Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

MacBook Air M3

Najnowszy MacBook Air firmy Apple niewiele zmienia, ale są w sytuacji, w której nie muszą...

HQ

Przeprojektowanie MacBooka Apple Pro, które ostatecznie zdefiniowało ramy dla przeprojektowania MacBooka Air, było moim zdaniem rewolucją. Laptopy Apple nigdy nie były lepiej zaprojektowane, wszechstronnie zaprojektowane, solidnie złożone i konkurencyjne na rynku niż teraz. O ile Twój przepływ pracy naprawdę nie jest zoptymalizowany pod kątem Apple Silicon, MacBooki rzadko są czymś, co należy ignorować, i dotyczy to wielu przypadków użycia.

Dlatego jest w pewnym sensie zrozumiałe, że Apple po raz kolejny zachowuje ten profil projektowy dla najnowszego MacBooka Air. Szczerze mówiąc, jest bardzo niewiele aspektów doświadczenia użytkownika i sprzętu, które naprawdę chciałem zmienić, ale oznacza to również, że ta recenzja będzie stosunkowo krótka.

MacBook Air M3
To jest reklama:

Zgodnie z nawykiem Apple, doświadczenie użytkownika MacBook Air pozostaje naprawdę niezmienione. Te same porty, te same ceny, ten sam wyświetlacz Liquid Retina w rozdzielczości 2880x1864, który osiąga szczyt przy około 500 nitach i obejmuje pełne spektrum kolorów P3. Podobnie, ten wyświetlacz nadal ma 60 Hz, chociaż nie zauważa się tego zbytnio jako takiego, a wycięcie ponownie mieści dość solidną kamerę internetową 1080p.

To ta sama, niemal genialna klawiatura, ogromny, przestronny gładzik i chociaż układ M3 jest mocniejszy (do tego dojdziemy), nie ma żadnego, absolutnie żadnego wpływu na żywotność baterii, która w moim 15-calowym modelu osiąga około 15 godzin. Łatwo.

Dobra, porozmawiajmy o specyfikacji. Nowy układ M3 jest dostępny w dwóch wariantach rdzeniowych, jeden z ośmioma rdzeniami (cztery rdzenie wydajnościowe i cztery rdzenie wydajnościowe), a za dwa dodatkowe rdzenie można zapłacić. Ponadto istnieje Neural Engine, który jest częścią ogólnego 16-rdzeniowego układu, a całość działa z przepustowością 100 GB/s. Możesz uzyskać do 24 GB pamięci RAM i do 2 TB miejsca, ale jak zawsze będzie to część układu, więc nie możesz później zmienić ani dodać tych specyfikacji.

W naszym teście CineBench R24, który jest zoptymalizowany pod kątem Apple Silicon, zaobserwowaliśmy 14% skok w przypadku procesorów jednordzeniowych i 12% w przypadku procesorów wielordzeniowych, a w szczególności wynik GPU prawie się podwoił do ponad 3000. Nasz standardowy test hamulca ręcznego skrócił się o dobre 13 sekund, a GeekBench 6 odnotował taki sam wzrost jak CineBench. Sami nie mamy jeszcze żadnych syntetycznych wyników testów serii Intel Core Ultra, ale z tego, co możemy zobaczyć w Internecie, Apple jest daleko do przodu w tych wybranych scenariuszach. Tak więc, po raz kolejny, można śmiało powiedzieć, że jeśli przepływ pracy jest zoptymalizowany pod kątem wykorzystania sprzętu Apple, nawet Air oferuje lepsze wyniki (w tych przypadkach) niż Dell XPS 14 z Core Ultra 7 H155. Nie, M3 nie może się równać z RTX 4050 w laptopie, ale nasza jednostka testowa uzyskała wynik 3078 w porównaniu z około 5500 zmierzonymi w kilku testach porównawczych online - to całkiem imponujące.

To jest reklama:
MacBook Air M3

Odbywa się to praktycznie bez wytwarzania ciepła i bez rzeczywistego hałasu. Z pewnością nie zawsze było tak, że Apple laptopy były w stanie wygenerować imponujące wyniki testów bez dławienia termicznego lub ogłuszających decybeli, ale oto jesteśmy. Połącz to z możliwością kodowania H264 HEVC z akceleracją sprzętową, a także dekodowania i kodowania ProRes i ProRes Raw, a otrzymasz maszynę, która jest smukła, lekka, dobrze zbudowana i wydajna, gdy jej potrzebujesz.

Air nie jest najbardziej imponującym laptopem Apple, ale jest najważniejszy, ponieważ pokazuje raz za razem, a zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku lat, że Apple naprawdę rozumie, co powinien robić laptop.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości