Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Logitech MX Brio

Logitech nie bez powodu promuje serię Brio pod swoją marką MX.

Kamera internetowa Brio firmy Logitech może nie była rewolucją, ale fakt, że byli w stanie wyprodukować stosunkowo konkurencyjną cenowo kamerę 4K w czasach, gdy tak naprawdę nie było to normą, cóż, to imponujące. Od tego czasu przeszliśmy przez pandemię, która naprawdę wymagała od nas możliwości odbywania spotkań z domu, a wraz z tym pojawiła się potrzeba lepszych kamer internetowych. Innymi słowy, Brio miał dużą konkurencję.

Teraz firma Logitech zareagowała nową nazwą dla swojej nowej kamery internetowej Brio - teraz nazywa się "MX Brio", a jeśli znasz żargon Logi, będziesz wiedział, że "MX" to nazwa, której używają tylko dla swojego najbardziej wytrzymałego, przetestowanego i luksusowego sprzętu biurowego - zobacz MX Master w celach informacyjnych.

Logitech MX Brio

Więc co robi ten MX Brio? Cóż, w środku znajdziemy kolejny czujnik Sony STARVIS, tym razem o rozdzielczości 8,5 megapiksela. Są one popularne od jakiegoś czasu, mimo że początkowo były opracowywane dla sektora bezpieczeństwa, ale skupiają się na warunkach słabego oświetlenia, więc stały się popularne i słusznie. Pole widzenia wynosi 90 stopni, co jest całkiem rozsądne i nie daje takiego wyglądu rybiego oka, który preferują niektórzy drożsi konkurenci. Jest też 4-krotny zoom cyfrowy, który nie wydaje się szczególnie imponujący, ale myślę, że niewiele osób faktycznie z niego skorzysta. Istnieje wiele narzędzi do kreatywnego kadrowania bez konieczności używania dużego zoomu.

Nie żeby było to szczególnie ważne, ale MX Brio jest zarówno całkiem dobrze zaprojektowany i bez wątpienia stworzony zgodnie z MX Master i MX Keys, ale jest też solidnie skonstruowany. Całość jest aluminiowa z odłączanym USB-C, ale równowaga konstrukcji jest również wysublimowana, dzięki czemu umieszczenie go na krawędzi monitora jest dziecinnie proste.

To jest reklama:

Istnieją dwa mikrofony kształtujące wiązkę i chociaż Logitech wprowadza zarówno redukcję szumów, jak i zwiększoną separację warstw dźwięku, jest to najmniej imponująca część całego pakietu. Nie popełnij błędu, nadal jest lepszy niż ten wbudowany w komputer (chyba że masz MacBooka Pro ), ale są lepsze.

Logitech MX Brio

Z drugiej strony jakość obrazu jest fantastyczna. Dla porównania użyliśmy Elgato Facecam Ultra, a MX Brio udowadnia, że to dzięki inteligentnemu przetwarzaniu i sekwencji specyfikacji obiektywu dzieje się magia. Brio lepiej radzi sobie ze znalezieniem światła, lepiej kadruje i utrzymuje ostrość. I chociaż MX Brio działa "tylko" w 4K/30 klatek na sekundę w porównaniu z 4K/60 klatek na sekundę Ultra, wydaje się bardziej płynny. Ale to tylko 220 GBP i możesz dodać kolejne 80 GBP za Facecam Ultra.

Bez wątpienia istnieją lepsze oferty wśród kamer internetowych niż MX Brio, ale najnowszy dodatek firmy Logitech jest dość łatwy do polecenia pod koniec dnia. Tak, mikrofony rozczarowują, ale poza tym jest to wysublimowany pakiet.

To jest reklama:
09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości