Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Logitech G Pro X2

Dzięki nowemu zestawowi sterowników grafenowych firma Logitech nawiązała współpracę z S1mple, Juliano i Ralphyy, aby stworzyć najlepszy dostępny zestaw słuchawkowy dla e-sportu. Czy im się to udało?

Logitech G Pro X jest już bardzo popularnym zestawem słuchawkowym i został przez niektórych ukoronowany akcesorium roku do gier 2019/2020. Teraz mamy bezprzewodową, ulepszoną wersję dostępną z Logitech G Pro X2. Dzięki nowym grafenowym przetwornikom audio zapewnia zupełnie nowe wrażenia dźwiękowe w grach, a różnica jest niezwykła. Zestaw słuchawkowy nie ma kilku dodatkowych funkcji (takich jak ANC), ale najważniejszymi cechami dla zawodników e-sportowych są bez wątpienia jakość dźwięku i mikrofonu, którą ten zestaw słuchawkowy asuje.

Logitech G Pro X2Logitech G Pro X2

Opowiedzmy Ci przede wszystkim o projekcie. Poprzednia edycja była jednym z najwygodniejszych zestawów słuchawkowych na rynku, a ten nowy zestaw słuchawkowy jest równie wygodny, a nawet odrobinę lżejszy. Dobrze pasują do każdego rozmiaru głowy, z oddychającym materiałem, a w sumie są bardzo wygodne. Istnieje mechaniczny przełącznik do wyłączania i włączania, dzięki czemu nie musisz się zastanawiać, czy jest włączony, czy nie, a przycisk wyciszenia mikrofonu również wyskakuje, aby poinformować, że mikrofon jest wyciszony. Wraz z obowiązkowym pokrętłem głośności i przyciskiem do przełączania między Lightspeed a połączeniem Bluetooth. Nie ma w nim żadnych dodatkowych fantazyjnych funkcji, ale tak naprawdę nie jest też potrzebny. Jedyną rzeczą, której nie lubimy w wyglądzie, jest to, że biała wersja jest wyposażona w czarne ramię mikrofonu. To drobiazg, ale w rzeczywistości jest trochę denerwujący.

Logitech G Pro X2

Sam mikrofon to kardioidalny mikrofon 6 mm przymocowany do zdejmowanego ramienia mikrofonu, a dzięki filtrom Blue VO!CE dostępnym w oprogramowaniu G Hub firmy Logitech łatwo jest uzyskać krystalicznie czysty głos dla znajomych graczy. Jakość dźwięku bez aktywacji tych filtrów nie jest świetna, ale dzięki niej jest to jedno z najlepszych doświadczeń mikrofonowych, jakie mieliśmy z bezprzewodowym zestawem słuchawkowym do gier. Nie mielibyśmy nic przeciwko możliwości wyciszenia mikrofonu typu flip-to-mute, ale jak wspomnieliśmy wcześniej, przycisk do wyciszenia mikrofonu jest bardzo łatwo dostępny. Ramię mikrofonu jest również bardzo regulowane i nie ma problemów z umieszczeniem go w pewnej odległości od ust bez pogorszenia jakości.

To jest reklama:

Następnie przechodzimy do najlepszej części zestawu słuchawkowego. Jakość dźwięku. To tutaj Logitech G Pro X2 naprawdę błyszczy. Dzięki zupełnie nowym 50-milimetrowym przetwornikom audio PRO-G Graphene z zawieszeniem krawędzi na żywo, ten zestaw słuchawkowy zapewnia dźwięk, jakiego nigdy wcześniej nie słyszano. Ulepszona odpowiedź dźwięku, zmniejszone zniekształcenia i niezrównany dźwięk dają przewagę w każdej grze wideo, w której ważne jest, aby być świadomym swojego otoczenia. Kroki nigdy nie były łatwiejsze do usłyszenia. Po raz pierwszy wypróbowaliśmy zestaw słuchawkowy tuż po tym, jak Warzone 2 miał najnowszą dużą aktualizację i musieliśmy zapytać naszych znajomych, czy wprowadzili duże ulepszenia audio w aktualizacji, ponieważ po raz pierwszy graliśmy w grę po jej wydaniu. Testowanie naszego starego zestawu słuchawkowego potwierdziło, że to wyłącznie zestaw słuchawkowy poprawia dźwięk i nie wprowadzono żadnych zmian w samej grze. Posiadanie dobrego dźwięku w Call of Duty nie jest czymś, co nas rozpieszcza, więc możemy sobie tylko wyobrazić, jak bardzo wpływa to na gry w społeczności e-sportowej, w której dźwięk jest jeszcze ważniejszy.

Logitech G Pro X2

W pudełku znajduje się AUX 3,5 mm do użytku z kontrolerem PlayStation lub Xbox, na przykład adapter USB-A Lightspeed z portem 3,5 mm, odłączane ramię mikrofonu z piankową osłoną, ładujący USB-A do C i miękka torba do przechowywania. Nie jesteśmy pewni, czy fakt, że Logitech oferuje dodatkowy zestaw nauszników z pianki z pamięcią, oznacza, że te już na zestawie słuchawkowym będą się szybko zużywać, ale po 100 godzinach z nim do tej pory nie widzieliśmy jeszcze żadnych oznak zużycia na tych, które mamy. Teraz okaże się, jak długo faktycznie potrwają.

Logitech G Pro X2 to zestaw słuchawkowy o bardzo dobrej jakości dźwięku, ale brakuje kilku funkcji dla tych, którzy lubią tę część zestawu słuchawkowego. Brakuje nam możliwości zmiany dźwięku czatu w porównaniu z dźwiękiem gry w locie, brakuje nam funkcji flip-to-mute, a także brakuje nam możliwości połączenia z Lightspeed i Bluetooth w tym samym czasie, abyśmy nie przegapili ważnych połączeń telefonicznych. Z drugiej strony nie są to funkcje zbyt ważne dla sportowców e-sportowych lub dla tych, którzy szukają dobrego zestawu słuchawkowego do gier.

To jest reklama:
Logitech G Pro X2

Ci z was, którzy martwią się o funkcję bezprzewodową po przyzwyczajeniu do modelu przewodowego, mogą być pewni, że nie ma absolutnie żadnego opóźnienia, a czas pracy baterii jest imponujący dzięki 50 (!) godzinom wymienionym (i przetestowanym). Brakujące funkcje, takie jak ANC, są oczywiście częściowo tego przyczyną, ale znowu - ten zestaw słuchawkowy jest przede wszystkim do gier. Jedynym wyzwaniem, jakie mamy, jest pamiętanie o naładowaniu go po tygodniu użytkowania.

Zestaw słuchawkowy jest już dostępny i ma cenę detaliczną 249. Pozwolimy Ci zdecydować, czy warto, czy nie, ale jeśli szukasz zestawu słuchawkowego o wyjątkowej jakości dźwięku bez dodatkowych funkcji, jest to bez wątpienia dobry wybór.

Logitech G Pro X2
09 Gamereactor Polska
9 / 10
+
Doskonała jakość dźwięku i mikrofonu. Niesamowita żywotność baterii.
-
Kilka dodatkowych funkcjonalności. Brakuje na przykład ANC.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Logitech G Pro X2

Logitech G Pro X2

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Daniel Andersen

Dzięki nowemu zestawowi sterowników grafenowych firma Logitech nawiązała współpracę z S1mple, Juliano i Ralphyy, aby stworzyć najlepszy dostępny zestaw słuchawkowy dla e-sportu. Czy im się to udało?Wczytywanie następnej zawartości