Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Logitech G Litra Beam LX

Ten system oświetlenia firmy Logitech został zaprojektowany tak, aby był łatwy w użyciu i wysoce konfigurowalny.

HQ

Elgato ma dość mocno uchwyt na przestrzeń oświetlenia strumieniowego. Pomiędzy Ring Light, który jest zasadniczo idealnym narzędziem do oświetlenia czyjejś twarzy, a jednocześnie jest miejscem do zamontowania kamery, a wszystko to do różnych paneli, które mogą dodawać dodatkowe opcje oświetlenia, Elgato nadal udoskonala i dominuje w tej przestrzeni. Ale Logitech szuka swojego kawałka tortu i robi to z nowym systemem paska świetlnego, który ma na celu zarówno oświetlenie twarzy, jak i pokoju, a jednocześnie jest bardzo łatwy w obsłudze i konfiguracji. Testowałem to urządzenie, znane jako Logitech G Litra Beam LX przez około miesiąc wraz z moim zwykłym systemem oświetlenia i mam kilka różnych przemyśleń na temat tego, co przygotował Logitech.

Logitech G Litra Beam LX

Przede wszystkim należy wyjaśnić, że Litra Beam LX nie zastępuje właściwego systemu oświetlenia. Nie możesz odejść od Ring Light, aby korzystać z tego urządzenia, ponieważ po prostu nie ma mocy, aby skutecznie oświetlić twarz w zrównoważony sposób. Dlaczego? Dzieje się tak częściowo dlatego, że jest to pasek świetlny, co oznacza, że światło jest generowane z jednego rozciągniętego kształtu pigułki, w przeciwieństwie do Ring Light, który ma na celu oświetlenie twarzy i stworzenie czystego i zrównoważonego profilu wizualnego. Aby dodać do tego, ma mniej niż jedną piątą lumenów Ring Light (łącznie 400 tutaj, w porównaniu do Ring Light 2500), dlatego poważnie brakuje mu mocy do oświetlania ciemnych pomieszczeń lub równoważenia jasnych środowisk.

Ale oto rzecz z Litra Beam LX, nie ma to być rozwiązanie problemów z oświetleniem. Jest to urządzenie, które zostało zbudowane tak, aby było łatwe w konfiguracji, miało małe proporcje, dzięki czemu można je łatwo umieścić w dowolnym miejscu na biurku, a także mieć systemy oświetleniowe po obu stronach wiązki, otwierając drzwi do oświetlenia twarzy i kolorystyki pomieszczenia RGB. W tych duchach Litra Beam LX osiąga swoje cele. Jest to system typu plug and play (chociaż będziesz potrzebować zapasowego gniazda wtykowego, z którego można pobierać energię i portu USB w komputerze, do którego można go podłączyć), elementy sterujące na urządzeniu są łatwe w użyciu, a opcje kolorów i oświetlenia są szerokie.

To jest reklama:

Za pomocą małego suwaka możesz określić, po której stronie paska chcesz zmienić oświetlenie, a następnie kliknąć fizyczne przyciski, aby dostosować jasność, temperaturę lub wzór i kolor RGB. Podobnie, możesz łatwo wyłączyć jedno ze świateł, utrzymując drugie włączone. Litra Beam LX jest naprawdę bardzo prostym i prostym w użyciu systemem, który może być nieco bardziej skomplikowany w połączeniu z oprogramowaniem Logitech G Hub, które po prostu daje większą kontrolę nad tym, jak pasek wyrzuca światło.

Rozmiar jest również ogromnym bonusem, ponieważ Litra Beam LX ma 500 mm wysokości, 35 mm szerokości i 42 mm głębokości i waży tylko mniej niż pięć funtów. Jest to idealny system do umieszczenia na pulpicie, być może w szczelinie między dwoma monitorami lub pod kątem, aby zamiast tego wyglądał ponad górną część monitora. Ponieważ można zamontować pręt na wiele sposobów, czy to poziomo, czy pionowo, wybór konfiguracji jest owocny.

Logitech G Litra Beam LXLogitech G Litra Beam LX

Ale, podobnie jak w przypadku wielu najnowszych produktów Logitech, jedyną pułapką Litra Beam LX jest bez wątpienia jego cena. Możesz dostać Elgato Ring Light, z dołączonym systemem montażu, za około 140 £ w dzisiejszych czasach, a jednak Litra Beam LX chce rozpocząć sprzedaż detaliczną za 159,99 €, co również jest zbyt drogie dla systemu oświetleniowego, który wydaje się bardziej niszowy i niezwykły niż funkcjonalny i wiarygodny. To nie jest zły system oświetlenia, ale nie będzie to twoje jednorazowe rozwiązanie do oświetlenia telewizyjnego lub do oświetlenia pokoju. Jest to dziwaczny system przeznaczony dla bardzo konkretnej publiczności, która chce dodać trochę stylu do swojej przestrzeni biurka.

To jest reklama:
06 Gamereactor Polska
6 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju


Wczytywanie następnej zawartości