Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

MacBook Air (2022 r.)

Apple w końcu przeprojektował swojego MacBooka Air i jest to lepsza maszyna pod każdym względem.

MacBook Air jest prawdopodobnie najważniejszym Macem produkowanym przez Apple. Dlaczego? Cóż, ponieważ jest to prawdopodobnie ten, który przemawia do najszerszej publiczności, a także ten, na który najprawdopodobniej wpadniesz na wolności. Nie, to nie Mac jest liderem, ale jest to, oprócz Mac Mini, najbardziej zorientowany na konsumenta produkt w tej linii. Dlatego można łatwo argumentować, że jest ona również najważniejsza.

Kiedy więc Air dostaje swoje pierwsze prawdziwe przeprojektowanie od lat, musisz się zastanawiać, jak ulepsza tak wpływowe urządzenie? Cóż, powiedzmy, że warto usiąść na krześle. Po pierwsze, ta zupełnie nowa wersja czerpie inspirację ze stosunkowo nowych komputerów MacBook Pro. Oznacza to, że stary kształt "doorstop" zniknął na rzecz jednolitej grubości w całej maszynie, a dzięki lekko zaokrąglonym, ale wciąż przemysłowym narożnikom wygląda to bardziej jak smukły MacBook Pro 14 niż jego poprzednik. Nawiasem mówiąc, to pochwała, na wypadek, gdybyś się zastanawiał, ponieważ nowy MacBook Air jest niewiarygodnie piękny.

MacBook Air (2022)

Funkcjonalnie nie ma dużej różnicy. Nadal jest smukły, ma około 11 milimetrów, co nawiasem mówiąc jest nieco cieńsze niż jego poprzednik. Jest również odrobinę lżejszy, przy wadze około 1,2 kg. Zasadniczo otrzymujesz jeszcze jeden port Thunderbolt / USB-4, ponieważ są tu dwa i port MagSafe do ładowania, który następnie łączy się ze standardowym gniazdem słuchawkowym.

Wewnątrz znajduje się jednak mnóstwo ulepszeń. Tak, to ta sama klawiatura nożycowa, ten sam gigantyczny gładzik, ten sam model WIFI 6 i obsługa Bluetooth 5.0, ale teraz nowa kamera internetowa to 1080p, w systemie głośników są cztery oddzielne jednostki, które można poważnie usłyszeć, gniazdo słuchawkowe obsługuje słuchawki o wysokiej impedancji, a bateria wzrosła z 49,9 Wh do 52,6 Wh - to około 15 godzin mieszanego użytkowania. Ponadto nowy air ładuje się z mocą 67 W za pomocą MagSafe, który jest dostosowany kolorystycznie do każdego modelu.

To jest reklama:

Brzmi to banalnie, ale MacBook Air wydaje się teraz niezwykle nowoczesny w użyciu i nie jest to tylko czysto estetyczne, ponieważ maszyna lepiej pasuje do reszty filozofii projektowania Apple. To po prostu... cóż, lepiej. Tak jak być powinno.

MacBook Air (2022)

Aktualizujemy ze standardowej 13,3-calowej Siatkówki do 13,6-calowej Płynnej Siatkówki, a to oznacza nieco więcej światła prześlizgującego się przez panel, który emituje światło przy około 550 NITS szczyt. Nadal jest to doskonały panel pod każdym względem, o wiele mil przed większością innych, ale większość ludzi skupia się dość bezpośrednio na nowym "wycięciu". Powstało, ponieważ Apple zyskał 0,3 cala, usuwając część skądinąd dość grubej krawędzi ekranu, ale pozostawił teraz charakterystyczną kamerę internetową w małym wycięciu. Nie przeszkadza mi to zbytnio, ani nie uważam go za kluczową część języka projektowania Apple. Innymi słowy, jest to akceptowalny sposób na uzyskanie bardziej aktywnej przestrzeni ekranu bez obniżania jakości kamery internetowej.

A potem jest M2. Po pierwsze, Air nadal zaczyna się od 8 GB pamięci RAM, choć tym razem można go skonfigurować do 24 GB, a zarówno stary, jak i nowy zaczynają się od pamięci 256 GB z wersjami do 2 TB. To SoC jest w rzeczywistości nowy, ponieważ tym razem jest osiem rdzeni procesora zamiast siedmiu i 10 rdzeni GPU zamiast ośmiu. To ulepszenie samo w sobie, ale prawdopodobnie nie jest to skok kwantowy, który widzieliśmy na przykład od M1 do M1 Pro i Max. Ale znowu; rdzenie są również taktowane inaczej, więc w teście procesora, takim jak Cinebench R23, osiem rdzeni procesora ustawionych na 3.50GHz wchodzi w swoje własne więcej, a my widzieliśmy różnicę około 15%, a dokładniej 8903 na Multi-Core w porównaniu z 7560 na starym MacBooku Air z M1. Przewaga GPU jest oczywiście bardziej znacząca, a tutaj różnica wynosiła 20% w Geekbench 5 na Multi-Core.

To jest reklama:

Może się wydawać, że trochę szybko przejeżdżamy nad M2, ale prawda jest taka, że jest to prawdziwa sekwencyjna aktualizacja do wnętrzności opartych na M firmy Apple. Wszystko jest trochę lepsze przez cały czas i nie spowodowało to prawdziwego dławienia termicznego lub innych wyzwań termicznych podczas regularnego użytkowania. Nadal istnieją te same teoretyczne wyzwania, jeśli aplikacje, których używasz, muszą działać w warstwie tłumaczeniowej opartej na Rosetcie, i te same korzyści, jeśli są zoptymalizowane do działania na Apple Silicon.

MacBook Air (2022)

To jednak sprawia, że krótka praca z gorąca, ponieważ pamiętaj, że Apple wypuścił na rynek nowego MacBooka Pro, który ma ten sam projekt, co zdecydowanie stary Pro, z paskiem dotykowym i wszystkim, ale ma kluczową różnicę, że działa M2 z zainstalowanym wentylatorem. Zasadniczo oznacza to, że lepiej nadaje się do obiegu pracy, który trwa dłużej niż 10-15 minut pod presją, na przykład do edycji wideo za pośrednictwem pakietu Adobe z niezliczonymi wtyczkami. Nowy MacBook Air ma tylko pasywne chłodzenie i chociaż nie jest jako taki zaprojektowany do zmagania się z gigantycznymi aplikacjami przez długi czas, może to być warte odnotowania na dłuższą metę.

Świetny design, solidne dodatki, świetna żywotność baterii i całkiem niezła aktualizacja SoC? Czego nie lubić? Cóż, Apple uczyniło to nieco bardziej mylącym niż powinno, ponieważ cena tej wersji nie jest taka sama. Widzisz, Apple utrzymuje starego MacBooka Air w swojej aktywnej ofercie, a ty dostajesz go za 999 £ w porównaniu z ceną początkową nowego na poziomie 1,249 £. To różnica w wysokości 250 funtów, a przy starej nadal masz lepszą klawiaturę, cienki smukły komputer z 15 godzinami pracy na baterii i SoC M1, który z pewnością nie jest powolny.

Czy te ulepszenia są warte 250 funtów? Tak, powiedziałbym tak, chociaż wzrost cen jest nieco denerwujący.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości