Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
lifestyle

Lego obiecuje potroić wydatki na zrównoważony rozwój

Po decyzji o złomowaniu plastikowego substytutu na bazie butelek pochodzących z recyklingu.

HQ

Kilka dni temu Lego znalazło się na pierwszych stronach gazet z powodu decyzji o odejściu od plastikowego substytutu na bazie butelek z recyklingu, znanego jako rPET, który opracowywał. Powodem był fakt, że chociaż plastik ma potencjał, jego ślad węglowy i emisje byłyby zbyt strome, ponieważ Lego musiało stworzyć mnóstwo dodatkowego sprzętu produkcyjnego, aby go wspierać. Ale mając to już za sobą, Lego złożyło dodatkowe obietnice i planuje zintensyfikować wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Jak zauważono w komunikacie prasowym, Lego planuje potroić wydatki na inicjatywy zrównoważonego rozwoju do łącznej kwoty 1,4 miliarda dolarów do 2025 roku. Duńska firma zauważa również, że do tej pory przetestowała 300 różnych zastępczych tworzyw sztucznych, z których niektóre zakończyły się sukcesem, inne mniej, jak rPET.

Mówiąc o rPET, Lego dodało: "Kiedy ogłosiliśmy prototyp, byliśmy optymistycznie nastawieni do jego potencjału, ale po dwóch latach testów zdecydowaliśmy się nie robić postępów, ponieważ ostatecznie nie pomogłoby nam to zmniejszyć emisji dwutlenku węgla. Wierzymy również, że istnieją potencjalnie lepsze alternatywy, które pomogą nam spełnić nasze ambicje w zakresie zrównoważonego rozwoju. "

Lego planuje osiągnąć zerową emisję netto do roku 2050 i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 37% do roku 2032.

To jest reklama:
Lego obiecuje potroić wydatki na zrównoważony rozwój


Wczytywanie następnej zawartości