Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

iPad Magic Keyboard (2024)

Tym razem jest znacznie lepiej.

HQ

Być może ważne jest, aby najpierw usunąć to z drogi, że wciąż jest wielu, którzy uważają, że podejście Apple do ekosystemu iPada, a mówimy tutaj o wszystkim, od systemu operacyjnego iPada po towarzyszące mu akcesoria, jest nieco zagrożone. Bo tak, chociaż iPad Pro jest drogie, a dodanie Pencil Pro i Magic Keyboard tylko czyni go jeszcze droższym, istnieją naturalne ograniczenia, jeśli pochodzisz prosto z MacOS lub Windows. Nadal istnieją zadania, których iPad albo nie może wykonać, albo wykonuje je w znacznie bardziej kłopotliwy sposób niż tradycyjny laptop - tak po prostu jest.

Ale jednocześnie na całym świecie jest dość duża publiczność, która uwielbia korzystać z iPada i uwielbia używać go również zawodowo, a dla nich Apple zaprojektował nowy Magic Keyboard, który praktycznie eliminuje wszystkie zastrzeżenia oryginału. Punktem wyjścia do tej recenzji jest zatem to, czy nowy Magic Keyboard jest solidnym ulepszeniem dla tych, którzy już lubią korzystać z iPada, a nie czy w magiczny sposób przełamuje niektóre bariery programowe, które uniemożliwiają iPadowi stanie się MacBookiem.

Ponieważ nowy Magic Keyboard jest pod wieloma względami genialny. Przede wszystkim jest trochę lżejszy, waży nieco ponad 660 gramów zamiast prawie 700 gramów, a także jest o kilka milimetrów cieńszy. Ale mimo to jest sporo fajnych nowych funkcji.

To jest reklama:
iPad Magic Keyboard (2024)

Na przykład w końcu mamy funkcyjne na górze, które firmy trzecie od lat oferują na swoich klawiaturach iPada. Oznacza to, że masz teraz Escape, multimedialne i regulację głośności bez konieczności dotykania samego tabletu, dzięki czemu Magic Keyboard jest nieskończenie bardziej przydatny zarówno w profesjonalnych scenariuszach, jak i w codziennym użytkowaniu.

Ponadto nowy gładzik jest znacznie większy, dzięki czemu jest znacznie, znacznie lżejszy we wszystkich scenariuszach. Nie, nie dorównuje temu, co dostajesz na MacBooku lub konkurencyjnym laptopie, ale jest haptyczny i jest teraz na tyle duży, że nie wydaje się tak dużym kompromisem. Ogólnie rzecz biorąc, nowe funkcyjne i gładzik sprawiają wrażenie, że tym razem jest mniej zmarnowanej przestrzeni, a wraz z aluminiową powierzchnią zamiast gumy na poprzednim, jest to również przyjemniejsze.

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że przelotowy port USB-C daje teraz iPad Pro aż 35 W (cóż i naprawdę) zamiast nieco ponad 20 W, co robi sporą różnicę.

To jest reklama:
iPad Magic Keyboard (2024)

Nadal kosztuje odrobinę za dużo, 350 funtów to dużo za akcesorium, ale przynajmniej nie próbowali podnieść ceny za pomocą tego przeprojektowania, a teraz zarówno nowe, jak i stare kosztują tyle samo. Jedynym prawdziwym zarzutem jest to, że po prostu nie można kupić tego lekko ulepszonego Magic Keyboard za starszy iPad Pro, nawet M2. To prawie kryminalne. To powiedziawszy, jest to niezbędny dodatek do Twojego nowego iPada, a tym razem Apple naprawdę poprawił prawie każdy aspekt użytkowania.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości