Polski
Gamereactor
recenzje filmów
Elemental

Elemental

Młoda dziewczyna przechodzi emocjonalną próbę ognia w nowym letnim filmie Pixara i jesteśmy tym mile zaskoczeni.

HQ

Witamy w Element City: metropolii, w której każdy element żyje w doskonałej harmonii. Cóż, wszyscy minus segregowani strażacy, którzy są zmuszeni żyć ze słabą infrastrukturą i ciągłymi uprzedzeniami co do destrukcyjności strażaków. Jedną z tych osób jest Ember Lumen, pobudliwy płomień, który pewnego dnia odziedziczy sklep jej ojca - marzenie, na które pracował przez całe życie. Ale kiedy inspektor, przystojny wodniak o imieniu Wade, grozi zamknięciem sklepu, Ember jest zmuszony połączyć siły z Wade, aby uratować sklep. Po drodze zdaje sobie sprawę, że sama musi odłożyć na bok swoje z góry przyjęte poglądy i otworzyć umysł, aby lepiej zrozumieć świat.

HQ

Pixar od wielu lat nie jest w stanie osiągnąć niebotycznej poprzeczki, którą sobie wyznaczył. Chociaż podobały mi się Lightyear i Turning Red (oba dałem ósemki), jasne jest również, że brakowało twórczej wolności i ponadczasowości, które kiedyś definiowały studio. Elemental należy do tej kategorii post-Pixara, gdzie wcześnie zostajesz wprowadzony do świata, który nigdy tak naprawdę nie przekonuje swoją logiką o współistnieniu żywiołów. Początkowo wydaje się to luźną imitacją Zootroplis, filmu, który jest tematycznie silniejszy niż niezdarne przesłanie tolerancji Elemental. Konfiguracja historii miłosnej jest trochę zbyt Elemental, że tak powiem.

Jeszcze... Byłem pochłonięty i przyciągnięty chemią, którą przeciwstawne postacie zdołały wymyślić. Iskra, która powstaje między młodą postacią płomienia i wody jest realistyczna i niesamowicie słodka, gdzie szybko zapominasz o słabszych filarach budowania świata. Niezwykle łatwo jest sympatyzować z tymi nieszczęsnymi kochankami, gdy dowiadują się więcej o sobie nawzajem, a tym samym o świecie podczas swojej zmieniającej życie podróży, a jedyną rzeczą, która powstrzymuje ich przed zakochaniem, jest strach przed fizycznym ugaszeniem się nawzajem. To wszystko jest banalne, a sposób, w jaki rozwija się historia, nikogo nie zaskoczy, ale pod względem charakteryzacji Pixar trafił w sedno, a związek - a raczej reakcja - między tymi przeciwieństwami jest wart obejrzenia.

To jest reklama:

Wizualnie jest to również triumf studia animacji. Początkowo nie byłem zachwycony wyglądem ognistych ludzi, ale byłem pod takim wrażeniem sposobu, w jaki postacie nieustannie się poruszały, chwiały, zachwiały i błyszczały, że szybko porzuciłem te początkowe wątpliwości. To pokaz sztucznych ogni kolorów, faktur i kształtów, który rozbawi nawet najmłodszych widzów - choć mogą nie brać pod uwagę aspektu romcomu tak dobrze, jak starsi członkowie publiczności. Najbardziej magiczną rzeczą w Elemental jest jednak marzycielska kompozycja muzyczna Thomasa Newmana, ponieważ jeśli historia nie zdoła wykręcić łzy z kącika oka, płynne i świecące tony Newmana z pewnością będą.

Elemental

Elemental może nie być tym innowacyjnym filmem Pixara, którego od dawna szukasz i zasadniczo czujesz się jak jeden z tych krótkich filmów, które zostały pokazane przed rozpoczęciem filmu fabularnego, ale nie mogę też przeoczyć, jak przyjemne jest doświadczenie filmowe, jeśli po prostu pozwolisz sobie płynąć z kojącym nurtem filmu. To zwykły, ale powiązany film, który widzieliśmy wcześniej, ale warto go powtórzyć w tym wyraźnym, unikalnym stylu animacji. Jest przytulny, ciepły, orzeźwiający i zachwycający do oglądania.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Elemental

Elemental

RECENZJA FILMU. Przez André Lamartine

Młoda dziewczyna przechodzi emocjonalną próbę ognia w nowym letnim filmie Pixara i jesteśmy tym mile zaskoczeni.Wczytywanie następnej zawartości