Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Google Pixel 8a

Oczekujemy teraz od serii A świetności, a Google ponownie to zapewnia.

HQ

Podczas gdy seria Pixel A firmy Google dawała kiedyś doskonały aparat i dostęp do dość czystej wersji Google Android, ale z wieloma kompromisami, to już przeszłość i to od dawna. Ponieważ inne smartfony ze średniej półki oferują teraz praktycznie każdą istotną funkcję, seria A tak naprawdę nie ma już żadnych załamań, które powstrzymałyby mnie przed poleceniem jej komukolwiek.

W zeszłym roku daliśmy mu gigantyczną 10, ponieważ Google rozwiało wszelkie wątpliwości zdecydowanym kopnięciem z półobrotu, a także położyło na miecz własną serię Pixel 8. Wygląda na to, że zrobią to samo tutaj. Pixel 8a naprawdę ma wszystko, czego potrzebujesz, naprawdę wszystko, i jeśli nie jesteś absolutnie zakochany w obiektywach peryskopowych, częstotliwości odświeżania 144 Hz lub innych niszowych funkcjach, to wszystko, czego potrzebujesz i więcej.

Google Pixel 8a
To jest reklama:

Zacznijmy jednak od czegoś, a jest to cała koncepcja "taniego" smartfona. Zaczyna się od 499 funtów, a biorąc pod uwagę, co jeszcze można uzyskać za te pieniądze, nie ma tu przełomowych cen, wręcz przeciwnie. To około 100 funtów więcej niż raczej fantastyczny Redmi Note 13 Pro i 100 funtów więcej niż wiele konkurencyjnych modeli Motoroli. Ale chodzi o to, że trudno byłoby znaleźć tak pełnoprawne doświadczenie Android za mniej.

Konstrukcja jest bardziej zaokrąglona i należy do najwygodniejszych telefonów do trzymania. Przód jest Gorilla Glass 3, rama jest aluminiowa i chociaż tył jest plastikowy, nie sprawia to wrażenia. Posiada certyfikat IP67, ma stosunkowo dużą baterię 4492 mAh, którą można ładować przewodowo lub bezprzewodowo, i wykorzystuje głośniki stereo oraz WI-FI 6E. Pod szkłem znajduje się błyskawiczny czytnik linii papilarnych i wszystkie niezbędne czujniki. Wszystkie podstawy są tutaj omówione, a w połączeniu z jakością wykonania, która tym razem naprawdę śpiewa, wygląda jak drogi flagowiec w dłoni.

Wyświetlacz to panel OLED, który osiąga szczyt przy 2000 nitach przy 120 Hz. Ma 6,1 cala (rozmiar iPhone'a i Pixel ) w rozdzielczości 1080x2400, co daje 430 ppi, co jest więcej niż przyzwoite. Poprawiona jasność jest naprawdę zauważalna i znowu nie ma nic, nic, co mogłoby ostrzec użytkownika, że nie jest to flagowiec, który został naruszony.

W środku znajdziemy zeszłoroczny Google Tensor G3 SoC, układ 4 nm, który może nie być w stanie nadążyć za A16 Bionic lub najnowszym Snapdragon, ale Google ogolił teraz najgorsze węzły ze swoich procesów i prezentuje całkiem wydajny układ z akceptowalną żywotnością baterii i wydajnością. Za wspomnianą cenę podstawową otrzymujesz również 128 GB miejsca na UFS 3.1 i 8 GB pamięci RAM LPDDR5x - obie specyfikacje są świetne i nie ma wątpliwości, że telefon pozostanie żwawy.

To jest reklama:
Google Pixel 8a

Oprogramowanie Pixel pozostaje tutaj zabawne, spersonalizowane, responsywne i lepiej zoptymalizowane, i chociaż nie ma nic złego w interfejsie użytkownika One jako takim lub niektórych innych skórkach oprogramowania, jest coś w podejściu Google, co naprawdę działa. Ponadto zapewniają siedem lat aktualizacji systemu operacyjnego.

Aparat składa się z 64-megapikselowego obiektywu f/1.9 o szerokości 26 mm ze stabilizacją optyczną i 13-megapikselowego obiektywu ultraszerokokątnego 120 stopni. Ponownie, nie chodzi tak bardzo o sprzęt, ale otrzymujesz dostęp do wszystkich technologii i post-processingu, które oferuje Google w ich droższych flagowcach. Magic Editor, Best Take, Magic Eraser, Photo Unblur, Real Tone - Tak, jest wiele modnych słów, ale za nimi kryją się przydatne funkcje, które mają kluczowe znaczenie dla indywidualnego użytkownika, i wszystkie są tutaj, nawet jeśli zapłaciłeś mniej.

Nie, nie ma takiego samego czynnika szoku jak w zeszłym roku, ale to nie znaczy, że Google nie ma go tutaj, a linia A stała się regularnym, zaplanowanym zwycięstwem Google, dostarczając jeden z najlepszych smartfonów do tej pory.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości