Polski
Gamereactor
lifestyle

Katolicki ksiądz aresztowany po tym, jak wykorzystał 40 tys. dolarów z funduszy kościelnych do napędzania Candy Crush, uzależnienia od Mario Kart

W końcu gry wideo rodzą się z diabła.

HQ

Katolicki ksiądz z hrabstwa Chester w Pensylwanii został oskarżony o kradzież i inne powiązane przestępstwa po tym, jak został przyłapany na używaniu swojej parafialnej karty kredytowej w celu zakupu przedmiotów i innych mikrotransakcji w grach mobilnych.

Ksiądz Lawrence Kozak, lat 51, rozpoczął zakupy za pomocą karty już w 2019 roku. W 2022 roku wszczęto śledztwo, które wykazało, że wydawał ogromne sumy pieniędzy. Pieniądze nie były wydawane na hazard, ale zamiast tego służyły do zdobywania przewagi w grach, w które grał, czyli Mario Kart Tour i Candy Crush.

Kozak w 2022 roku poszedł na terapię z powodu uzależnienia, ale wygląda na to, że mimo to kontynuował zakupy. Od tego czasu został zwolniony po aresztowaniu po wpłaceniu kaucji w wysokości 250 000 dolarów. Kozak zaprzecza, jakoby celowo używał kart parafialnych i twierdzi, że były one używane tylko dlatego, że były już podłączone do jego telefonu.

Detektywi są mniej przychylni Kozakowi, a według The Philadelphia Inquirer twierdzą , że "nie było żadnej wymówki, poza tym, że nie uważał, a powinien".

To jest reklama:
Katolicki ksiądz aresztowany po tym, jak wykorzystał 40 tys. dolarów z funduszy kościelnych do napędzania Candy Crush, uzależnienia od Mario Kart


Wczytywanie następnej zawartości