Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Logitech G Yeti GX

Logitech chce podbić rynek mikrofonów o jakości telewizyjnej plug and play dzięki temu nowemu urządzeniu.

HQ

Logitech ogłosił i wypuścił ostatnio nową listę produktów Logitech G, a ostatnio obejmowała ona klawiaturę Pro X TKL Lightspeed i mysz Pro X Superlight 2 Lightspeed. Nawiązując do tego trendu, producent urządzeń peryferyjnych jest teraz gotowy do rozszerzenia swojej oferty audio o zupełnie nowy mikrofon, który chce wykorzystać dostępną przestrzeń transmisyjną.

Znany jako Logitech G Yeti GX, ten mikrofon ma na celu dostarczenie zarówno dźwięku o jakości transmisji, jak i jest zbudowany w taki sposób, że użytkownik nie musi być kreatorem technicznym, aby uzyskać wszystkie ustawienia dla idealnie brzmiącego profilu głosowego. Po spędzeniu ostatniego miesiąca na korzystaniu z Yeti GX mogę z radością powiedzieć, że udało mu się osiągnąć te cele, ale nie bez wysiłku. W rzeczywistości istnieje kilka załamań projektowych. Ale do nich przejdę za chwilę. Na razie spójrzmy na technologię, która napędza Yeti GX.

Logitech G Yeti GX

Yeti GX to mikrofon dynamiczny, który nagrywa dźwięk w jakości 24bit / 96 kHz w superkardioidalnym wzorcu. Oznacza to, że dźwięk jest odbierany w wyższej jakości i przy większej głośności w określonym kierunku (w tym przypadku bezpośrednio w piankowej szybie), a wszystko to w ramach starań o zmniejszenie niepożądanych dźwięków, takich jak kliknięcie klawiatury lub myszy, poza kadrem. Yeti GX ma również pasmo przenoszenia od 50 kHz do 18 kHz i zakres dynamiki 95 dB, i chociaż wszystko to jest imponujące, odkryłem, że dźwięk może być nieco trafiony lub chybiony.

To jest reklama:

Z jednej strony jakość dźwięku, który nagrywa Yeti GX jest fantastyczna. Twój głos będzie tak wyraźny, czy to podczas korzystania z urządzenia do spotkań online, nagrywania podcastów, przesyłania strumieniowego, tworzenia lektorów. Jakość dźwięku jest naprawdę bardzo, bardzo dobra, niezależnie od zadania, które zadajesz temu mikrofonowi. Głównym problemem jest to, że superkardioidalny wzór nagrywania nie jest zbyt skuteczny i wychwycisz dużo szumów tła, chyba że znacznie zmniejszysz wzmocnienie mikrofonu i obniżysz wszystkie szumy wejściowe na całej płycie, co będzie problemem dla wielu szukających wyraźnego i głośnego profilu głosu.

Ale nie tylko profil audio ma swoje wady. Samo urządzenie jest zaprojektowane w taki sposób, który wydaje się nieco sprzeczny z intuicją. Z jakiegoś powodu przycisk wyciszenia jest umieszczony z tyłu mikrofonu, w tym samym miejscu, co kółko przewijania wzmocnienia, a ponieważ jedynym sposobem na sprawdzenie, czy Yeti GX jest wyciszony, jest spojrzenie na RGB na kółku przewijania, trudno jest wiedzieć, czy jesteś wyciszony, czy nie. Dodaj do tego nowy Smart Audio Lock system, który rzekomo dostosowuje twoje wzmocnienie za pomocą analogowego ogranicznika w celu zmniejszenia szumów tła, co uważam za w najlepszym razie nieskuteczne, a ty masz kilka załamań w pancerzu mikrofonu, nawet jeśli sama jakość dźwięku jest bardzo dobra.

Logitech G Yeti GXLogitech G Yeti GX

Powiem jednak, że Yeti GX wyróżnia się prostotą. Jest to jeden z najłatwiejszych mikrofonów, jakie kiedykolwiek spotkasz w sensie konfiguracji, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć USB-C do urządzenia i USB-A do komputera i gotowe. Do obsługi tego gadżetu nie potrzebujesz oprogramowania G Hub firmy Logitech, chociaż możesz się nim bawić, aby dostosować ustawienia strefy RGB, a nawet nieco dalej bawić się profilem audio. Ale chodzi o to, że jest to dosłownie mikrofon typu plug and play w każdym aspekcie.

To jest reklama:

Logitech zawarł nawet w pudełku dwa adaptery, które pozwalają łatwo dopasować Yeti GX na ramionach wysięgnika mikrofonu, a te wymagają po prostu przykręcenia ich do własnego ramienia mikrofonu. Jest również bardzo prosty w użyciu i idealny dla każdego, kto chce po raz pierwszy wejść w bardziej profesjonalną stronę świata audio.

Patrząc na projekt jako całość, Yeti GX jest elegancki, subtelny i zachwycający, a strefy RGB po prostu dodają dodatkowego sznytu bez odpychania. Jest to bardzo prosta i podstawowa konstrukcja, która idealnie pasuje do tego, czego potrzebujesz od mikrofonu. A to oprócz jakości wykonania, która jest bardzo dobra, z wysokiej jakości tworzywami sztucznymi, metalami premium, a nawet solidnie dopasowaną przednią szybą.

Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w przypadku Logitech G Yeti GX, jest to, czy chcesz wydać gotówkę na jeden, ponieważ ten mikrofon nie jest dokładnie tani. Kosztuje 159,99 €, jest to ten sam przedział cenowy co HyperX Quadcast S, mikrofon, który może nawet pochwalić się konfigurowalnymi wzorami polaryzacji otwierającymi drzwi dla lepszych sposobów kątowania mikrofonu, a także przyciskiem wyciszania dotykowego, który bezpośrednio informuje użytkownika o tym, czy dźwięk jest odbierany, czy nie dzięki intuicyjnemu RGB, a wszystko to podczas plug and play. Tak więc, podczas gdy Logitech zaoferował kilka świetnych funkcji i systemów z tym Yeti GX, nie mogę pomóc, ale czuję, że ma trudności z konkurowaniem w dość stromym przedziale cenowym dla mikrofonu do gier / transmisji.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju


Wczytywanie następnej zawartości