Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Marvel Rivals

Marvel Rivals Zapowiedź: Sprawna strzelanka z bohaterami... pobity na głowę przez Overwatch osiem lat temu

Mieliśmy okazję zapoznać się z bohaterską strzelanką NetEase podczas naszego pobytu w Los Angeles na Summer Game Fest i nie jesteśmy zachwyceni.

HQ

Człowieku, od czego zacząć. Staram się widzieć w grach to, co najlepsze, zwłaszcza gdy mam luksus i możliwość zapoznania się z tytułem, zanim jeszcze zostanie on upubliczniony i w pełni wydany. Ale w mojej głowie wyją syreny ostrzegawcze po tym, jak miałem okazję zmierzyć się z Marvel Rivals podczas Summer Game Fest.

HQ
Marvel Rivals

Zanim przejdę do tego, dlaczego tak jest, pozwólcie, że przedstawię kilka pozytywnych punktów i powodów, dla których nadal powinniście być zainteresowani i podekscytowani tą strzelanką z bohaterami. Kierunek artystyczny jest punktem kulminacyjnym i wydaje się bardzo autentyczny i zgodny z komiksowymi stylami, do których Marvel postacie mają tendencję do śledzenia swojego dziedzictwa. Wszystkie postacie są bardzo wyjątkowe i dobrze wpisują się w podstawową filozofię zadawania obrażeń, tankowania i wspierania ról, które są prezentowane. Mechanika destrukcji dodaje dodatkowej głębi do sposobu, w jaki radzisz sobie z akcją. Ponadto istnieje już szeroka lista popularnych postaci do wyboru, map, z którymi można się zapoznać, i trybów gry, w które można grać. Ale jest ku temu dobry powód, a to dlatego, że NetEase przyjrzał się Overwatch i prawie skopiował go do tee.

To jest reklama:

Nie chcę posuwać się tak daleko, by powiedzieć, że jest to plagiat, ale fakt, że Iron Man zasadniczo gra jak Fara, Star-Lord jak Tracer, The Hulk/Bruce Banner jak D.Va, Rocket Raccoon jak Baptiste, Scarlet Witch jak Moira, Punisher jak Soldier 76, Magneto jak Sigma, Doctor Strange jak Reinhardt i tak dalej, trudno nie dokonywać porównań. Postacie nawet rozmawiają i przekomarzają się ze sobą na początku każdej gry, podobnie jak Blizzard.... To samo można powiedzieć o trybach gry i o tym, jak można przełączać się między trybami podobnymi do Escort i Control, a faktem jest, że to głównie na mapach widać najbardziej kreatywne różnice. I nawet tutaj są znajome...

Marvel RivalsMarvel Rivals
Jeden pochodzi z Marvel Rivals, drugi z Overwatch. Czy potrafisz powiedzieć, który jest który?

Jestem fanem Overwatch i chaosu strzelanki Blizzard, więc tempo i szaleństwo w Marvel Rivals wydają mi się znajome. Biorąc to pod uwagę, jest to bardzo chaotyczna gra, która bez wątpienia będzie przytłaczająca dla tych, którzy nie są zorientowani i doświadczeni w tego rodzaju strzelankach bohaterów PvP. Nie jest to sytuacja podobna do tego, jak XDefiant próbował spowolnić strzelanki na arenie w porównaniu z tempem Call of Duty, Marvel Rivals jest tak samo szalony i szybki jak Overwatch.

Ze względu na podobieństwa prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego miałbyś odejść od wielu lat postępu, które zgromadziłeś w tytule takim jak Overwatch i przejść do Marvel Rivals. W tym miejscu do równania wraca zniszczalne środowisko, a także system Dynamic Hero Synergy. To pierwsze jest całkiem obiecującym pomysłem, który pozwala odcisnąć swoje piętno na każdej mapie, a nawet wpłynąć na to, jak rozgrywane są cele. Próbujesz przebić się przez przesmyk? Obejdź dookoła, zburz ścianę i zaatakuj pod nowym kątem. To fascynujący pomysł, który nie został jeszcze tak naprawdę zbadany w przestrzeni strzelanek bohaterów.

To jest reklama:

Jeśli chodzi o system synergii bohaterów, jest to raczej niszowa sztuczka, która w najlepszym razie wydaje się niewykorzystana. Niektóre postacie, zwykle te, które mają powody fabularne do swoich powiązań, mogą łączyć się ze sobą, aby odblokować nowe umiejętności i mechaniki. Rocket może wskoczyć Grootowi na ramię i jeździć z Flora colossus, a Hulk może użyć promieniowania gamma do naładowania pancerza Iron Man, to tylko dwa przykłady. Szczerze mówiąc, w tej chwili nie ma wystarczająco dużo synergii, aby ta mechanika wydawała się istotna lub ważna, a jeśli już, to prawdopodobnie po prostu ogranicza składy drużyn i to, jakie postacie najlepiej ze sobą współpracują.

Marvel RivalsMarvel Rivals
Marvel RivalsMarvel Rivals

Poza tym, że wydaje się trochę lodowaty, jakby postacie ślizgały się podczas ruchu, myślę, że Marvel Rivals działa dobrze z punktu widzenia rozgrywki. Martwią mnie podobieństwa i brak kreatywnego ryzyka i indywidualności, ponieważ ta gra wydaje się zbyt podobna (a jednocześnie gorsza) do Overwatch, co sprawia, że zastanawiam się, dlaczego w ogóle miałbym porzucić grę Blizzard, aby przenieść się do tego tytułu. Wciąż nie ma okna premiery tej gry, więc wiele może się zmienić w nadchodzących miesiącach, być może roku, ale w obecnej sytuacji Marvel Rivals nie zrobiło na mnie większego wrażenia ani nie sprawiło, że byłem podekscytowany jej ostatecznym pojawieniem się.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości