Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
recenzje
Goat Simulator 3

Goat Simulator 3

To głupie i głupie oczywiście, ale poza tym całkiem puste doświadczenie.

HQ

Istnieją oczywiście dwa sposoby (lub więcej), aby spojrzeć na tę serię gier. Mógłbym odrzucić trzecią grę o kozie jako czystą monotonną i śmieszną bzdurę. Albo mogę to zobaczyć takim, jakim jest i bawić się tym nonsensem oferowanym tutaj. Wybieram to drugie, chociaż Goat Simulator 3 nie jest grą roku, mój syn Frank (siedem lat) i ja śmialiśmy się z najnowszej przygody Coffee Stain North.

HQ

Wszystko jest takie samo i nie ma wątpliwości, że może to być pakiet DLC dla Goat Simulator, a nie samodzielny sequel. Bo tak, nadal chodzi o dokładnie to samo w ten sam sposób, z prawie dokładnie taką samą mechaniką gry, jak poprzednio. Bzdury oparte na fizyce na placu zabaw, gdzie elastyczny, lepki super język twojej kozy działa jako główne narzędzie. Jesteś kozą. Zaludniasz udawany świat przypominający tańszy Saints Row, a Twoim zadaniem jest ukończenie różnych mniejszych celów i misji w roli kozy, a większość obraca się wokół rzeczy, które można przenieść, odzyskać lub zniszczyć - używając super języka lub rogów, które dają twojej kozie zdolność do uderzenia głową.

Goat Simulator rozpoczął swoje życie jako żart primaaprilisowy, który tak wielu graczom spodobał się pomysłowi, że Coffee Stain Studios wkrótce postanowiło rozwinąć głupi pomysł dowcipu w pełnoprawną grę, a od tego czasu żarty tylko ewoluowały i stawały się coraz bardziej głupio szalone. Być może jest tylko kilka gier, na przestrzeni wieków, które są zasadniczo bardziej absurdalne niż ta i dziękuję za to studiu ze Sztokholmu. Goat Simulator 3 zaoferował mi i mojemu synowi wiele śmiechu, a przechodzenie przez całą absurdalną zabawę miasta nie jest oczywiście czymś, co zapamiętam za trzy lata, ale na razie była to naprawdę głupia rozrywka dla nas obojga.

To jest reklama:
Goat Simulator 3Goat Simulator 3

Jest jednak wiele rzeczy, które można krytykować, jeśli mamy zajrzeć pod powierzchnię i spróbować przeanalizować wyborców. Silnik fizyczny jest nadal zły, a animacja działa naprawdę szaro. Koza wygląda jak sztywny robot z gry z 1999 roku, kiedy działa, ludzie, na których wpadasz, wyglądają jak worki z sianem, gdy się przewracają lub są rzucani przez ogrodzenie, a przedmioty są nieważkie, gdy są popychane po świecie gry. Nie ma też żadnych konsekwencji w świecie gry, a poziom wyzwania w zasadzie nie istnieje. Oznacza to, że szybko staje się nudny i zupełnie bezcelowy, chyba że grasz razem z chichoczącym siedmiolatkiem, który nie dba o trywialne rzeczy, takie jak udana fizyka, dobre animacje lub znaczenie w rzeczywistym świecie gry.

Grafika również nie jest zbyt dobra... W ogóle. Oczywiście ta trzecia jest wyraźnie ładniejsza niż na przykład pierwsza gra, która wygląda jak tytuł PS2, ale świat gry naprawdę nie wygląda tak, jakby pochodził z 2022 roku, nawet jeśli sam świat znacznie się powiększył od ostatniego razu. Jest też mnóstwo nerdowskich odniesień w postaci pisanek, które kilkakrotnie sprawiły, że śmiałem się głośno. Znalazłem parodię korytarza PT Konami, poziom Wolfenstein 3D we wspaniałych pikselach 3D i kilka hołdów Skyrim.

HQ
To jest reklama:
Goat Simulator 3Goat Simulator 3Goat Simulator 3

Możliwość gry z trzema przyjaciółmi jest również udana z technicznego punktu widzenia, a wspólne moshowanie i obserwowanie, jak twoi inni gracze latają z wyrzutniami rakiet przypiętymi do grzbietów kóz, jest naprawdę zabawne. Jednak ogólnie jest tu sporo błędów. W moich godzinach z Goat Simulator 3 wielokrotnie przechodziłem przez teksturę ziemi, gra całkowicie się zawiesiła, a moja koza utknęła w obiektach niezliczoną ilość razy, nie wspominając o niestabilnej liczbie klatek na sekundę, która kaszle i jąka się w regularnych odstępach czasu. Technicznie może to być coś znacznie więcej, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Coffee Stain Studios miało już dwie próby i sprzedało miliony kopii oryginału.

Jeśli, tak jak ja, masz dzieci w domu, z którymi możesz się bawić, zdecydowanie wartość ma ilość absurdalnej śmieszności oferowanej w Goat Simulator 3, ale nie można też zamknąć oczu na fakt, że stosunkowo niewiele wydarzyło się w świecie kóz od ostatniego razu, a niedociągnięcia techniczne stają się po prostu zbyt namacalne, aby móc dotrzeć do wyższej części skala klasy Gamereactor.

06 Gamereactor Polska
6 / 10
+
Zabawny. Szalony. Absurdalny.
-
Powozik. Nieaktualne animacje. Bezsensowny.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości