Polski
Gamereactor
wiadomości
Marvel's Spider-Man 2

Marvel's Spider-Man 2 sprzedał się w 11 milionach egzemplarzy

Podczas gdy PS5 to najbardziej dochodowa generacja konsol Sony.

HQ

Sony nie sprzedało tylu konsol PlayStation 5, ile miało nadzieję w zeszłym roku fiskalnym (nawet po obniżeniu oczekiwań), ale to nie znaczy, że japońska firma cierpi.

Najnowszy raport biznesowy ujawnia, że generacja PS5 jest jak dotąd najbardziej dochodową generacją Sony. Nie dlatego, że na PlayStation 5 jest więcej aktywnych użytkowników niż na PS4, ponieważ są oni w zasadzie równi, ale dlatego, że posiadacze PS5 wydają znacznie więcej pieniędzy na DLC, rozszerzenia i usługi niż na poprzedniej generacji. Jednym z powodów jest to, że gracze PS5 mają więcej godzin rozgrywki niż ci z PS4, więc nie ma wątpliwości, że pomógł w tym rozwój gier na żywo i gier free-to-play.

Nie oznacza to, że Sony zmusi wszystkie swoje studia do tworzenia tego typu gier, nawet jeśli jeszcze kilka lat temu tak się wydawało. Strona 23 prezentacji pokazuje, że Naughty Dog, Santa Monica Studios, Insomniac, Sucker Punch i Asobi będą nadal tworzyć gry fabularne dla jednego gracza, podczas gdy Bungie, Firewalk, Haven i tym podobne zajmą się tytułami na żywo.

Niezły pomysł, gdy prezentacja potwierdza również, że Marvel's Spider-Man 2 sprzedał się w ponad 11 milionach egzemplarzy. Nieźle jak na (na razie) ekskluzywny dla PlayStation 5, ale zeszłoroczny hack Insomniac pokazał, że może nie być tak wysoki, jak się spodziewano. Mimo to Sony daje jasno do zrozumienia, że Spider-Man nadal będzie jedną z największych franczyz wraz z God of War, The Last of Us, Horizon, Ghost of Tsushima, Gran Turismo i Destiny, co oznacza, że w przyszłości zobaczymy sequele i spin-offy z nich wszystkich.

Marvel's Spider-Man 2

Powiązane teksty

Marvel's Spider-Man 2Score

Marvel's Spider-Man 2

RECENZJA. Przez Alex Hopley

Spider-Man jako postać miał ogromną gorącą passę w ciągu ostatnich kilku lat, ale czy Insomniac może ją utrzymać?Wczytywanie następnej zawartości