Polski
Gamereactor
wiadomości
Fallout 4

Gry z serii Fallout zyskały na popularności po premierze serialu telewizyjnego

Fallout 4 jest obecnie jednym z 30 najczęściej granych tytułów na Steamie. Niezbyt nędzny jak na prawie dziesięcioletni tytuł.

HQ

Jeśli zastanawiałeś się, czy popularność obecnie uznanej i niezwykle głośnej serii Fallout odbije się na jej przodkach, grach wideo, teraz mamy odpowiedź. Za pośrednictwem forum Resetera zauważono, że Fallout 4 jest jednym z 30 najczęściej granych tytułów na Steamie (według SteamDB) z około 35 000 jednoczesnych graczy.

Może to nie brzmieć imponująco, ale gra wystartowała w 2015 roku i nie miała tak wielu graczy od 2018 roku, kiedy Bethesda przeprowadziła kampanię darmowego weekendu. To, że to popularność serialu telewizyjnego rozprzestrzeniła się na grę, nie ulega wątpliwości.

Fakt, że gra zostanie również oficjalnie wydana na PlayStation 5 i Xbox Series S/X (póki co jest dostępna tylko poprzez wsteczną kompatybilność) 25 kwietnia, z pewnością da tytułowi duży impuls.

Możemy również dodać, że Fallout: New Vegas również zyskał na popularności dzięki około 8 500 jednoczesnym graczom Steam, co jest najwyższym wynikiem od sierpnia 2022 roku, podczas gdy Fallout 76 ma to samo zjawisko i ma nieco poniżej 18 000 graczy, co jest najwyższym wynikiem od października 2022 roku (kiedy to przez tydzień był darmowy z okazji 25-lecia serii).

Czy dzięki tej serii masz ochotę ponownie zanurzyć palce w grze Fallout?

Fallout 4

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości