Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Gravastar Mercury M1 Pro Gunmetal

Być może widziałeś ich dziwaczne projekty - ale to nie tylko śmieci.

HQ

Gravastar, nazwany na cześć gwiazdy próżni grawitacyjnej (mówimy tutaj o hipotetycznej astrofizyce), jest znany ze swoich projektów inspirowanych science fiction/cyberpunkiem/kosmitami, w szczególności z głośników i ładowarek. Ale tutaj testujemy ich bezprzewodową mysz Mercury M1 Pro, która charakteryzuje się otwartą konstrukcją plastra miodu, dzięki czemu wydaje się szkieletowana z wyraźnymi odniesieniami do owadów. Jeśli grałeś w Tyranidów z Warhammera 40,000 lub zergi ze StarCrafta, poczujesz się jak w domu.

Mysz jest dostępna w kilku wersjach, a nawet obsługuje częstotliwość próbkowania 4000 Hz. W tym celu musisz jednak kupić klucz sprzętowy osobno lub poczekać, aż pojawią się oferty pakietowe. Muszę powiedzieć, że przy 100 USD wolałbym, aby został uwzględniony. Wtedy muszą wziąć trochę więcej z podstawowego produktu. Jeśli kupisz specjalne wersje myszy M1 Pro "Battle worn", jedna z nich jest dołączona, ale jest również droższa na początek, ponieważ używają pracy ręcznej, aby stworzyć specjalną patynę, którą mają te myszy.

Jest to jednak standardowa wersja ze stopu magnezu, ale jest dostarczana z darmowym kluczem sprzętowym 4K, gdy upuścisz na stół 99 USD. Magnezowy szkielet składa się z dużego i bardzo otwartego tyłu, z widoczną kulą RGB wystającą jako organ wewnętrzny, natomiast konstrukcja staje się coraz bardziej zamknięta z przodu. Działa dobrze, a kółko myszy ma unikalny design, z którym wcześniej się nie spotkałem. A co najważniejsze, nie piszczy i nie piszczy jak wiele innych, nawet bardzo drogich myszy.

To jest reklama:
Gravastar Mercury M1 Pro Gunmetal

Dopasowanie jest bardzo dobre, ale mysz jest zdecydowanie mała, a jeśli jesteś większą osobą, mysz znika w dłoni. Część RGB ma pięć różnych trybów i oczywiście RGB. Nie udało mi się zainstalować oprogramowania do sterowania nim, więc wszystko było domyślne. Zobaczę, czy uda mi się w pewnym momencie zmusić go do odpowiedzi. Być może pobrałem z martwego linku na stronie Gravastar, być może program antywirusowy na moim komputerze się denerwuje.

Wewnątrz znajduje się nowoczesny czujnik optyczny PWA3395: 650 IPS, 26K DPI, a następnie bezprzewodowo 4K, jeśli masz odpowiedni klucz sprzętowy. W przeciwnym razie musisz zadowolić się 1K - Turbospeed. Jest też Bluetooth, ale nie kupujesz hardkorowej myszy do gier, aby używać jej w ten sposób. Jako połączenie fal radiowych patrzysz na około 150 godzin. Specyfikacja mówi o 146 maksimum i to chyba się zgadza. Ładowanie odbywa się przez USB-C, które może również działać jako połączenie przewodowe.

Za tym wszystkim stoją niebieskie przełączniki firmy Omron, a całość waży 88 gramów.
Jeśli lubisz bardziej hardkorowe dostosowywanie, możesz również uzyskać różne rodzaje naklejek o różnych powierzchniach, aby dopasować je do swoich potrzeb. Inni robili to już wcześniej, a jeśli lubisz takie rzeczy, to jest to super sprytne. W zestawie znajduje się również zestaw wraz z i dodatkowymi nóżkami do myszy.

To jest reklama:

Byłem mile zaskoczony. Jest dość precyzyjny i kiedy już przyzwyczaisz się do tego, że jest nieco węższy niż większość innych myszy na rynku, dobrze leży w dłoni. Dźwięki klikania są całkiem satysfakcjonujące i ogólnie rzecz biorąc, jest to całkiem dobrze wykonana mysz. To, czy podoba Ci się wąskie dopasowanie i duże otwory w konstrukcji, jest bardzo indywidualne, ale nie zmienia to faktu, że jest to precyzyjna i bardzo responsywna mysz. Produkty Gravastar są zazwyczaj kupowane ze względu na ich futurystyczny wygląd, więc byłem naprawdę pozytywnie nastawiony do tego, jak dobra jest wydajność, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie jest to najdroższa mysz na rynku.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości