Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Monster Jam Showdown

Monster Jam Showdown Zapowiedź: Milestone nadal udowadnia swoją doskonałość w wyścigach zręcznościowych

Byliśmy bezpośrednio przygotowani do nadchodzącej gry podczas naszego pobytu w Los Angeles na Summer Game Fest.

Milestone szybko staje się jednym z najlepszych deweloperów wyścigów na świecie. Po latach tytułów MotoGP, kilku Ride gier na koncie, dwóch popularnych Hot Wheels Unleashed projektów i odrobiny Monster Energy Supercross, Milestone ma szeroki wachlarz wyścigów do wyboru w przestrzeni zręcznościowej i symulacyjnej. W sierpniu tego roku deweloper doda do swojej oferty nową serię, która będzie korzystać z innego rodzaju pojazdów niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni, choć jednocześnie wykorzystując doświadczenie zebrane podczas tworzenia gier Hot Wheels.

Mowa oczywiście o Monster Jam Showdown. Terenowa zręcznościowa wyścigówka pojawi się na PC i konsolach pod koniec sierpnia, a wraz z tą datą premiery za kilka miesięcy miałem okazję zanurzyć się w grze podczas mojego pobytu w Los Angeles przez Summer Game Fest. Sesja przedpremierowa była bardzo krótka, ale podczas sesji miałem okazję powąchać kilka różnych trybów gry i wszystkie trzy dostępne regiony, jednocześnie coraz lepiej zapoznając się z mechaniką jazdy.

HQ

Monster Jam Showdown jest oparty na marce Monster Jam, co oznacza, że masz dostęp do całej gamy rzeczywistych markowych monster trucków do prowadzenia. Niezależnie od tego, czy jest to Earthshaker, El Toro Loco, Grave Digger, Sparkle Smash, Yeti, Zombie, Pirate's Curse, czy wybrany przeze mnie pojazd, Megalodon, istnieje wiele opcji do wyboru. Każda z ciężarówek wydaje się genialnie szczegółowa, co staje się coraz bardziej widoczne, gdy wchodzisz do wyścigu i widzisz, jak silnik niszczy je na kawałki, aż za każdym razem, gdy zderzasz się z otoczeniem lub rywalem, pozostaje tylko metalowa rama.

Ponieważ jest to gra wyścigowa monster trucków, mechanika nie jest tak płynna i responsywna, jak w innych tytułach wyścigowych. Te ciężarówki mają bardzo małą siłę docisku i ogromne ilości momentu obrotowego i poślizgu przy minimalnym nakładzie pracy, co oznacza, że niezależnie od terenu, zawsze czujesz się tak, jakbyś ślizgał się po torze i walczył o trzymanie się linii wyścigowej i unikanie wypadków. Jest to zdecydowanie gra, która wymaga okresu dostosowawczego, ponieważ te ciężarówki sprawiają wrażenie, jakby bardziej przypominały skutery wodne w prowadzeniu niż zwykłe czterokołowe samochody. Było to zdecydowanie coś, z czym miałem trochę problemów podczas podglądu gry, zwłaszcza gdy Milestone zlecił mi opanowanie sterowania w powietrzu, które pozwala dostosować sposób, w jaki ciężarówka porusza się w powietrzu, aby albo wykonać kilka sztuczek, albo zamiast tego bezpiecznie wylądować po skoku. System ten obracał się wokół używania drążków analogowych jako dźwigni orientacyjnych i, podobnie jak w przypadku podstawowych systemów napędowych, będzie wymagał trochę praktyki, aby go opanować.

To jest reklama:
Monster Jam ShowdownMonster Jam Showdown
Monster Jam ShowdownMonster Jam Showdown

Patrząc na grywalne regiony, Milestone zdecydował się na oferowanie trzech lokacji. Colorado jest bardziej górzysty i oferuje wiele polnych dróg, Death Valley przedstawia bardziej suchy klimat z wieloma skalistymi przeszkodami i niebezpieczeństwami, których należy unikać, a Alaska wprowadza zamarznięte pustkowie, przez które można się ślizgać i ślizgać. Każdy z nich ma swoje własne wyzwania, ale nie zauważyłem większej różnicy w tym, jak sterowanie i mechanika jazdy są zmieniane w zależności od regionu. Ciężarówki wydawały się nieliczne, niezależnie od tego, czy jechały po lodzie, błocie czy błocie. To, co powiem o lokalizacjach, to to, że są one wizualnie bardzo różne i oferują wiele w swoich unikalnych prezentacjach.

Monster Jam Showdown będzie zawierał 10 trybów gry w momencie premiery, z których trzy miałem przyjemność przetestować. Bardziej tradycyjny Circuit Racing prosi cię o rywalizację z grupą innych kierowców w pojedynku na wielu okrążeniach. Jeśli ostatnio grałeś w jakąkolwiek grę wyścigową, ten tryb będzie bardzo znajomy. Head-to-Head jest również bardzo łatwy do zwizualizowania, ponieważ jest to dosłowny wyścig jeden na jednego z konkurencyjną ciężarówką. Nie ma tu zbyt wiele do dodania. Tryb Freestyle wystawił jednak mechanikę lotu na ciężką próbę. Ideą w tym trybie jest wygrana, zdobywając najlepszy wynik poprzez utrzymanie kombinacji zdobytej za niszczenie billboardów i innych zniszczalnych obiektów, pomyślne kończenie driftów i wykonywanie okazjonalnych przewrotów i sztuczek w powietrzu. Ze względu na moją niezdolność do opanowania mechaniki powietrznej podczas sesji przedpremierowej i wciąż próbując uporać się z systemami jazdy, byłem odrażający w tym trybie i poniosłem sromotną porażkę, ale dowodzi to, że w tej grze jest o wiele więcej niż to, co może wydawać się dostępne na powierzchni.

To jest reklama:

Kiedy dodasz wszystkie te tryby, lokalizacje, dostępne ciężarówki i mechanikę sterowania oraz dopasujesz je do systemów i różnych elementów dla wielu graczy online i offline, wydaje się całkiem jasne, że Milestone jest tutaj kolejnym zwycięzcą wyścigów zręcznościowych. Monster Jam Showdown nie ma precyzji gier Hot Wheels Unleashed, ale oferuje coś wyjątkowego i bez wątpienia zainteresuje wielu, gdy pojawi się na PC i konsolach za kilka miesięcy.

Monster Jam ShowdownMonster Jam Showdown

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości