Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Glorious GMMK 2

Zaprosiliśmy Kima do pracy nad zbudowaniem klawiatury - i naprawdę dobrze się bawił.

HQ

Glorious Gaming są najbardziej znani ze swoich myszy i gotowych klawiatur, ale podobnie jak Keychron, istotną częścią ich działalności jest to, że możesz zbudować własną klawiaturę od podstaw z dowolnymi przełącznikami. Możesz także skorzystać z narzędzia "zbuduj to sam", w którym, podobnie jak w samochodzie, składasz klawiaturę tak, jak chcesz, z kolorami i komponentami, a następnie wypluwasz kompletny formularz zamówienia, aby uzyskać ją dokładnie taką, jaką chcesz.

Bądźmy szczerzy, nie musisz tego robić, aby zaoszczędzić pieniądze. Mimo że Glorious produkuje rzeczy, które są całkiem przystępne cenowo, takie jak podpórka pod nadgarstek za 18 funtów, kompletny GMMK Pro z przełącznikami Fox kosztuje 300 funtów. Nie musi to być takie drogie, a podstawowa obudowa GMMK 2 bez kluczy, przełączników czy czegokolwiek innego kosztuje 80 funtów. Wtedy wystarczy zestaw przełączników, który będzie kosztował około 35 funtów, jeśli wybierzesz wstępnie nasmarowane, a następnie zestaw kluczy za 45 funtów i za co najmniej 8 funtów. Możesz także kupić wiele narzędzi od Glorious, ale w rzeczywistości wszystko, czego potrzebujesz, jest wliczone w cenę, a wiele droższych opcji to dodane alternatywy, które nie są konieczne. Jeśli kupisz w ten sposób, konfiguracja taka jak nasza może skończyć się bliżej 160 funtów, a potem nagle znacznie więcej osób może się przyłączyć.

Glorious GMMK 2
To jest reklama:

GMMK 2 to prawie pełnowymiarowa klawiatura, ma 96%, więc między jest trochę mniej miejsca, ale nadal z podwójnym stykiem na wszystkich głównych. Oferuje pełne podświetlenie RGB, 5-pinowe przełączniki z możliwością wymiany podczas pracy oraz aluminiową płytę górną. Pomimo ceny, do każdego dołączone są wstępnie nasmarowane stabilizatory, wewnątrz pianka tłumiąca i oczywiście obsługiwana jest częstotliwość odpytywania 1000 Hz. Dla tych, którzy chcą czegoś nieco innego, oprócz wariantu biało-czarnego jest też różowy.

są dostępne w wielu wariantach przełączników, liniowych, dotykowych lub klikalnych. Tutaj wybraliśmy smarowane przełączniki Panda i możesz kupić jedną torbę z wystarczającą ilością od początku lub kupić trzy torby po 36 cali każda. To ostatnie jest zalecane, pomimo tego, że myślę, że dołożono staranności i dbałości o szczegóły, do końca dnia nadal miałem rozbitych siedem przełączników. Prawdopodobnie można ich użyć ponownie po ich wyprostowaniu, ale nie odważyłem się zaryzykować i po prostu włożyłem nowe. Nawiasem mówiąc, Glorious nie jest wybredny; jeśli nie podobają Ci się ich własne, sprzedają zarówno przełączniki Kailh, jak i Gateron, a za niewielką opłatą możesz otrzymać pakiet próbny z różnymi typami, dzięki czemu nie wydasz 45 funtów na przełączniki, które mogą Ci się nie spodobać. Dorzuciliśmy Panda Tactile, ponieważ zapewniają solidną odporność na nacisk, uruchamiają standardowy układ MX z RGB, wymagają 49 g do aktywacji i 60 g do wciśnięcia, więc stosunkowo ciężki, a wszystko to przy użyciu standardowego układu 3-pinowego. Nawiasem mówiąc, jest na nich solidny trzpień i żaden nie złamał się podczas zakładania kluczy. Sama obudowa wykonana jest z poliwęglanowego topu i nylonowego spodu, sprężyn ze stali nierdzewnej z niklowaniem oraz miedzianego topu.

Niektórzy ludzie mogą uważać, że G-lube nie jest wystarczająco dobry dla tych przełączników. W takim przypadku możesz zdobyć "stację smarowania", aby użyć ulubionego smaru na przełącznikach - ale ponieważ zmontowanie wszystkich przełączników, obudowy klawiatury, a następnie przypięcie zajęło mi ponad dwadzieścia minut, z przyjemnością się bez niego obszedłem.

Klucze występują w niezliczonych odmianach, a to tylko te, które oferuje Glorious. Mieliśmy do dyspozycji zestaw popielaty szary i był to solidny wybór. Nie wszystkie, ale większość jest z tworzywa ABS i podwójnie formowana, a te, które nie są, można znaleźć bardzo tanio. Niestety, nie mieliśmy okazji pobawić się ich podpórkami pod nadgarstki, ale nie kosztują dużo, więc jeśli jesteś na rynku, jest to opcja. Jeśli chcesz czegoś, co dobrze wygląda, sprzedają również wersję drewnianą za niższą cenę. Z drugiej strony dostaliśmy jeden z ich spiralnych, które były całkiem dobrze wykonane, wyglądają znacznie mniej niechlujnie niż zwykłe, a nawet mają klasyczne 5-pinowe połączenie, a wszystko to ma obudowę w oplocie i występuje w wielu różnych kolorach. Tak, to niepotrzebne 35 funtów do wydania, ale myślę, że wygląda naprawdę ładnie, a ponieważ większość jest nakręcona w kształcie spirali, można na nim dużo naciągnąć.

To jest reklama:
Glorious GMMK 2

Moim największym problemem w tym procesie było ustalenie, gdzie powinny znajdować się klucze. Klawiatura w 96%, przynajmniej w tym przypadku, musiała siedzieć trochę inaczej niż zwykle i trochę się przeciągała, mogę potrzebować przewodnika po manekinach dla tych, którzy są przyzwyczajeni tylko do gry z układami 60% i 65%. Ale poza tym możesz to wszystko zrobić w około dwadzieścia minut.

Czy powinieneś zbudować własną klawiaturę, ponieważ jest tania? Nie, jeśli nie chcesz. Glorious sprawia, że gotowe klawiatury mechaniczne są tańsze niż te, dla których zbudowałem tę. Jednak było fajnie, a jeśli jesteś bardziej kreatywnym typem, możesz wrzucić inne przełączniki pod WASD i strzałek, miksowania lub cokolwiek chcesz. I chociaż prawdopodobnie istnieje wiele identycznych klawiatur na papierze, ta jest wyjątkowa, ponieważ jest jedną z tych, które zbudowałem i po prostu nadaje jej inny charakter.

To była świetna zabawa i nie zaprzeczę, że zamiast zmieniać całą klawiaturę, zmienię i może przełączniki, gdy znudzi mi się ta konfiguracja. Jest w pewnym sensie zielona, ale nadal wymaga pewnej zręczności i nie nazwałbym jej tanią, ale jest to trochę lepsza alternatywa niż kupowanie tej samej standardowej klawiatury, co wszyscy inni.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

Glorious GMMK 2

Glorious GMMK 2

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Kim Olsen

Zaprosiliśmy Kima do pracy nad zbudowaniem klawiatury - i naprawdę dobrze się bawił.Wczytywanie następnej zawartości