Polski
Gamereactor
wiadomości
Deadrop

Dr Disrespect o skandalu na Twitchu: "Nie jestem pieprzonym drapieżnikiem ani pedofilem"

Streamer wydał obszerne oświadczenie, w którym potwierdza, że część niedawnego skandalu była w rzeczywistości dokładna i prawdziwa.

Aktualizacja: Dr Disrespect od tego czasu wydał pełne oświadczenie w sprawie zarzutów Twitch, w którym potwierdza, że w 2017 roku zaangażował się w Whisper wiadomości z nieletnią i że "skłaniały się one w kierunku bycia nieodpowiednim, ale nic więcej".

Dodaje, że "nie wydarzyło się nic nielegalnego, nie udostępniono żadnych zdjęć, nie popełniono żadnych przestępstw, nigdy nawet nie spotkałem tej osoby. Przeszedłem przez długi arbitraż dotyczący sporu cywilnego z twitchem i ta sprawa została rozwiązana w drodze ugody. Pozwólcie, że wyrażę się jasno, to nie była sprawa karna przeciwko mnie i nigdy nie postawiono mi żadnych zarzutów karnych".

Była osobowość Twitch starała się dalej bronić siebie, stwierdzając: "Widziałem wszystkie uwagi i etykiety rzucane tak luźno. Media społecznościowe to strefa zniszczenia. Nie jestem pieprzonym drapieżnikiem ani pedofilem. Żartujesz sobie?

Pełną treść oświadczenia Dr Disrespect można przeczytać poniżej.

Oryginał: Kilka lat temu świat transmisji na żywo został wstrząśnięty, gdy Guy "Dr Disrespect" Beahm znalazł się w gorącej wodzie kąpany z powodu sytuacji, która nigdy nie została wyjaśniona ani przedstawiona opinii publicznej. Związek streamera z Twitch został całkowicie zakończony i zniknął na kilka miesięcy, co doprowadziło wielu do przekonania, że był pochłonięty czymś poważnym. Ale potem wrócił i wszystko wróciło do normy.

Jednak kilka dni temu były pracownik Twitch Cody Conners napisał na X odnosząc się do incydentu, prawdopodobnie z powodu wygaśnięcia umowy o zachowaniu poufności z Twitch, która pozwoliła mu w końcu przerwać milczenie w tej sprawie. W poście Conners twierdził, że pewien znany streamer został przyłapany na używaniu nieistniejącego już systemu Twitch Whispers do angażowania się w wiadomości o charakterze jednoznacznie seksualnym z nieletnim, w tym próby umówienia się na spotkanie z tym nieletnim na nadchodzącym TwitchConie.

Chociaż Conners nigdy nie wymienił nazwiska Dr Disrespect, nie minęło dużo czasu, zanim ludzie zdali sobie sprawę, że ten post odnosił się do wspomnianego streamera i od tego czasu znów jest w gorącej wodzie kąpany.

Dr Disrespect sam dodał do X : "Nie zrobiłem nic złego, wszystko to zostało zbadane i rozstrzygnięte, nic nielegalnego, nie znaleziono żadnego wykroczenia i zapłacono mi".

Jednak najwyraźniej tak się nie stanie, ponieważ teraz deweloper, którego Dr Disrespect był współzałożycielem, Midnight Society, zdecydował się zakończyć współpracę ze streamerem, mówiąc: "Założyliśmy, że jest niewinny i zaczęliśmy rozmawiać z zaangażowanymi stronami. Aby zachować nasze zasady i standardy jako studia i jednostek, musieliśmy działać.

"Z tego powodu natychmiast kończymy naszą współpracę z Guyem Beahmem".

Od tego czasu dr Disrespect prowadził transmisję, w której przed zakończeniem zauważył, że jest "zmęczony" i wypalony w mediach społecznościowych i że wierzy, że może to być "czas, aby wjechać w zachód słońca".

Nie wiadomo jeszcze, czy zostanie wszczęte odpowiednie śledztwo w sprawie tych zarzutów.

Deadrop

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości