Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

HyperX Armada 27

Ludzie odpowiedzialni za genialny zestaw słuchawkowy do gier Cloud Alpha Wireless wypuścili swój pierwszy monitor do gier, a my go przetestowaliśmy.

Sfera monitorów skupiona na graczach i grach wydaje się być obecnie najgorętszą częścią całego świata gier pod względem czystego sprzętu. W przeciwnym razie gigant słuchawek HyperX (obecnie należący do HP) lub eksperci od obudowy i chłodzenia w Cooler Master nie wskoczyliby nagle do walki monitorów, jak HP, który wcześniej tej jesieni wypuścił nową linię monitorów z obietnicami bardziej znaczącej, przyszłej inwestycji właśnie tutaj. Ilość wysokiej jakości monitorów zoptymalizowanych pod kątem gier na rynku staje się obecnie nieco przewrotna, a aby HyperX naprawdę był tutaj widoczny, słyszany i zauważony - będzie to wymagało cudów.

HyperX Armada 27
Jakiego monitora do gier używasz do gier?

HyperX sprawia, moim zdaniem, jeden z absolutnie najlepszych zestawów słuchawkowych do gier wszechczasów z absolutnie genialnym HyperX Cloud Alpha Wireless, który oferuje nie tylko świetny dźwięk, doskonały mikrofon, doskonałe dopasowanie i doskonałą trwałość, ale także 300 godzin pracy na baterii na jednym ładowaniu. Używam HyperX Cloud Alpha Wireless do mojego PlayStation 5 (gdzie codziennie gram w Warzone 2.0) i nie mogłem lubić tych zestawów słuchawkowych bardziej niż w rzeczywistości. To samo dotyczy ich myszy do gier Pulsefire Haste, której używam w naszym zestawie wyścigowym i którą uważam za genialną. Z tego właśnie powodu moje oczekiwania wobec Armady były bardzo wysokie i początkowo jest to zdolny wyświetlacz, który po pewnym czasie użytkowania ujawnia jednak kilka nudnych skaz. Ale zacznę od pozytywów.

Na tym ekranie znajduje się dobry panel, wyraźnie. IPS, rozdzielczość 2560x1440p z częstotliwością odświeżania 165 Hz i sześciomilisekundowym opóźnieniem wejściowym z maksymalną jasnością 450 nitów (SDR). Jest tu dużo jasności (więcej niż kiedykolwiek będziesz potrzebować), a panel obejmuje 92% gamy P3 i oferuje naprawdę ładny kontrast twarzy z minimalną ilością zmętnienia. Czerń jest nieco gorsza niż najlepsze monitory IPS w tym segmencie, a na pewno gorsza niż między innymi HP 27u, ale z drugiej strony nie jest to wyświetlacz OLED. Obsługa ruchu jest dobra i chociaż spodziewałbym się panelu 240 Hz w tej cenie, G-sync działa dobrze, a ekran jest szybki i stabilny pod względem wydajności.

HyperX Armada 27
Ramię montażowe jest gładkie i łatwe do skręcenia.
To jest reklama:

HyperX ma nadzieję odróżnić się od większości konkurencji, dostarczając z ramieniem montażowym podobnym do ramienia Multibrackets, którego używam dziś na moim pulpicie, a samo ramię jest wysokiej jakości, proste w instalacji i działa bardzo dobrze. To jednak sprawia, że Armada jest niepotrzebnie droga. Z drugiej strony, jeśli uwzględnisz odpowiednik LG plus ramię Multibracket, osiągniesz mniej więcej tę samą cenę i prawdopodobnie tak powinniśmy tutaj myśleć.

HyperX Armada 27
Kompletnie brakuje tu wejść HDMI 2.1, co obniża ocenę.

Są jednak rzeczy, które powinny się tu znaleźć. W tym oprogramowanie sterujące HP i więcej wejść z tyłu. Brakuje tu również głośników i chociaż nigdy nie używam głośników monitora niezależnie od tego, cena jest na takim poziomie, że powinna zawierać zarówno alternatywny stojak stołowy, więcej wejść, jak i wbudowane głośniki. HMDI 2.1, a także USB-C również powinny zostać uwzględnione. Weźmy na przykład konkurenta Gigabyte M27Q X 27. Ten sam rozmiar, szersza gama kolorów, o wiele więcej wejść, a także panel 240 Hz za trochę mniejsze pieniądze. Gdybym miał polecić monitor do zakupu, poleciłbym M27Q zamiast Armady, każdego dnia tygodnia. Albo radziłbym ci przejść do HP 27u i zapłacić trochę więcej, a przy okazji uzyskać jeden z najlepszych monitorów do gier, jakie kiedykolwiek widzieliśmy tutaj w Gamereactor.

HyperX Armada z pewnością nie jest zła, a pomysł dołączonego ramienia montażowego jest dobry, ale brakuje mu kilku niezbędnych funkcji, a także danych wejściowych, co sprawia, że stosunkowo wysoka cena jest nieuzasadniona. Jest dobrze, ale nic więcej. I wybrałbym kilka najbliższych modeli konkurentów zamiast tego.

To jest reklama:
07 Gamereactor Polska
7 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
HyperX Armada 27

HyperX Armada 27

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Petter Hegevall

Ludzie odpowiedzialni za genialny zestaw słuchawkowy do gier Cloud Alpha Wireless wypuścili swój pierwszy monitor do gier, a my go przetestowaliśmy.Wczytywanie następnej zawartości