Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Huawei Watch Fit 3

Lekkie i bardzo wygodne inteligentne urządzenie do noszenia z dużą żywotnością baterii.

Jestem teraz na imprezie inauguracyjnej Huawei w DubajuHuawei Watch Fit 3 po tym, jak przez ostatnie dwa tygodnie wypróbowałem inteligentne urządzenie do noszenia jako mój codzienny smartwatch. Jak sugeruje nazwa "Watch Fit", to urządzenie jest z jednej strony prawdziwym smartwatchem, a z drugiej strony oferuje niską wagę i funkcje monitora fitness. Zwykle jestem kimś, kto zakłada smartwatch jako modny dodatek, gdy wychodzę lub idę do pracy, ale najczęściej zdejmuję go, gdy tylko wrócę do domu. Nie mówiąc już o trzymaniu go podczas snu. Huawei Watch Fit 3 to pierwsze urządzenie do noszenia, które noszę prawie non stop i powiem ci dlaczego w tej recenzji.

Huawei Watch Fit 3
Huawei Watch Fit 3Huawei Watch Fit 3

Huawei od lat oferuje zróżnicowaną linię smartwatchy i opasek fitness. Z jednej strony mamy high-endową i klasycznie stylizowaną serię Huawei Watch, a z drugiej szereg inteligentnych opasek skoncentrowanych na aktywności. Nowy Watch Fit 3 znajduje się pomiędzy, ale z nowym designem, który wyróżnia go bardziej jako wyjątkowy produkt. Projekt jest oczywiście podobny do serii Apple Watch. Według Andreasa Zimmera, szefa produktu Huawei Europe, podczas krótkiej prezentacji produktu, w której uczestniczyłem, Huawei dąży do zapewnienia dobrze wyważonej alternatywy zarówno dla Apple Watch SE, jak i Fitbit Versa 4. A patrząc na samą specyfikację, robi sporo rzeczy lepiej niż którekolwiek z urządzeń.

Huawei Watch Fit 3
To jest reklama:

Watch Fit 3 posiada kwadratowy ekran AMOLED o przekątnej 1,82 cala bez ramki o rozdzielczości 347 PPI i częstotliwości odświeżania 60 Hz. W połączeniu ze szczytową jasnością 1500 nitów stwierdziłem, że ekran jest bardzo ostry, ostry i wyraźnie widoczny w każdych warunkach, w tym w bezpośrednim świetle słonecznym. Sterowanie odbywa się za pomocą ekranu dotykowego, nowej obrotowej koronki i przycisku funkcyjnego. Przy grubości 9,9 mm i wadze zaledwie 26 gramów urządzenie jest zarówno mniejsze, cieńsze, jak i lżejsze niż Apple Watch SE lub Fitbit Versa 4, z którymi konkuruje. Jednocześnie ma największy rozmiar ekranu, najwyższą rozdzielczość i najwyższą jasność szczytową. W połączeniu z żywotnością baterii od 7 do 10 dni i możliwością szybkiego ładowania, ten imponujący arkusz specyfikacji sprawił, że nie mogłem się doczekać otrzymania próbki recenzji i nie zawiodłem się.

Moim zdaniem Huawei dokonał dobrego wyboru, zmieniając projekt na nowy Watch Fit. Dzięki zmniejszonej wysokości 43 cm i większej szerokości 36 cm urządzenie wygodnie leży na moim nadgarstku, nie czując się nieporęcznie, jak niektóre większe smartwatche, do których jestem przyzwyczajony. Mniejszy rozmiar sprawia, że Watch Fit jest mniej wyrazisty, ale z drugiej strony format Apple Watch okazał się popularny i z daleka trudno odróżnić te dwa urządzenia do noszenia. Nadal bardziej doceniam wygląd klasycznych zegarków, takich jak Huawei Watch GT, które posiadam, ale wygoda noszenia Watch Fit 3 utwierdza mnie w przekonaniu, że lżejszy, kwadratowy smartwatch pasuje mi równie dobrze.

Dzięki 26 gramom Huawei Watch Fit 3 jest naprawdę lekki na ramieniu. Wiele razy w ciągu ostatnich dwóch tygodni zupełnie zapomniałem, że go noszę. Myślę, że to również ze względu na bardzo miękki, ale wytrzymały materiał, z którego wykonany jest pasek. Do testów otrzymałem wersję szarą z nylonowym paskiem i mogę gorąco polecić tę wersję, opierając się na samej wygodzie. Obejmuje to fakt, że nie ciągnie włosów na moim (stosunkowo owłosionym) ramieniu, na co podatne są niektóre polimerowe lub metalowe paski. Mniejszy rozmiar, lekkie materiały i miękkość paska sprawiają, że Huawei Watch Fit 3 jest idealnie wyważonym urządzeniem do noszenia. Po prostu nie zauważasz jego noszenia, o czym świadczy fakt, że w pewnym momencie próbowałem założyć jeden z moich innych smartwatchy podczas ubierania się, wpadając na Watch Fit 3, który już miałem na sobie.

Huawei Watch Fit 3Huawei Watch Fit 3Huawei Watch Fit 3
To jest reklama:

Niektóre osoby mogą wahać się, czy przyjrzeć się produktowi Huawei z powodu obaw o niekompatybilność z Android lub iOS. Nie zauważyłem jednak większej trudności niż gdybym wypróbował na przykład nowy Apple Watch jako użytkownik Android. Podczas konfigurowania Huawei Watch Fit 3 wszystko jest dość proste. Wymaga zainstalowania Huawei Health App z Google Play Store, Apple App Store lub App Gallery Huawei. Gdy to zrobisz, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami parowania i gotowe. Health App to miejsce, w którym będziesz mógł szczegółowo śledzić swoją aktywność sportową, czytać wyniki monitorowania snu, sprawdzać poziom tlenu we krwi i wybierać nowe tarcze zegarka.

Mając urządzenie przy sobie dzień i noc, jestem bardziej świadomy mojej rutyny snu, korzystając z TruSleep 4.0 firmy Huawei. Biorę też pod uwagę wskazówki, aby wstać i trochę się poruszyć po ponad godzinnym siedzeniu za laptopem służbowym. Zacząłem również monitorować swój poziom stresu w ciągu ostatnich kilku dni, aby sprawdzić, czy mogę coś poprawić w tym zakresie. Naprawdę nie planuję stać się maniakiem zdrowia, ale dla kogoś, kto zwykle jest zajęty pracą, życiem rodzinnym i próbuje grać w międzyczasie, Watch Fit 3 zapewnia mile widziane przypomnienia, aby zadbać również o moje zdrowie psychiczne i fizyczne. Jedyne, co uważam za mniej dokładne, to policzone kroki. Wydaje się, że są nieco optymistyczni, licząc na przykład kilka kroków, podczas gdy ja robiłem tylko jeden.

Jest też kilka inteligentnych funkcji, które doceniam w Watch Fit 3. Wcześniej nie miałem zegarka, który mógłby odbierać połączenia, ale teraz całkowicie się do tego przyzwyczaiłem. Dźwięk podczas odbierania połączenia jest czysty i ludzie nie mieli problemu ze słyszeniem, jak mówię. Często korzystam też z podglądu wiadomości Whatsapp. Odpowiadanie na wiadomości jest możliwe poprzez wybranie kilku gotowych odpowiedzi, takich jak "OK", "Prawie tam" lub za pomocą emotikonów. To mniej niż możliwość wpisania odpowiedzi na przykład na Apple Watch, ale i tak nie mogę powiedzieć, że wolałbym pisać na tak małym ekranie. Zawsze mogę chwycić za telefon, aby to zrobić. Nie korzystałem jeszcze ze wszystkich inteligentnych funkcji, ale planuję to zrobić, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Jest też trochę zabawy, bawiąc się Watch Fit 3. Przed premierą dostępnych jest już wiele tarcz zegarka. Większość z nich mi się nie podoba, ale te, które lubię, są naprawdę fajne. Tarcza zegarka "Time Illusion" zmienia kształt i kolor, na przykład po obróceniu obrotowej koronki, co, nawiasem mówiąc, jest jednym z niewielu przypadków, w których do tej pory użyłem obrotowej koronki. Tarczę zegarka "Styl" można zmieniać na różne wzory. I zawsze możesz dodać własny obraz jako tło, taki jak zdjęcie lub własny obraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję. Kolejną fajną funkcją jest możliwość odtwarzania muzyki, zarówno na głośniku, jak i po podłączeniu do słuchawek Bluetooth. Wyobrażam sobie, że jest to również miłe podczas ćwiczeń, ponieważ możesz zostawić telefon i odtwarzać muzykę przesłaną do Watch Fit 3.

Specjalną wzmianką w każdej recenzji tego urządzenia musi być żywotność baterii. Jest świetny i pozwala na bezproblemowe użytkowanie. Z mojego doświadczenia wynika, że Watch Fit 3 zużywa średnio około 10% baterii dziennie. Jest to w dużej mierze zgodne z tym, co oficjalnie obiecuje Huawei. Bateria wystarczy na co najmniej pełny tydzień, zanim będzie wymagała ponownego naładowania. Co więcej, ładowanie jest bardzo szybkie jak na inteligentne urządzenie. Wszystko to oznacza, że funkcje takie jak monitorowanie stanu zdrowia stają się faktycznie opłacalne, ponieważ można je nosić w sposób ciągły. Myślę też, że jest to miejsce, w którym Watch Fit 3 ma mocną stronę w porównaniu z konkurencją, zwłaszcza w obozie Apple Watch, który wydaje się mieć problemy z przetrwaniem zaledwie jednego lub dwóch dni.

Huawei Watch Fit 3

Do tej pory skupiałem się głównie na moim doświadczeniu z Huawei Watch Fit 3 jako bardzo wygodnym, inteligentnym urządzeniem do noszenia w każdy zwykły (roboczy) dzień. Ale ma również wiele funkcji monitorowania ćwiczeń. Nie poruszyłem tego tematu, a to dlatego, że muszę przyznać, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni po prostu nie było żadnej aktywności sportowej, którą można by monitorować. To, jak różne osoby będą korzystać z tego urządzenia, będzie się różnić w zależności od osoby, przy czym ludzie z jednej strony używają go jako codziennego smartwatcha, tak jak ja, a inni używają go do monitorowania ćwiczeń, takich jak monitorowanie spalania kalorii, postępów w odchudzaniu lub zwiększania sprawności. Dla pływaków dobrze jest wiedzieć, że Watch Fit 3 jest wodoszczelny do 5 ATM do użytku podczas pływania. Niezależnie od przypadku użycia, myślę, że ludzie docenią te same rzeczy, które ja w nim lubię.

Podsumowując, bardzo podoba mi się Huawei Watch Fit 3. Posiadam inne inteligentne zegarki, w tym Fitbit wearable i dwie wersje serii Huawei Watch GT, ale ze względu na ich rozmiar i wagę nie lubię nosić ich przez cały dzień. Kod Watch Fit 3 zmienił to dla mnie. Lubię go nosić przez cały czas, ponieważ nawet nie zauważam, że jest tam, kiedy go nie potrzebuję, i ma wszystkie inteligentne funkcje, których mógłbym chcieć, gdy potrzebuję inteligentnego urządzenia do noszenia, oprócz świetnej żywotności baterii, trwającej co najmniej cały tydzień. Oferując świetne specyfikacje za niższą cenę w momencie premiery w porównaniu z konkurencją, między 159 a 199 euro, polecam go każdemu, kto szuka wygodnego, inteligentnego urządzenia do noszenia, które oferuje dobry stosunek jakości do ceny.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

Huawei Watch Fit 3

Huawei Watch Fit 3

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Marco Vrolijk

Lekkie i bardzo wygodne inteligentne urządzenie do noszenia z dużą żywotnością baterii.Wczytywanie następnej zawartości