Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Hisense 65UXKQ

2000 funtów za starą technologię, czy naprawdę warto? Tak! Flagowiec Hisense to najlepszy telewizor LCD, jakiego Petter kiedykolwiek dotknął...

Samsung powoli, ale pewnie przeniósł swoją uwagę na stronę OLED (po wielu wzlotach i upadkach), podczas gdy LG przestało produkować swoje panele LED i w przyszłości skupia się wyłącznie na OLED. Sony, Philips i Panasonic poszły w tym samym kierunku, a w świecie wyświetlaczy panuje oczywiście ogólna zgoda co do tego, że drogą naprzód jest OLED, a w dłuższej perspektywie oczywiście także Micro LED. LCD i LED... są na więcej niż jeden wczorajszy sposób.

Hisense 65UXKQ

Oczywiście są wyjątki. Chińscy giganci telewizyjni TCL i Hisense forsują własne wersje tego, co Samsung reklamuje jako "QLED", z podświetlanymi panelami LCD opartymi na technologii Mini LED, z błyskawiczną reakcją i dużą jasnością. TCL i Hisense można nazwać patrzącymi wstecz, zwłaszcza jeśli ich topowe wyświetlacze nie były super wysokiej jakości. Łatwo byłoby je odrzucić jako staroświeckie, gdyby nie były zdumiewająco dobre. Na szczęście obaj producenci znaleźli właściwą drogę i teraz zajmują się tym, co należy uznać za wysoce skuteczne sztuczne oddychanie, a nazywanie serii Hisense UX czymkolwiek innym niż znakomitym byłoby wręcz nieszczere.

Hisense 65UXKQ

UX jest produkowany w rozmiarach 65, 85 i 110" (!), a panel jest najlepszy w Hisense i opiera się na kropkach kwantowych dla lepszego odwzorowania czerni i kolorów, a także zaawansowanego lokalnego przyciemniania w 1400 różnych strefach. Hisense nazywa ten telewizor "ULED", ale w zasadzie jest to dioda LED lub ta sama technologia, którą Samsung nazywa "QLED". Dzięki kropkom kwantowym istnieją tutaj możliwości sterowania światłem z dużą precyzją i jest to natychmiast zauważalne. 65UX może wycisnąć 1500 nitów w lekkim uderzeniu przez dłuższy czas, co czyni go około dwa razy jaśniejszym niż najbardziej odporny na światło 65-calowy OLED na rynku, a jeśli masz oświetlony salon z dużą ilością okien, to oczywiście tam powinieneś szukać.

To jest reklama:

Pod względem wzornictwa UX to inny telewizor niż większość jego konkurentów. Waży ponad dwa razy więcej niż 65-calowy LG C3, jest około cztery razy grubszy i sprawia wrażenie bardzo solidnego pod względem konstrukcji. Po bokach posiada specjalne otwory, aby móc przekazać odpowiedni obraz dźwiękowy, a z tyłu widoczne są dwa elementy basowe, które wraz z bocznymi otworami pozwalają ekranom UX odtwarzać dźwięk telewizyjny w 4.2. Ekran stoi na ciężkiej, solidnej metalowej podstawie, która waży więcej niż praktycznie wszystkie inne stojaki stołowe, z którymi spotkaliśmy się w Gamereactor i ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że jest to prawdziwy produkt premium, którym jest.

Hisense 65UXKQ

Wewnątrz telewizora znajduje się zastrzeżony system operacyjny Hinsense Vidaa, który jest obecnie zdecydowanie najlepszy na rynku. Od ponad dziesięciu lat preferuję system operacyjny LG Web OS i dziś bardzo podoba mi się również Google OS (w ciągu ostatnich dwóch lat stał się radykalnie znacznie lepszy), ale jeśli mamy porównać funkcjonalność i szybkość "Click", to Hisense Vidaa rządzi w tej chwili światem telewizorów. Jest błyskawiczny, reaguje natychmiast i sprawia, że każdy telewizor Hinsense jest bardziej nowoczesny niż cokolwiek innego na rynku. Menu główne jest bardzo przejrzyste i łatwe do zmiany, obsługa aplikacji jest świetna, a sterowanie głosowe jest obecnie najlepsze na rynku. Widać, że Hisense włożył w to wiele wysiłku i nie skąpił mocy obliczeniowej w tym telewizorze.

Hisense 65UXKQ
To jest reklama:

Jeśli chodzi o jakość obrazu, jest ona tak samo godna pochwały, jak system operacyjny. Nigdy w życiu nie widziałem lepszego telewizora LCD. Po pierwsze, ostrość jest natychmiast oszałamiająca, podobnie jak odwzorowanie kolorów, które jest neutralnie miękkie i spokojne, podczas gdy kolory naprawdę się wyróżniają. Spektrum kolorów jest fantastyczne, a kontrast jest prawie odpowiedni dla wyświetlacza LCD. Jestem na wskroś OLED i nadal uważam mojego 77-calowego LG G2 za najlepszy, jaki widziałem (oczywiście poza zastępczym G3), ale tutaj, w UX, jest wyraźnie zasługa w ponad dwukrotnie większej ilości trwałej jasności. W scenach HDR z większości moich ulubionych scen jest dynamizm obrazu, w którym zakochałem się głęboko i mocno w ciągu ostatniego tygodnia. Dużo kolorów, dużo kontrastu, ostrości i dynamiki bez przesycenia lub przesady, jak w moim odczuciu modele OLED Samsunga.

Jeśli chodzi o "Tryb gry" i to, jak 65UX radzi sobie z tymi z nas, którzy grają w gry co najmniej tak często, jak oglądają filmy/telewizję, łatwo jest pochwalić to, co oferuje tutaj Hisense. 144 Hz, VRR, 14 milisekund zmierzonego opóźnienia wejściowego (znakomicie), cztery wejścia HDMI 2.1 (z których dwa obsługują pełne pasmo, tj. 4K/144 Hz) i kilka inteligentnych funkcji, które pozwalają szybko tworzyć profile dla różnych gier lub konsol, które następnie aktywujesz za pomocą superszybkiego polecenia głosowego. Brzmi dobrze i jak powiedziałem, tak jest. Jeden z najlepszych, jakie testowałem, jeśli chodzi o dźwięk telewizora i choć raz mogę polecić telewizor również ze względu na jego dźwięk, w którym nie zaleca się kupowania bochenka chleba w pierwszej kolejności.

Obecnie na rynku jest tak wiele naprawdę dobrych ekranów telewizyjnych, że łatwo jest wybrać i wybrać coś dobrego. Konkurencja jest zacięta, a zdecydowana większość producentów telewizorów dostępnych tutaj, w Szwecji, jest dziś na niewiarygodnie wysokim minimalnym poziomie. Za około 2000 funtów można również kupić prawie wszystko dla tych, którzy szukają naprawdę ładnego 65-calowego telewizora. Nie jestem gotowy, aby nazwać ten telewizor najlepszym (ze wszystkiego, w tym OLED), ale jest to zdecydowanie najlepszy telewizor LED, jaki można teraz kupić. Jeśli uważasz, że jasność jest zbyt niska w dzisiejszych panelach OLED i dlatego wolisz LED, to jest to flagowiec, w który powinieneś zainwestować. Bo jest niezmiennie fantastyczny.

10 Gamereactor Polska
10 / 10
+
Super elegancki wygląd, doskonały dźwięk telewizora, płynny pilot, najlepszy wbudowany system operacyjny na rynku, świetny obraz, duża jasność.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Hisense 65UXKQ

Hisense 65UXKQ

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Petter Hegevall

2000 funtów za starą technologię, czy naprawdę warto? Tak! Flagowiec Hisense to najlepszy telewizor LCD, jakiego Petter kiedykolwiek dotknął...Wczytywanie następnej zawartości