Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

GameSir T4k Kaleid

Nowy kontroler budżetu właśnie trafił na rynek, ale czy warto go kupić?

HQ

Dzięki DualSense Edge, Xbox Elite i wielu innym wysokiej klasy kontrolerom dostępnym obecnie na rynku łatwo zapomnieć o akcesoriach budżetowych. Ale dzięki kontrolerowi gier T4k Kaleid firmy GameSir widzimy, że kontrolery niekoniecznie muszą rozbijać bank, aby zapewnić solidne wrażenia z gry.

Patrząc na jego design, wygląd GameSir T4k Kaleid natychmiast przyciągnie niektórych ludzi, a być może zniechęci kilku innych. Ma ciekawy wygląd, który pokazuje wnętrze kontrolera, dzięki czemu czujesz się tak, jakbyś widział, jak urządzenie działa podczas zabawy. Osobiście jestem fanem tego rodzaju konstrukcji, więc mogę tylko wychwalać GameSir T4k Kaleid. Oświetlenie RGB, które pojawia się za każdym razem, gdy masz podłączony kontroler, jest również ładne. Światła te można dostosować za pomocą przycisków na kontrolerze lub za pomocą aplikacji, którą można pobrać ze Sklepu Windows.

Pod względem wzornictwa nie ma wiele więcej do omówienia pod względem wyglądu. Przyciski są eleganckie i czarne, a jedyną rzeczą, która powala go na kołek, jest uproszczony plastikowy wygląd obudowy, któremu nie pomaga odczucie większości zewnętrznej części kontrolera, która wydaje się raczej podstawowa. Z drugiej strony, dostajesz to, za co płacisz tutaj, a dla kontrolera budżetowego jest wiele do polubienia w GameSir T4k Kaleid.

GameSir T4k Kaleid
To jest reklama:

Czucie jego uchwytów z tyłu jest świetne i nie widzę, jak kontroler wyślizguje mi się z rąk, bez względu na to, jak bardzo jestem spocony, próbując go trzymać. Wspaniałe wrażenia przenoszą się również na joysticki, spusty i zderzaki, które mają satysfakcjonujące kliknięcia i są świetne do naciśnięcia. Chciałbym móc powiedzieć to samo o przyciskach twarzy, ale o dziwo, pomimo tego, że często są to przyciski, które naciskasz najczęściej podczas grania, nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że będą cierpieć z powodu zużycia podczas długich sesji gry. Ponownie, nie inwestujesz ogromnie w GameSir T4k Kaleid, ale nie mogłem pozbyć się wrażenia, że przyciski twarzy wydawały się nieco słabe.

Mówiąc o tym, jak kontroler się czuje, jest również dość lekki. Pomaga to w sterowaniu ruchem, jeśli używasz tego na Switchu, jeśli wierzyć stronie GameSir, ale podobnie jak projekt, wydaje się, że jest to funkcja, która sprowadza się do osobistych preferencji. Oczywiście nikt nie prosi o 10-tonowy kontroler, ale odrobina wagi często może być dobra. Nie powiem, że to sprawia, że kontroler wydaje się tani, ponieważ jest to jeden z głównych punktów sprzedaży. Jest to niedrogi kontroler, który daje dobrą ilość huku za swoje pieniądze.

Oprócz możliwości sterowania błyskotliwymi światłami w GameSir T4k Kaleid, masz technologię zapobiegającą dryfowi na joystickach, analogowe wyzwalacze Halla, możliwość przełączenia w tryb spustu włosów, wspomniane wcześniej sterowanie ruchem i wiele więcej. Możesz zauważyć, że wiele z tych funkcji wydaje się być nastawionych na Nintendo Switch, a to byłoby uczciwe spostrzeżenie. Możesz użyć przycisku przechwytywania tylko wtedy, gdy używasz GameSir T4k Kaleid z przełącznikiem, więc możliwe jest, że jest tu zamierzona publiczność, nawet jeśli kontroler jest kompatybilny z komputerami PC i innymi konsolami.

GameSir T4k Kaleid
To jest reklama:

Ogólnie rzecz biorąc, GameSir T4k Kaleid nie jest idealnym kontrolerem budżetowym, ale dostajesz wiele funkcji i solidne akcesorium za pieniądze, które zamierzasz na niego wydać. W cenie 35 nie należy oczekiwać poziomu funkcji i funkcjonalności DualSense Edge, ale GameSir T4k Kaleid okazuje się wystarczająco responsywny i ma wystarczająco dobry design i styl, aby stać dumnie wśród swoich konkurentów. Jeśli szukasz dodatkowego kontrolera i naprawdę nie chcesz wydawać pieniędzy na normalny kontroler Xbox lub PS5, a może chcesz akcesorium Switch, GameSir T4k Kaleid może być właśnie dla Ciebie.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
+
Solidne wyczucie joysticków, zderzaków, świetne uchwyty, zabawny design
-
Niezręczne wyczucie przycisków twarzy, zbyt lekkie
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju


Wczytywanie następnej zawartości