Polski
Gamereactor
artykuły
Elden Ring

Elden Ring Cień zwiastuna Erdtree – szczegółowe omówienie

Będziemy starali się wymyślić wszystko, co w naszej mocy, przed premierą dodatku.

HQ

Gry FromSoftware są uwielbiane z wielu powodów. Ich trudność zadowala naszego wewnętrznego sadystę, pozwalając nam głową w ścianę raz za razem, aż w końcu wyjdziemy na wierzch. Wiele osób - nawet tych, którzy nie decydują się grać w gry - uwielbia również zatracać się w historii światów FromSoftware. Ich narracje nie zawsze są proste, ale ich światy są niezmiennie wciągające i przyciągają fanów mroczniejszego, bardziej ponurego fantasy.

Dzięki nowemu zwiastunowi rozszerzenia Elden Ring Shadow of the Erdtree jest wiele do przeanalizowania. Omówiliśmy już elementy rozgrywki, które otrzymacie, ale oczywiście w ciągu tych trzech krótkich minut otrzymaliśmy również wiele wątków fabularnych i wiedzy. Bez zbędnych ceregieli zobaczmy, czego możemy dowiedzieć się o Shadow of the Erdtree ze zwiastuna.

HQ

Otwieramy i patrzymy na dłoń Miquelli w Pałacu Mohgwyn. Po pokonaniu Mohga w grze podstawowej mogłeś wejść w interakcję z tą zakrwawioną, uschniętą ręką wystającą z kokonu, ale nie mogłeś zrobić nic więcej. Kiedy upadł na ziemię, to było to. Jednak z linii pod koniec zwiastuna wynika, że będziemy musieli dotknąć ręki, aby wejść do Krainy Cienia, nowego obszaru w Shadow of the Erdtree.

To jest reklama:

Wiemy już z tego dwie rzeczy. Po pierwsze, możliwe jest, że ten obszar będzie miał własną mapę, a nie będzie istniał na większej mapie Elden Ring. Po drugie, wygląda na to, że będziesz musiał pokonać Mohga, aby w ogóle dostać się do DLC. Jest jednym z najtrudniejszych bossów w grze, więc musisz mieć dość wysoki poziom, aby go pokonać. Nie spodziewaj się, że po prostu wskoczysz do Krainy Cienia prosto z Limgrave. Chociaż, mówiąc to, już mogę sobie wyobrazić speedrunnerów, którzy dokładnie to zrobią.

Elden Ring

Czym jest Kraina Cienia? Cóż, z wyglądu zwiastuna i opisu filmu wynika, że jest to obszar "zasłonięty przez Erdtree". Mówi się, że wszystkie złote rzeczy nie są w stanie dotknąć tego miejsca, co oznacza, że w przeciwieństwie do głównej gry, gdzie światło Erdtree może przywrócić do życia prawie każdego dzięki swoim korzeniom, Wygląda na to, że zostaniemy pozbawieni tego złotego światła. Z udostępnionych do tej pory zdjęć z pewnością wynika, że Kraina Cienia jest pewnego rodzaju otchłanią, a nawet piekielną przestrzenią w historii Elden Ring. Wokół Messmera Palownika jest wiele satanistycznych obrazów, do którego przejdziemy za chwilę, ale z pewnością wydaje się, że jest to mroczniejsza przestrzeń niż nawet niektóre z bardziej paskudnych obszarów w Elden Ring. Jest też trujące bagno, więc na pewno będziemy cierpieć.

Mówi się również, że Marika po raz pierwszy postawiła stopę na tej ziemi. Marika jest matką półbogów w grze, więc ma sens, że ta, która zasadniczo usunęła śmierć ze świata, rozpoczęła swoją podróż w miejscu pozbawionym światła Erdtree. Jest bardzo prawdopodobne, że w tym rozszerzeniu dowiemy się więcej o jej pochodzeniu, a także być może rozwiążemy niektóre z tajemnic na jej temat, które pozostały nawet po pokonaniu jej/Radagona w ostatecznej bitwie. Jest również prawdopodobne, że dostaniemy więcej informacji na temat jej wojny z olbrzymami, ponieważ w zwiastunie znajduje się linijka wspominająca, że niektórzy ludzie nie byli święci i że po prostu przegrywali wojnę, po czym ogromny wróg wbił ogień w ziemię. Być może jednak za dużo się w to wczytujemy.

To jest reklama:
Elden Ring

Przez cały zwiastun dowiadujemy się o Kind Miquelli. Brat bliźniak Malenii, w oryginalnej grze, Miquella był ofiarą. Przeklęty wieczną młodością, został zaatakowany przez Mohga i zabrany do pałacu Mohgwyn. W podstawowej wersji gry wydaje się, że Miquella zwiędł do nicości, ale teraz w tym rozszerzeniu wiemy, że faktycznie pozbył się swoich ziemskich więzów i udał się do Krainy Cienia. FromSoftware trzyma rozumowanie stojące za tym w tajemnicy, ale myślę, że możemy się tym zająć.

Obecnie popularna teoria wskazuje, że Messmer Palownik to Miquella. Kilka osób odrzuca tę teorię ze względu na różne imiona i fakt, że Kind Miquella raczej nie jest tak ostry, biorąc pod uwagę jego wcześniejsze przedstawienia w historii. Jeśli jednak wiemy cokolwiek o opowiadaniu historii przez FromSoftware, to to, że uwielbiają ukrywać postacie pod pseudonimami i kochają tragedie.

Elden Ring

Hoarah Loux jest Godfreyem, pierwszym Eldeńskim Lordem, Marika Radagonem i vice versa, Renna jest Ranni the Witch. Istnieje wiele przykładów postaci ukrywających swoje prawdziwe osobowości i Miquella mogłaby zrobić to samo. Po tym, jak został porwany i prawdopodobnie torturowany przez Mohga, Miquella nie ma prawie żadnych szans na bycie swoim byłym, miłym sobą, a nawet jeśli uciekł do Krainy Cienia, bardzo łatwo mógłby mieć mroczniejszą, bardziej pokręconą wersję swojego półboskiego ja. Nie można też pominąć podobieństw, które łączy go fizycznie z Miquellą. Rude włosy wylewające się spod hełmu, długie, szczupłe ramiona przypominające uschniętą kończynę, której dotykamy w Pałacu Mohgwyn. Może się to wydawać najbardziej oczywistym rozwiązaniem, ale to dlatego, że ma największy sens narracyjny. Pozwala nam również zmierzyć się z jednym z niewielu półbogów, z którymi nie mamy okazji walczyć w podstawowej wersji gry.

Upadek Kind Miquelli byłby świetnym narracyjnym haczykiem dla Shadow of the Erdtree i wygląda na to, że Messmer jest naprawdę popapranym kolesiem przez swój wygląd. Wąż podążający za nim, gdy wchodzi do przyczepy, nadaje mu więcej satanistycznej symboliki, a nawet sugeruje, że również walczy z bogami, tak jak zrobił to Rykard, łącząc się z tym ogromnym wężem.

Elden Ring

To wszystko, co do tej pory udało nam się wywnioskować ze zwiastuna. Czy masz jakieś palące teorie, które możesz wyrzucić z siebie? Czy masz coś, co Twoim zdaniem przegapiliśmy? Koniecznie dajcie nam znać poniżej!

Powiązane teksty

0
Elden RingScore

Elden Ring

RECENZJA. Przez Stefan Briesenick

Oczekiwanie dobiegło końca, a Fromsoftware wita zniecierpliwionych fanów w swojej pierwszej przygodzie z otwartym światem. Jak wypadła współpraca deweloperów z George'em R.R. Martinem? Sprawdźmy.Wczytywanie następnej zawartości