Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Elgato Facecam Pro

Elgato podnosi cenę, ale nawet ten drogi wariant wymaga specjalnego nastawienia...

Przez COVID-19 zaobserwowaliśmy dość znaczny wzrost odsetka osób na rynku pracy, które po prostu chciały pracować z domu, a to płynnie łączy się ze wzrostem streamerów na żywo na Twitch i ogólnie po prostu kreatywnych dusz chcących komunikować się z publicznością.

Wszystko to napędza ogromny wzrost na rynku kamer internetowych, a jeśli poważnie myślisz o swojej pracy, hobby lub gdzieś pomiędzy, Elgato oferuje prawdopodobnie najdzikszą i najdroższą kamerę internetową. Nazywa się Facecam Pro i kosztuje 299 USD, co stawia go w tym samym przedziale cenowym co drogi Kiyo Pro Ultra Razera za nieco ponad 299 USD.

W tej cenie Elgato po prostu musi być w stanie obsłużyć cały pakiet, więc czy tak jest? Pierwszą rzeczą, która może być ważna, aby zdać sobie z tego sprawę, jest to, że Facecam Pro jest gigantyczny. Jeśli wyobrazicie sobie głowę BD-1, wiecie, droida z serii Star Wars Jedi, macie dobre pojęcie o tym, jak to wygląda. Nie jest szczególnie subtelny, mimo że jest gustownie zaprojektowany. Jednak samo mocowanie jest bezproblemowe za pomocą prostego USB-C i chociaż waży dobre 240 gramów, nie ma znaczenia, gdy znajduje się na monitorze lub przez klasyczny gwint 1/4 ".

Elgato Facecam Pro

Dlaczego więc jest tak duży? Cóż, po pierwsze, to dlatego, że sam obiektyw jest gigantyczny. Jest to pełnoklatkowy obiektyw o ogniskowej 21 mm z przysłoną f / 2.0, który fotografuje pod kątem 90 stopni. Sam czujnik to Sony Starvis CMOS, więc wydajność w trudnych warunkach oświetleniowych jest również zapewniona i jest to jedyna kamera internetowa (najwyraźniej), która może z łatwością nagrywać w 4K / 60fps.

To jest reklama:

Wygląda dobrze, zacznijmy od tego. Musisz jednak chcieć użyć Camera Hub Elgato, aby manipulować ustawieniami. Facecam Pro fotografuje pod kątem 90 stopni, ale wymaga cyfrowego powiększenia bliżej twarzy, aby mieć pewność, że zawsze masz ostrość. Musisz to zrobić, ponieważ nie ma tu śledzenia - Facecam Pro nie może znaleźć twojej twarzy i skupić się na sobie, jeśli się poruszasz, więc ściślejsze pole widzenia jest prawie konieczne. Będziesz także musiał sam spojrzeć na balans bieli i kalibrację kolorów, ponieważ automatyczne narzędzia po prostu nie działają.

Innym problemem jest to, że nie ma mikrofonu. Teraz można śmiało powiedzieć, że większość osób rozważających zainwestowanie w Facecam Pro może albo dodać mikrofon studyjny, albo po prostu użyć zestawu słuchawkowego, i to jest w porządku, ale znacznie tańsze odpowiedniki mają wbudowane mikrofony, a ponieważ samo urządzenie jest tak masywne, po prostu nie ma wymówki, aby nie oferować tego w tym przedziale cenowym.

Elgato Facecam Pro

Trzeba jednak powiedzieć, że Elgato zbudowało solidny ekosystem produktów, które doskonale ze sobą współpracują. Szersze pole widzenia oznacza, że poświęcasz trochę jakości, ale niewiele konkurencyjnych produktów oferuje ten rodzaj panoramowania - jest więcej swobody w zabawie z obiektem, zwłaszcza jeśli chcesz majstrować.

To jest reklama:

Elgato Facecam Pro nie jest porażką, ale nie jest też od razu lepszy od tańszych konkurentów, aby uzasadnić jego wysoką cenę. Z pewnością nie dostajesz złej kamery internetowej, wręcz przeciwnie, ale pod koniec dnia powinieneś dostać trochę więcej.

06 Gamereactor Polska
6 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości