Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Google Pixel 7a

Arcydzieło w niemal każdym aspekcie, Google zaprojektował najlepszy do tej pory niedrogi smartfon z Androidem.

Dopiero pod koniec zeszłego roku uruchomiono serię Google Pixel 7, a mimo to nie trwało długo, zanim zaktualizowany wariant znany jako Pixel 7a został ogłoszony przez tytana technologii. Uwierz mi, kiedy mówię, że jest to prawdziwy wariant "a", który tutaj dostajemy, ponieważ Google w końcu zajął się wszystkimi skargami z poprzednich generacji, a zatem jest to bez wątpienia jeden z najbardziej atrakcyjnych smartfonów roku - dla prawie wszystkich.

Dobrze, szybko odnieśmy się do wyżej wymienionych zarzutów. Pixel 7a ma 18 watów ładowania bezprzewodowego, coś, czego brakuje większości telefonów w tym przedziale cenowym. I tak, wyświetlacz działa teraz z częstotliwością 90 Hz zamiast 60 Hz, i chociaż nie jest to tak jedwabiście gładkie, jak 120 Hz, do którego możemy być przyzwyczajeni na flagowcach, jest niesamowicie blisko i zapewnia ostre jak brzytwa wrażenia użytkownika przez większość czasu. Są to prawdopodobnie dwa najważniejsze aspekty, które sprawiły, że rodzina Pixel nie stała się ostoją wśród niezliczonych konsumentów, chociaż wielu nadal poleca je w porównaniu z większością innych Android konkurentów.

Google Pixel 7a

To nie znaczy, że nie ma kilku rzeczy, które zostały wycięte tu i tam. Po pierwsze, z przodu jest Gorilla Glass, ale tył jest plastikowy, mimo że nie jest od razu zauważalny. Ponadto dostajesz tylko dwa obiektywy aparatu, a nie trzy. Jest 64 megapiksele szerokości i 13 megapikseli ultraszerokokątnych, a dzięki niemal magicznemu strojeniu Google otrzymujesz jedne z najlepszych zdjęć z tego aparatu, w tym konkurentów, którzy kosztują dwa, jeśli nie trzy, razy więcej niż 7a.

Ale poza tym jest to mistrzowski pokaz mocy od początku do końca. Wyświetlacz, oprócz tego, że działa z częstotliwością 90 Hz, to 6,1-calowy panel OLED HDR w 1080p, który zapewnia PPI nieco ponad 431, dzięki czemu jest nasycony, wspaniały i korzystnie skalibrowany. Jest też optyczny czytnik linii papilarnych, a rozpoznawanie twarzy z małego aparatu do selfie działa bez zarzutu.

To jest reklama:

Sam design jest ponadczasowy i nowoczesny, a wariant Arctic Blue, który tu mamy, może nie umknie odciskom palców na plecach, ale jednocześnie emanuje jakością. Nie ma sposobu, aby powiedzieć, że jest to smartfon przyjazny dla budżetu. Istnieje również certyfikat IP67, coś, czego brakuje większości chińskich konkurentów. Jest WIFI 6, Bluetooth 5.2, bateria 4385 mAh, która wystarcza na cały dzień... To niesamowite.

Google Pixel 7a

Ma nawet własny SoC Google Tensor G2, więc nawet tutaj nie ma skąpienia. Nie, Google nie zamierza iść w parze z najnowszym Snapdragonem od Qualcomm, ale Tensor już udowodnił swoją wartość, zapewniając stałą wydajność w codziennych zadaniach. Czy uzyskasz wysoką i stałą liczbę klatek na sekundę w Genshin Impact? Nie, oczywiście, że nie, ale pozostanie szybki przez wiele lat i może zrobić wszystko, czego potrzebujesz do smartfona. 128GB może być ograniczeniem dla niektórych, co zrozumiałe, aw przyszłości Google może zaoferować więcej miejsca dla tych, którzy tego chcą, ale jest 8 GB pamięci RAM, a to dużo.

Obiektyw centralnego aparatu, z którego zakładamy, że pochodzi większość zdjęć, jest optycznie ułożony, ale tak naprawdę nie to jest ważne. Ważne jest to, że obsługuje pakiet narzędzi Google Pixel i jest pakiet oprogramowania, który zapewnia ostre jak brzytwa i zrównoważone kolorystycznie obrazy. Jest Night Sight, jest Real Tone, jest Magic Eraser - to nie tylko modne słowa, to przydatne narzędzia, które zapewniają szybkie uchwycenie obrazu, z którego prawdopodobnie będziesz zadowolony, a jednocześnie pozwalają na użycie oprogramowania do dostosowania, jeśli tego chcesz.

To jest reklama:

Czy jest coś, co naprawdę musisz poświęcić? Cóż, 128GB może być denerwujące dla niektórych, a 20 watów ładowania przewodowego może być nieco dużo w porównaniu do konkurentów OnePlus i Xiaomi, którzy rzadko oferują bezprzewodowe ładowanie w tym przedziale cenowym. Ale to naprawdę małe niedogodności, o których tu mówimy. Pixel 7a będzie pierwszym telefonem Android, który polecę przyjaciołom, znajomym i rodzinie, dlatego ocena jest również oczywista. Brawo. A teraz weźmy to Fold, Google.

10 Gamereactor Polska
10 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Google Pixel 7a

Google Pixel 7a

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Magnus Groth-Andersen

Arcydzieło w niemal każdym aspekcie, Google zaprojektował najlepszy do tej pory niedrogi smartfon z Androidem.Wczytywanie następnej zawartości