Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Klawiatura OnePlus 81 Pro (Summer Breeze)

Zwykle dziwna współpraca z marką jest bólem w dupie, ale tutaj działa.

OnePlus zdecydował z jakiegoś powodu na początku tego roku, że chcą stworzyć klawiaturę o tematyce OnePlus. Potraktowali to poważnie, przynosząc czerwony kolor i coś stylowego. Rezultatem jest klawiatura 81 Pro, która jest dostępna w wersji Summer Breeze, przełączniki liniowe i, które są "marmurową ślazą" - to znaczy mumią. Istnieje również wersja Winter Bonfire, która zamienia odcienie szarości i wykorzystuje PBT oraz przełącznik dotykowy. Przezroczyste tworzywo sztuczne, które ma wyglądać jak szkło, również nie zostało zmienione.

W tym miejscu mogło dojść do tego, że sprawy mogły pójść bardzo źle. Mogłeś tu zrobić Tommy'ego Hilfigera. Dla tych, którzy nie wiedzą, co to jest, możesz kupić sprzęt do gier marki Tommy Hilfiger w USA i innych krajach. Jest drogi i niewiarygodnie, wykonany z najgorszego chińskiego plastiku i tak mało związany z grami, że powinien być nielegalny. To przemianowane śmieci w najgorszym wydaniu.

W przeciwieństwie do tego, OnePlus najwyraźniej zatrudnił ludzi, którzy mają nieco więcej mózgów i wiedzą coś o grach, ponieważ nie jest tajemnicą, że to KeyChron z którym pracowali. Na pierwszy rzut oka jest oparty na ich Q1 Pro w kolorze "Shell White". To całkiem udane, kontrastowy czerwony kolor to prawdziwy czerwony OnePlus, nawet dopasowania.

OneOlus Keyboard 81 Pro (Summer Breeze)

Nawiasem mówiąc, tylny stabilizator jest wykonany z metalu, a nie tylko z malowanego plastiku, co robi ogromną różnicę, jeśli chodzi o jakość. Z jakiegoś powodu na niektórych zdjęciach prasowych klawiatura jest trzymana pionowo poziomo - staram się dostrzec sens tego i nie jest to użycie klawiatury, jakie kiedykolwiek widziałem w prawdziwym świecie.

To jest reklama:

Klawiatura jest bezprzewodowa, ale jest "bezprzewodowa Keychron" - z jakiegoś powodu twierdzą, że Bluetooth jest całkowicie w porządku, ale jak każdy zapalony gracz wie, Bluetooth jest daleki od dedykowanych kluczy radiowych 1ms. Tak bardzo, że częstotliwość próbkowania wzrasta z 1000 Hz do 90 Hz.

Sama rama jest frezowana z aluminium i wykorzystuje typową konfigurację Keychron z podwójną uszczelką silikonową. Powierzchnia jest dość wyjątkowa w dotyku i w połączeniu z przełącznikami liniowymi, ale nie ma żadnego podpórki pod nadgarstek, która mogłaby być w tej cenie, tylko jeden z ich tanich drewnianych.

Wewnątrz znajduje się układ ARM Cortex M4 z pełną obsługą VIA, co oznacza całkowitą kontrolę nad tym, co może zrobić każdy przycisk - bez ograniczeń, ponieważ wszystko jest zbudowane wokół oprogramowania open source QMK.

Podobnie jak w przypadku innych klawiatur firmy, przełączniki i są bezpośrednio wymienne i są kompatybilne z praktycznie wszystkimi przełącznikami 3- i 5-pinowymi dostępnymi na rynku. Twierdzą, że zostały "współtworzone" z użytkownikami, co uważam za trochę dziwne, ponieważ klawiatura stała się publicznie znana dopiero kilka miesięcy przed tym, jak trafiła do sklepów, ale mogłem coś przeoczyć. To zdecydowanie jedna z najlepiej wyglądających klawiatur, jakie widziałem od dłuższego czasu.

To jest reklama:
OneOlus Keyboard 81 Pro (Summer Breeze)

Cena jest stroma, wynosi około 250 funtów. Wydaje się ekstremalny, ale jest to ten sam punkt cenowy co Keychron Q1 Pro. I jest to świetna klawiatura, ale brak jakiegokolwiek protokołu bezprzewodowego 1ms oznacza również, że musisz zdać sobie sprawę, że jeśli zamierzasz używać go do gier, będzie on podłączony.

Innymi słowy, jest to Keychron w najlepszym wydaniu, ultra kolekcjonerskiej jakości, bardzo premium i musisz sam zdecydować, czy chcesz go z czerwonymi akcentami, czy jako oryginał Keychrona. Ale jeśli jest to poziom przygody OnePlus ze sprzętem innym niż telefony komórkowe, to powinni po prostu kontynuować.

OneOlus Keyboard 81 Pro (Summer Breeze)
10 Gamereactor Polska
10 / 10
+
Niesamowicie wspaniały, bardzo wysokiej jakości, estetyczny i wygodny
-
Brak podpórki pod nadgarstek, brak super-gamingowej obsługi bezprzewodowej
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości