Polski
Gamereactor
recenzje
Dread Templar

Dread Templar

Napraw Dooma w retro FPS T19 Games po tym, jak Dread Templar opuścił wczesny dostęp.

HQ

Kiedy myślisz o szybkich grach retro FPS z dudniącą heavy metalową ścieżką dźwiękową, zwykle to Doom lub Wolfenstein znajduje się w centrum twojego umysłu. Seria id Software zainspirowała cały podgatunek gier wideo i od tego czasu mieliśmy wszelkiego rodzaju klony, a także kolekcję fantazyjnych rebootów z samego studia twórców. Ale powodem, dla którego o tym mówię, jest to, że w ciągu ostatnich kilku dni zagłębiałem się w Dread Templar, ponieważ gra przygotowuje się do oficjalnej premiery i pozostawienia wczesnego dostępu. Mając to na uwadze, tytuł wyraźnie inspirowany Doomem wkrótce zostanie wzmocniony mnóstwem nowych poziomów, broni, wrogów i nie tylko, a ja widziałem to wszystko w akcji.

HQ

Chociaż w centrum tej gry znajduje się historia, wszystko, co naprawdę musisz wiedzieć, to to, że Dread Templar prosi gracza o strzelanie i wysadzanie w powietrze hord paskudnych demonów, aby dotrzeć do końca poziomu. W przeciwieństwie do Dooma i Doom Eternal, ten tytuł wymienia fantazyjną grafikę hi-res na pikselowe elementy 3D, aby lepiej przypominał produkt z lat 90., i gdyby nie fakt, że można sprawić, by gra działała absurdalnie płynnie na odpowiednim sprzęcie, prawdopodobnie pomyślałbyś, że deweloper T19 Games po prostu zerwał to z zakurzonego kartridża z grą, który od 30 lat stoi w pudełku w czyimś garażu.

Sama rozgrywka jest niezwykle prosta. Wszystko, co musisz zrobić, to zarządzać amunicją i strzelać za pomocą pierwszoosobowego zestawu celowniczego, unikając obrażeń od atakujących potworów. Istnieją przedmioty kolekcjonerskie i sekrety, które można dodać, a także drzwi, które musisz odblokować, znajdując odpowiedni klucz, ale w przeważającej części ta gra polega na wysadzaniu piekielnych na tysiące małych kawałków.

To jest reklama:

W tym duchu przybija koncepcję. Jest to naprawdę satysfakcjonująca i szybka strzelanka, która może rzucić wyzwanie i bawić każdego, kto kocha tego rodzaju gry wideo. Ma również przyjemny wybór broni do znalezienia i użycia, a także szeroki wachlarz wrogów do zrozumienia i pokonania, które wszystkie łączą się w prawdziwą jazdę dreszczykiem. A najlepsze jest to, że nie rzuca na ciebie wszystkimi tymi rzeczami naraz. Nie, będziesz musiał zdobywać nowe bronie i stawić czoła nowym wrogom w nowych biomach w miarę rozwoju fabuły, choć biorąc pod uwagę fakt, że możesz uzyskać szybki start w niektórych z tych obszarów, eksplorując tajemnicze (ale trzeba przyznać, że nudne nazwy) obszary poboczne znalezione na poziomach, aby mieć szansę na wczesne uzyskanie archetypu broni.

Dread TemplarDread Templar

Ponieważ jest to gra retro 3D, grafika może być nieco szara i monotonna na całej planszy, zwłaszcza, że jest to gra z udziałem głównie demonów i piekielnych - na przykład Doom miał długotrwały związek miłości / nienawiści z kolorem czerwonym. Tak więc, podczas gdy oferta graficzna nigdy nie jest czymś, co przyciąga twoją uwagę, wydajność, na którą pozwalają efekty wizualne o niższej rozdzielczości, absolutnie jest.

Próbowałem Dread Templar zarówno na Intel i9-11900KF, RTX 3090, 64GB pamięci RAM na pulpicie, a także na MSI Pulse GL76, i oba urządzenia mogą uruchomić tę grę z tak wysoką liczbą klatek na sekundę, że podłączone wyświetlacze po prostu nie mają szans na nadrobienie zaległości - często ponad 700 klatek na sekundę. Oznacza to, że Dread Templar powinien grać absurdalnie płynnie, niezależnie od komponentów w twoim komputerze, co jest ogromnym dobrodziejstwem dla tytułu, który szczyci się tempem swoich starć bojowych.

To jest reklama:

Ale to, że wydajność jest fantastyczna, nie oznacza, że nie ma kilku pęknięć w pancerzu gry. Dread Templar obsługuje grę na kontrolerze, ale niektóre menu wyraźnie nie są zbudowane dla wprowadzania kontrolera. Niektóre poziomy są tak zabarwione, że może być trudno powiedzieć, dokąd powinieneś iść. A narracja jest tak luźno włączona, że jest przekazywana głównie za pomocą nieruchomych obrazów z dialogami głosowymi na końcu każdego z pięciu rozdziałów. Ale z drugiej strony, przychodzisz do Dread Templar, aby strzelać do potworów, i tylko w tym duchu jest to doskonałe.

Dread TemplarDread TemplarDread Templar

I to jest kluczowa rzecz, którą należy zabrać: Dread Templar to skandalicznie zabawny retro FPS. Jest prosta, prosta, ekscytująca, pełna akcji i ekscytująca, i jest idealnym rodzajem gry dla każdego, kto szuka wyłącznie oldschoolowego tytułu podobnego do Dooma - wyposażonego w pompującą krew metalową ścieżkę dźwiękową - w którą można się zagłębić.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
+
Mechanika FPS jest napięta. Świetna odmiana wroga. Oburzająca broń. Niesamowita ścieżka dźwiękowa.
-
Narracja może równie dobrze nie być w ogóle czynnikiem. Wejście kontrolera jest niezgrabne. Paleta kolorów jest niesamowicie monotonna.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

Dread TemplarScore

Dread Templar

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Napraw Dooma w retro FPS T19 Games po tym, jak Dread Templar opuścił wczesny dostęp.Wczytywanie następnej zawartości