Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

JBL Live Flex

JBL zapożyczył projekt od Apple Airpods, aby zaoferować słuchawki douszne, które nie będą zbytnio podrażniać ucha wewnętrznego.

Dźwięk jest subiektywny. To, co brzmi dobrze dla moich uszu, może brzmieć źle dla twoich, a to ma związek z odrobiną wszystkiego. Twoje uszy różnią się od moich, Twój mózg działa inaczej, a Twoje upodobania mogą być zupełnie wyjątkowe. Lubię mocność i bas. Możesz preferować mniej lub bardziej wysokie tony lub akustyczne. Oczywiście zawsze trzeba o tym pamiętać, czytając na przykład recenzje słuchawek, a w przypadku nowo wydanego JBL Live Flex te osobiste gusta i osobiste referencje naprawdę wchodzą w grę od pierwszej minuty. Jest to bowiem pod wieloma względami odejście od klasycznej formuły JBL. Przyjęto tu nieco inną linię i rozumiem dokładnie dlaczego.

JBL Live Flex

Live Flex to w zasadzie podejście JBL do Airpods. Amerykański gigant audio całkowicie naśladował projekt Apple's, tworząc słuchawkę douszną, która nie ma typowych silikonowych zatyczek, które wkładasz do kanału słuchowego. Live Flex, podobnie jak Airpods, to twarde plastikowe kubki, które wkładasz do ucha wewnętrznego i to, czy wolisz to, czy tradycyjne gumowe zatyczki, jest oczywiście bardzo subiektywną rzeczą. Słyszałem, jak kilka osób w ciągu ostatnich pięciu lat mówiło mi, że chcą używać Apple Airpods (tylko!), ponieważ nie lubią mieć rzeczy wepchniętych do kanału słuchowego, podczas gdy inni, jak ja, myślą wręcz przeciwnie.

JBL Live Flex

JBL Live Flex wykorzystuje najlepsze przetworniki JBL, mierzące aż 12 milimetrów, mają taką samą doskonałą redukcję szumów jak w Live Pro 2 i taką samą zdolność do odtwarzania dźwięku przestrzennego. Znajdują się w nich sześć mikrofonów zapewniających czysty, pozbawiony szumów dźwięk rozmów i oferują strasznie dobrą żywotność baterii. Możesz uruchomić słuchawki Live Flex przez osiem godzin na jednym ładowaniu i naładować je od zera do 100 procent baterii cztery razy w dołączonym etui, które ma magnetyczną osłonę. Pod względem specyfikacji są to najwyższej klasy urządzenia kosztujące 159.99, podobnie jak JBL stał się znany w ostatnich latach.

To jest reklama:

Chociaż wszystko jest w porządku, problem dla mnie polega na tym, że tak naprawdę nie pasują do moich wewnętrznych uszu. Albo cóż, w ogóle nie pasują. Po prostu wypadają. Bez względu na to, jak je umieszczę, wypadają, gdy tylko poruszam głową, co zmusiło mnie do ich przejrzenia, siedząc i trzymając je w uszach. Jest to oczywiście trochę niesprawiedliwe, ponieważ wszyscy wiemy, że słuchawki douszne zawsze brzmią najlepiej, gdy mocno wpychamy je do ucha i trzymamy je tam, ale biorąc pod uwagę, jak słabo działa ten typ konstrukcji dla mnie, to było wszystko, co mogłem zrobić, aby słuchać z Live Flex.

JBL Live Flex

Dźwięk tutaj jest nieco cieńszy w porównaniu do Live Pro 2 w szczególności, a część tego zdecydowanie ma związek z faktem, że po prostu grzechoczą w moim uchu wewnętrznym, a nie utkną w moim kanale słuchowym. Brakuje mi ciepła, obecności i basu. Jeśli okaże się, że JBL często produkuje słuchawki douszne ze zbyt dużym skupieniem na basie, mogą one zdecydowanie Ci odpowiadać, ale dla mnie brakuje im trochę za dużo. Kontrola jest jednak dobra i można powiedzieć, że przetworniki są duże, ponieważ scena dźwiękowa jest szeroka z dobrą separacją. Jakość połączenia jest również dobra, podobnie jak pojemność baterii, ale redukcja szumów cierpi, podobnie jak reprodukcja basów, ponieważ Live Flex nie utknął w moim kanale słuchowym.

JBL Live Flex
To jest reklama:

Jeśli podoba Ci się konstrukcja Airpods, a tym samym wolisz słuchawki douszne, które nie siedzą mocno w kanale słuchowym, jest to świetny wybór, ponieważ mają one zarówno mniejszą łodygę, lepszą żywotność baterii i lepszy dźwięk niż Apple Airpods. Dla mnie jednak nie jest to coś, co kiedykolwiek wybrałbym nad, powiedzmy, JBL Live Pro 2, który jest tańszy i działa znacznie lepiej.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
+
Poręczny rozmiar. Świetne elementy. Naprawdę dobra żywotność baterii. Doskonała jakość połączeń.
-
Nie siedzi w uchu wewnętrznym. Brakuje opatentowanego przez JBL ciepła i basu.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
JBL Live Flex

JBL Live Flex

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Petter Hegevall

JBL zapożyczył projekt od Apple Airpods, aby zaoferować słuchawki douszne, które nie będą zbytnio podrażniać ucha wewnętrznego.Wczytywanie następnej zawartości