwzględniamy te informacje we wnioskach użytkowników o udostępnienie danych w celu zapewnienia przejrzystości, a użytkownicy mogą ograniczyć informacje, z których korzystamy, wyłączając opcję "Wykorzystaj dane do ulepszenia Discorda" w ustawieniach prywatności i bezpieczeństwa.

To jest reklama:

Nie musisz ujawniać swojej płci podczas rejestracji na Discordzie, ale musisz dodać datę urodzenia. Jednak ludzie zawsze mogą kłamać na temat tego ostatniego. Tak czy inaczej, to po prostu pokazuje, że bez względu na to, co robisz, chyba że jesteś w domku w lesie, ktoś ma twoje dane.

Discord rzekomo przypisuje płeć użytkownikom za pomocą uczenia maszynowego


Wczytywanie następnej zawartości