Polski
Gamereactor
recenzje
King Arthur: Legion IX

King Arthur: Legion IX

Neocore powrócił do Avalonu w samodzielnym rozszerzeniu formatu Knight's Tale, które obraca się wokół nieśmiertelnej rzymskiej jednostki legionistów.

HQ

Bardzo niewielu grom udało się całkowicie sprzedać mnie na nich za pomocą kinowego wideo. Najczęściej efektowna prezentacja niezwiązana z rozgrywką nie robi dla mnie zbyt wiele, aby rozwinąć ekscytację grą, ale tak nie było w przypadku King Arthur: Knight's Tale. Mroczny i surowy klip najsłynniejszego fikcyjnego monarchy Anglii przyciągnął mnie i od tamtej pory jestem wielkim fanem gry strategicznej NeocoreGames. Mimo wszystkich wyzwań i wad, King Arthur: Knight's Tale bawił mnie więcej niż wystarczająco, gdy właściwie recenzowałem go dwa lata temu, a teraz nadszedł czas, aby skutecznie powrócić do tej gry.

To prawda, że to już nie jest Knight's Tale, z kilku powodów. Przede wszystkim, pomimo wszystkich podobieństw, King Arthur: Legion IX jest w rzeczywistości samodzielnym doświadczeniem, które nie wymaga zrozumienia oryginalnej gry. Po drugie, nie gramy już jako rycerze, ponieważ Legion IX opowiada o nieśmiertelnym rzymskim oddziale legionistów dowodzonym przez okrutnego trybuna Gajusza Juliusza Mento. Tak, miejscem akcji jest nadal surowa kraina fantasy Avalonu i spotykasz wielu członków okrągłego stołu Artura, ale historia tutaj polega głównie na wyprowadzeniu swoich nieśmiertelnych wojsk z Tartaru i ustanowieniu Wiecznego Rzymu w Avalonie, zanim powrócisz do królestwa żywych.

HQ

Pozwólcie, że wspomnę tutaj jeszcze raz, że każdy, kto grał w Knight's Tale, będzie bardzo dobrze zaznajomiony z tym, jak działa Legion IX. Pierwotnie miało to być rozszerzenie, zanim pojawiło się jako samodzielne doświadczenie, a mając to na uwadze, nie ma zbyt wielu odchyleń w odniesieniu do rozgrywki, prezentacji, elementów narracyjnych, interfejsu użytkownika, wszystkiego. Jasne, w centrum jest inna historia, z nowymi postaciami, z których każda inaczej podchodzi do walki, ale podstawowe systemy, które Knight's Tale ułożył, w tym wykres moralności i progresja, to wszystko jest tutaj i skutecznie zachowane.

To jest reklama:

To jedna z tych sytuacji, które są trochę na dobre i na złe. Eksploracja i projektowanie poziomów nigdy nie były mocną stroną Knight's Tale, nawet jeśli projekt otoczenia i ogólna estetyka zawsze były świetne. Postacie i zestaw bojowy są bardzo dopracowane, ale w tej zbroi są też załamania, w tym misje, które rzucają w ciebie niezliczonymi wrogami, zapewniając jednocześnie bardzo niewiele okazji do leczenia i przygotowania się do kolejnego starcia w bitwie. Istnieje wiele systemów progresji, które dają wiele opcji tworzenia konstrukcji, ale gra jest dość okropna w wyjaśnianiu większości z nich, pozostawiając ci wywnioskowanie, jak z nich korzystać, czytając krótki tekst. Jest też wykres moralności. To świetny pomysł, ale w praktyce nie jest szczególnie dobrze zarządzany, ponieważ musisz chcieć być dobry lub zły, a nie zmuszany do podążania ścieżką z powodu trudnych i nieuniknionych wyborów. Sama narracja boryka się z tymi samymi problemami, ze świetną ogólną koncepcją, której brakuje odrobiny wyrafinowania i elegancji, z dialogami, które często mijają się z celem.

Chodzi o to, że Knight's Tale, tak dobre, jak to tylko możliwe, miało swoje problemy, ale można je było wybaczyć lub przynajmniej zaakceptować. Ponieważ Legion IX debiutuje dwa lata później, nie jest nierozsądne założenie, że kilka z tych problemów zostanie rozwiązanych lub przynajmniej pokaże próbę ich przezwyciężenia. Ale często tak nie jest, co kładzie ogromny nacisk i oczekiwania na lepsze elementy gry, aby zrekompensować to, czego brakuje.

King Arthur: Legion IX
King Arthur: Legion IXKing Arthur: Legion IXKing Arthur: Legion IX
To jest reklama:

Nie zrozumcie mnie źle, Legion IX oferuje wspaniałe wrażenia z walki, z mnóstwem głębi i mnóstwem świetnych zespołowych elementów taktycznych do odkrycia. Możesz przekształcić te postacie w jednostkę, która pasuje do twojego stylu gry, wyposażając je w lepsze przedmioty i sprzęt oraz wydając punkty ulepszeń w sposób, który odblokowuje umiejętności i atuty, których najbardziej pragniesz. Dopasuj to do głębokiego, rozgałęzionego systemu dialogów, ściślejszego skupienia, które zmniejsza niektóre komplikacje występujące w Knight's Tale, oraz całej masy unikalnych i wymagających typów wrogów, w tym istot nadprzyrodzonych, ludzi, a nawet rywalizujących i dezerterów członków Legion IX, a otrzymasz grę, która oferuje wiele do docenienia.

Ale jedyną częścią Legion IX, dla której po prostu nie mogę znaleźć żadnych wymówek, jest wydajność. Oprócz tego, że postacie utknęły na niewidzialnych obiektach na poziomach i podsłuchiwaniu interfejsu użytkownika i nie pozwalały mi klikać niektórych przycisków w bitwach, spotkałem się również z najbardziej przerażającymi awariami, które spowodowały nie tylko zamknięcie gry, ale cały mój komputer (dwukrotnie!). Szczerze mówiąc, jest to niedopuszczalne i naprawdę umniejsza ogólne wrażenia Legion IX.

King Arthur: Legion IXKing Arthur: Legion IX

Najlepszym sposobem na opisanie King Arthur: Legion IX jest to, że jest to po prostu więcej Knight's Tale, ponieważ nie ma wystarczająco dużo naprawdę unikalnych i świeżych elementów, aby ta gra wyróżniała się ponad lub poza swoją poprzedniczkę. Nie jest to do końca zła rzecz, ponieważ Knight's Tale jest całkiem kompetentną grą strategiczną, ale nie można przestać się zastanawiać, czy Neocore mógł podjąć kilka dodatkowych ryzyk w sensie rozgrywki lub projektu z tą kontynuacją, aby wyróżnić się i prosperować, zamiast czuć się jak dodatkowy dodatek dołączony do oryginalnej gry.

06 Gamereactor Polska
6 / 10
+
Świetny i głęboki system walki. Genialny projekt postaci. Mnóstwo tworzenia konstrukcji.
-
Bardzo wątpliwa wydajność. Czasami wydaje się trochę zbyt bezpieczny i znajomy.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

King Arthur: Legion IX Score

King Arthur: Legion IX

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Neocore powrócił do Avalonu w samodzielnym rozszerzeniu formatu Knight's Tale, które obraca się wokół nieśmiertelnej rzymskiej jednostki legionistów.Wczytywanie następnej zawartości