Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Mac Mini (2023 r.)

Jeden z najbardziej unikalnych produktów Apple nigdy tak naprawdę nie jest w centrum uwagi, ale zasługuje na to.

Mac Mini był jednym z Apple's ukrytych skarbów prawie przez całe swoje życie. Nie, nie ma tu nic wspólnego z szaleństwem prasy lub publicznym dyskursem wokół małego aluminiowego pudełka, jak ma to miejsce w przypadku MacBook Pro, MacBook Air, iMac lub nawet wiodącego produktu z nich wszystkich; Mac Pro. Ale Mac Mini jest nadal najtańszym sposobem na dostęp do ekosystemu macOS i pozostaje całkiem solidną okazją.

Nie zawsze tak było. Właśnie dlatego, że sama obudowa jest tak mała, a opcje chłodzenia tak ograniczone, sam Mac Mini został ograniczony przez to, która generacja chipów Intela była liderem w tym roku, ale po tym, jak Apple zastąpił całą linię Mac Silicon, Mac Mini był kluczową opcją, aby uzyskać dużo koni mechanicznych, za mniejsze pieniądze i w bardziej oszczędzający miejsce sposób.

Mac Mini (2023)

Najnowszy Mac Mini kontynuuje w tym samym duchu, uaktualniając do nowego układu M2, który w naszych pozostałych testach MacBook Air, iPad Pro i ostatnio MacBook Pro 16-inch zapewnia Apple's obiecał około 20% wzrost mocy bazowej, to znaczy, jeśli twój przepływ pracy bezpośrednio obsługuje Apple's architektura.

A ile to kosztuje? Możesz otrzymać bazę Mac Mini z M2 za 649 £. Nie, nie jest wyposażony w klawiaturę ani mysz, ale komputer jest gotowy do pracy, a tutaj dostajesz podstawowy sztucznie ograniczony M2 z rdzeniami procesora 8, rdzeniami GPU 10, 8GB RAM i 256GB miejsca na dysku SSD. Stamtąd cena może wzrosnąć dość wykładniczo, do tego stopnia, że można wyposażyć ją w M2 Pro za 1,399. To bardzo, bardzo inna cena, a podczas gdy 8 GB pamięci RAM wydaje się powolne, a 256 GB wydaje się niewiele, niezależnie od miejsca w chmurze, nadal dość łatwo jest polecić zupełnie nowy komputer Mac za tak niewiele.

To jest reklama:

Jest to również dokładnie ten, który testowaliśmy, a dla podstawowego Photoshop, nawet odrobiny edycji Premiere różnych filmów EV Hour, Mac Mini działa absolutnie bezbłędnie. Masz dwa porty Thunderbolt 4, Ethernet 2.5G i kilka portów USB-A, a także HDMI 2.1. Oczywiście szczególnie zauważysz ilość pamięci RAM, gdy rzucasz się w zadania takie jak renderowanie 3D, różne formy tworzenia aplikacji lub praca CAD, ale chodzi o to, że zadania te można łatwo zarezerwować dla tych, którzy odkładają więcej pieniędzy niż 649 na komputer Mac. Tani Mac Mini jest dla tych, którzy chcą jack-of-all-trades, a ten jest tym do tee.

I jest też nieskończenie mały. Ma zaledwie 3,58 cala wysokości i 19,70 cm długości. W razie potrzeby jest łatwy do noszenia w torbie, a także lekki, waży zaledwie 1,18 kg. Co więcej, nigdy nie słyszeliśmy Mac Mini, nawet pod presją, i nigdy nie było gorętsze niż "letnie".

Mac Mini (2023)

Jasne, w fantazyjnych MacBook Pro maszynach jest więcej słodyczy dla oczu, ale jeśli chodzi o to, co Marques Brownlee nazywa "wydajnością na dolara", dostajesz więcej ... cóż, Mac, za znacznie mniejsze pieniądze, z Mac Mini i faktem, że produkt końcowy jest tak łatwo dostępny, tak mały, oszczędzający miejsce i tak dobrze działający, trudno nie kochać Mac Mini.

To jest reklama:

Trzeba powiedzieć, że ceny dodatków Apple's są dość głupie, do tego stopnia, że dodatkowe 8 GB pamięci RAM kosztuje 200 GBP, a to samo, aby uzyskać uaktualnienie do dysku SSD 512 GB. 10 GB Ethernet przywróci Ci tylko kolejne 100, co wydaje się o wiele bardziej rozsądne.

Ale Mac Mini to wspaniała mała maszyna i chociaż Apple głównie rozmawia o nich za pośrednictwem anonimowych komunikatów prasowych, zasługują na uwagę.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Mac Mini (2023 r.)

Mac Mini (2023 r.)

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Magnus Groth-Andersen

Jeden z najbardziej unikalnych produktów Apple nigdy tak naprawdę nie jest w centrum uwagi, ale zasługuje na to.Wczytywanie następnej zawartości