Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Logitech G Pro X TKL Lightspeed

To dziesięcioprzyciskowe urządzenie firmy Logitech ma wiele do zaoferowania, nawet jeśli jest to dość nieporęczny system.

Zawsze byłem fanem mniejszych klawiatur. Możliwość posiadania urządzenia zajmującego mniej miejsca na biurku to ogromny bonus, zwłaszcza jeśli, tak jak ja, masz miejsce na biurku, które jest zagracone dodatkowymi niezbędnymi gadżetami i technologią. Ale jednocześnie, podczas gdy mały rozmiar klawiatur 60% jest plusem, brak strzałek i tych kilku dodatkowych przycisków może stać się uciążliwy, a zatem dlatego konstrukcje bez klawiatury stały się tak popularne. W tym duchu testowałem ostatnio zupełnie nowy G Pro X TKL Lightspeed firmy Logitech, który jest zasadniczo nieco ulepszoną wersją klawiatury G Pro bez klawiatury numerycznej i jak dotąd byłem pod wrażeniem tego urządzenia.

TKL Lightspeed jest nieco większy niż typowa klawiatura bez klawiatury numerycznej. Nie ma klawiatury numerycznej, ale ma zdefiniowane strzałek i kilka typowych dodatkowych przycisków, takich jak strona w górę iw dół. To, czym różni się TKL Lightspeed, to dodatkowe przyciski umieszczone nad klawiaturą, które otwierają drogę do wielu opcji podświetlania, mechaniki odtwarzania, sposobów aktywacji Bluetooth i połączenia Lightspeed i tak dalej. Są to naprawdę przydatne przyciski, które torują drogę do dodatkowej łatwości użytkowania, ale kosztem znacznie większego korpusu, ponieważ TKL Lightspeed, będąc TKL, jest nadal dość nieporęcznym urządzeniem.

Logitech G Pro X TKL Lightspeed

Biorąc to pod uwagę, jakość wykonania tej klawiatury jest doskonała. Czuje się mocny i bezpieczny, ale nie jest tak ciężki i gęsty, jak linia Alloy Origins HyperX. Klawiatura jest w większości wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, ale ma srebrną metalową podstawę, która dodaje głębi jej wyglądowi i nadaje jej dodatkową wytrzymałość strukturalną. są również dobrze wykonane i można je łatwo wyjąć, dzięki czemu można wyczyścić klawiaturę lub umieścić przekładkę na GX Switches (może to być Tactile, Linear lub Clicky), aby zmniejszyć ich hałas. Jeśli chodzi o hałas, i przełączniki są zauważalnie klikalne, więc przygotuj się na zainstalowanie bramki hałasu lub strategicznie umieść mikrofon dalej od klawiatury, jeśli nie chcesz frustrować znajomych podczas czatu w grupie lub w pokoju Discord.

Patrząc na systemy połączeń, TKL Lightspeed może działać jako system przewodowy, bezprzewodowo przez zwykły Bluetooth lub bezprzewodowo dzięki zastrzeżonej technologii Lightspeed firmy Logitech, która zmniejsza opóźnienie wejściowe kosztem mniej wydajnej baterii. Ogólnie rzecz biorąc, nie zauważyłem ogromnej różnicy między tymi trzema opcjami, poza tym, że przewodowo zmniejsza się potencjał przenośności. Powiem jednak, że żywotność baterii TKL Lightspeed jest imponująca i wystarczy na obiecane 50 godzin, jeśli nie używasz Lightspeed.

To jest reklama:

Mówiąc o przenośności, jest to jeden z obszarów, który najbardziej zaskoczył mnie TKL Lightspeed. Ponieważ nie jest to mała klawiatura, nie spodziewałbyś się, że będzie to idealna przenośna opcja, ale Logitech pochylił się nad tym. Aby mieć pewność, że nigdy nie zgubisz adaptera Lightspeed, klawiatura ma wbudowaną wnękę, która umożliwia jej bezpieczne przechowywanie. Następnie, gdy jesteś w podróży, Logitech faktycznie sprzedaje to urządzenie z własnym bardzo poręcznym futerałem, co dla mnie jest ogromnym bonusem.

Powiem, że klawiatura nie jest bezbłędnie zaprojektowana. Ze względu na rozmiar nasadek (które są prawie zwykłym rozmiarem do gier) i kąt, pod którym znajduje się klawiatura (nawet gdy jest podniesiona na wbudowanych nogach), zawsze wyzwaniem jest zobaczenie diod LED Caps Lock i Battery, które znajdują się na górze, co oznacza, że musisz podnieść szyję, aby je sprawdzić. Dotyczy to również większości górnych przycisków, ale ponieważ reszta jest większa i bardziej widoczna, stanowią mniejszy problem.

Logitech zadbał również o to, aby TKL Lightspeed miał wiele wsparcia w aplikacji G Hub, ponieważ tutaj możesz naprawdę zaprojektować i dostosować RGB do swojego stylu z całej kolekcji opcji. Możesz także bawić się makrami i poleceniami, a nawet ustawić Game Mode tak, aby niektóre i przyciski były wyłączone w połowie gry - a najlepsze jest to, że istnieje opcja włączania / wyłączania Game Mode na samej klawiaturze za pomocą jednego ze zdefiniowanych górnych przycisków. Pomiędzy tym a kółkiem przewijania głośności naprawdę nie musisz odrywać rąk od tej klawiatury ze zbyt wielu powodów.

To jest reklama:

Jestem naprawdę pod wrażeniem tej klawiatury i naprawdę się w niej zakochałem. Jest wysoce konfigurowalny, oferuje mnóstwo opcji, jest dobrze zbudowany, świetnie się z niego korzysta, ma szerokie opcje przewodowe i bezprzewodowe oraz jest obsługiwany przez doskonałą ofertę przenośności. Jego rozmiar może być z pewnością nieco frustrujący, ale większa forma jest obecna tylko po to, aby Logitech mógł dołączyć listę dodatkowych i pomocnych przycisków. Najważniejszą rzeczą w G Pro X TKL Lightspeed jest to, że jest to bardzo drogi gadżet, kosztujący 229 €, ale za ten przedział cenowy dostajesz klawiaturę, która będzie rywalizować z najlepszymi na rynku, a także futerał do zabrania go w podróż. Czy musimy mówić coś więcej.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Logitech G Pro X TKL Lightspeed

Logitech G Pro X TKL Lightspeed

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Ben Lyons

To dziesięcioprzyciskowe urządzenie firmy Logitech ma wiele do zaoferowania, nawet jeśli jest to dość nieporęczny system.Wczytywanie następnej zawartości