Polski
Gamereactor
recenzje filmów
Hit Man

Hit Man

Reżyser "Boyhood" powraca z filmem, który może być najlepszą komedią romantyczną roku. André wręczył oceny...

HQ

Gary Johnson, który najwyraźniej jest oparty na prawdziwej osobie, wiedzie przyzwoite i w miarę normalne życie jako wykładowca uniwersytecki, który dodaje pikanterii, dorabiając jako zabójca. Cóż, oczywiście nie jest to prawdziwy zabójca; policja w Nowym Orleanie wykorzystuje znakomite umiejętności aktorskie Gary'ego, aby zwabić potencjalnych klientów chętnych do zlecenia morderstwa. Gary jest przerażająco dobry w odgrywaniu roli zimnego jak kamień płatnego zabójcy, dopóki tląca się klientka Madison Masters nie roztopi jego serca. Po ich spotkaniu nic nie pozostaje takie samo, a Gary musi zdecydować, czy porzucić swoją osobowość zabójcy, czy też wykonać krok, o którym nigdy nie myślał, że się spotka: całkowicie zmienić swoją tożsamość.

Nie jestem pewien, na co liczyłem, kiedy po raz pierwszy usłyszałem o Hit Man, ale cieszę się, że ten film istnieje. Bo to była jedna z najostrzejszych i najbardziej ostrych komedii romantycznych, jakie widziałem od dłuższego czasu. To powinno być powiedziane od razu. Richard Linklater wraz z Glenem Powellem stworzyli absolutnie fenomenalny scenariusz, który jest tak niezwykle inteligentny i mądry, że kąciki ust wciąż bolą mnie po tylu śmiechach w kinie. Hit Man to coś tak dziwnego jak letni noir z Nowego Orleanu, któremu udaje się również rozgrzać niesamowicie słodką historią miłosną z nieco makabrycznym podtekstem. Glen Powell, wybaczam ci okropny Anyone But You, bo chemia z Adrią Arjoną jest wręcz iskrząca, a jego komiczny Pan Ripley jest często genialny.

Hit Man

Pomiędzy epizodami zabójstw Linklater bierze kilka filozoficznych oddechów w audytorium, aby zbadać, co to znaczy zmienić się jako istota ludzka, przeplatana zdjęciami naiwnych klientów i kawalkadą coraz bardziej absurdalnych przebrań Gary'ego. Elementy komediowe są równie wyważone, co oryginalne, a uroczo kąśliwe dialogi wyniosły i tak już zabawną opowieść na nieoczekiwane wyżyny. Jako komedia, Linklater na szczęście nie przejmuje się zbytnio dobrem i złem; Hit Man opowiada o wyrwaniu się ze swojej skorupy i odwadze zmiany jako osoba, o ile nie masz na karku oddechu policji z Nowego Orleanu.

To jest reklama:

Sceny komiczne nie zawsze przekonują, a niektóre zwroty akcji w filmie są rozwiązywane trochę zbyt szybko, ale w tej gatunkowej mieszance jest tyle pewności siebie i serca, że tak naprawdę nie ma to znaczenia. Hit Man to przezabawna komedia romantyczna z odpowiednią ilością mroku i pokręconego thrillera policyjnego, która jest jednocześnie lekka i prowokująca do myślenia. Innymi słowy, jest to najchętniej oglądany film Linklatera od czasu Boyhood i jest gorąco polecany wszystkim zakochanym, którzy chcą ochłodzić się w ciemnościach kina.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

Hit Man

Hit Man

RECENZJA FILMU. Przez André Lamartine

Reżyser "Boyhood" powraca z filmem, który może być najlepszą komedią romantyczną roku. André wręczył oceny...Wczytywanie następnej zawartości