Polski
Gamereactor
esport

Raport: Pracownicy organizatora Insomnia Gaming Festival zwolnieni

Player1 Events stanęło w obliczu masowych zwolnień, a teraz przyszłość fizycznego wydarzenia stoi pod znakiem zapytania.

HQ

Jednym z największych wydarzeń związanych z grami każdego roku w Wielkiej Brytanii jest Insomnia Gaming Festival, fizyczna konwencja, która była obsługiwana i prowadzona przez Player1 Events przez ostatnie kilka lat po tym, jak festiwal został przejęty przez firmę macierzystą Supernova Capital od sprzedawcy detalicznego Game w 2021 roku. Tak się jednak nie stanie, ponieważ organizatora dotknęły masowe zwolnienia.

Wielu byłych pracowników potwierdziło w mediach społecznościowych, że tak się dzieje, ale jak dotąd nie ma żadnych oficjalnych informacji od żadnej z zaangażowanych firm.

Esports News UK opublikowało raport, w którym ujawnia, że wszyscy pracownicy Player 1 Events zostali zwolnieni. Nie jest jasne, jaka jest dokładna liczba osób dotkniętych tym problemem, a także jaka przyszłość przyniesie Insomnia Gaming Festival teraz (zwłaszcza że następny planowany jest w Brimingham między 4 a 8 września), ale wspomina się, że wkrótce spodziewane jest publiczne ogłoszenie od Player1/Supernova, więc miejmy nadzieję, że odpowiedzi na te pytania zostaną udzielone wkrótce.

Raport: Pracownicy organizatora Insomnia Gaming Festival zwolnieni
Insomnia


Wczytywanie następnej zawartości