Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

DJI Mic 2

DJI dostarcza kolejny banger.

HQ

Nie przebieraliśmy w słowach, gdy recenzowaliśmy DJI Mic w zeszłym roku. Podczas gdy Red Wireless Go II pozostaje standardem dla każdego, kto chce nagrywać lepszy dźwięk w terenie, rozwiązanie DJI było pod każdym względem bardziej zręczne, przyjazne dla użytkownika i po prostu lepiej wykonane.

Daliśmy mu 10 i stwierdziliśmy, że trudno jest znaleźć jeden kluczowy punkt krytyki. To wielkie słowa, a to sprawia, że sprawa jest jeszcze poważniejsza, jeśli chodzi o to, co w innych branżach nazywa się "twardą dwójką". DJI jest gotowy z "Mic 2", a to są dość znaczące zmiany.

Nie popełnij błędu, DJI Mic 2 jest nadal jednym z najdroższych przenośnych zestawów mikrofonowych, jakie można znaleźć. Patrzysz na około 300 funtów za zestaw składający się z obudowy, różnych złączy i oczywiście dwóch mikrofonów. Wszystko jest ponownie połączone magnesami i działa genialnie - z przodu znajduje się centralny wskaźnik LED stanu baterii oraz złącza zarówno dla USB-C, jak i Lightning. Teraz DJI mógł nie wiedzieć, że Apple całkowicie zrezygnuje z Lightning od iPhone'a 15 wzwyż, ale przynajmniej oznacza to, że starsze iPhone'y mogą nadal używać DJI Mic 2 na równych prawach, co nie jest do końca złą rzeczą.

To jest reklama:
DJI Mic 2

Tu i ówdzie są małe różnice - jest mała torebka w tym samym stylu, co ta, którą dostajesz z Osmo Pocket 3, co tylko jeszcze bardziej tworzy spójny język projektowania między różnymi kategoriami produktów DJI, coś, czego domagałem się od lat, ale co w końcu wydaje się przyjmować. Co więcej, sam odbiornik został przeprojektowany i jest teraz bardziej płaski i szerszy. Tym razem na górze znajduje się również suwak głośności, który nieskończenie ułatwia dokonywanie drobnych korekt poziomu wzmocnienia podłączonych mikrofonów w bardziej namacalny sposób.

Między innymi DJI poprawił żywotność baterii, aby zapewnić nam sześć godzin użytkowania na mikrofon, a etui dodaje kolejne 18 godzin. Ponadto czas ładowania został skrócony do dwóch godzin i 40 minut, zanim wszystko będzie gotowe do ponownego użycia, ale jeśli są to tylko odbiorniki, zajmują one tylko 70 minut.

Jest więcej ulepszeń. Zasięg wynosi aż 250 metrów, a nawet na skraju tej skrajności DJI oferuje pełny zestaw funkcji, od 32-bitowego nagrywania wewnętrznego z aktywną redukcją szumów, oprogramowania Vocal Improvement i izolacji wiatru. Ponownie, w pakiecie otrzymujesz szyby przednie, jeśli potrzebna jest dodatkowa izolacja akustyczna do walki z wiatrem, ale połączenie wewnętrznej struktury i oprogramowania jest już całkiem skuteczne.

To jest reklama:

Uderzające jest to, jak wszechstronny jest zestaw mikrofonów DJI Mic 2 i można ich używać w zimnej stopce na większej lustrzance cyfrowej lub na smartfonie bez żadnej rzeczywistej konfiguracji, a wszystko można skonfigurować za pomocą urządzeń odbiorczych, tj. bez aplikacji. To wszystko jest bardzo analogowe i wydaje się zdecydowanie płynne.

DJI Mic 2

Jednak nadal szkoda, że nie zyskujesz więcej, inwestując dodatkowo w ekosystem DJI. Nawet przy tym nowym projekcie musisz zdemontować kamerę DJI Osmo Action, aby zwisać na niej odbiornik, nie jest to dobre rozwiązanie i można by pomyśleć, że oba urządzenia będą pasować do siebie jak ulał, ale nie.

Ale to jedyna prawdziwa skarga i prawdopodobnie nie będzie odpowiadać większości potencjalnych klientów, którzy chcą korzystać z klatki smartfona lub statywu i filmować za pomocą złącza USB-C lub Lightning. DJI po raz kolejny ma długi koniec kija, a zwłaszcza w porównaniu ze swoim kluczowym konkurentem Røde, jasne jest, jak bardzo poszli na złamanie z Mic i Mic 2.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości