Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

Moza TSW Truck Wheel

Nowo wydana kierownica do ciężarówek Moza Racing jest pierwszą w swoim rodzaju i zastanawiamy się, dlaczego nikt inny o tym nie pomyślał?

Chińska Moza ostatnio rośnie w siłę i pomimo chwiejnej premiery kilka lat temu dla rozczarowującego R16, teraz w pełni się zregenerowała i wyprodukowała kilka bardzo fajnych produktów do wyścigów symulacyjnych. R12 to bardzo imponująca i przede wszystkim bardzo przystępna cenowo podstawa kierownicy, FSR to bardzo alternatywna kierownica, a SGP Sequential Shifter to zdecydowanie najbardziej przystępna cenowo skrzynia biegów, jaką można obecnie znaleźć na całym rynku sim-racingowym. Nie zdziwił mnie więc szczególnie fakt, że nowo wydany TSW Truck Wheel okazał się konsekwentnie dobrze zbudowanym produktem.

Moza TSW Truck WheelMoza TSW Truck WheelMoza TSW Truck Wheel
Dzięki dołączonemu wspornikowi Moza możesz przechylić podstawę kierownicy w dół, aby uzyskać odpowiedni kąt.

Część mnie może uznać za co najmniej dziwne, że ani Fanatec, ani Logitech, ani Thrustmaster, Turtle Beach, ani Simucube nie wymyślili dedykowanej kierownicy do ciężarówek. Moza jest pierwszym, który to zrobił i jest to oczywiście niezwykle sprytne posunięcie, biorąc pod uwagę, jak popularne stały się symulatory ciężarówek, takie jak Euro Truck Simulator i American Truck Simulator. Idea jest oczywiście prosta. Zaoferuj klasyczną kierownicę ciężarówki wszystkim aspirującym wirtualnym kierowcom ciężarówek i uzupełnij ją o wspornik do R12, który umożliwia umieszczenie go w miejscu, które daje odpowiednie odczucia. Wciskanie TSW Truck Wheel na podstawę kierownicy umieszczoną w GT i prowadzenie go jak każdego innego samochodu wyścigowego wydaje się oczywiście złe. "Truck Clamp" firmy Moza umożliwia regulację podstawy kierownicy w dół i ustawienie kierownicy pod kątem jak płyta. Zupełnie jak w prawdziwej ciężarówce.

Moza TSW Truck Wheel
Na kierownicy znajduje się 18 przycisków, z których 14 jest programowalnych i podświetlanych.

Sama kierownica jest prosta, ale dobrze zbudowana. Jest duży, mierzy 40 centymetrów i jest wykonany z aluminium, a jego obudowa jest pokryta sztuczną skórą i tworzywem sztucznym. Na kierownicy znajduje się 14 programowalnych, podświetlanych przycisków i cztery specjalne przyciski, których można używać do poruszania się po różnych menu lub przewijania wielu różnych ustawień. Na górze znajduje się również 10 diod LED, które można również zaprogramować tak, aby pokazywały wszystko, od prędkości obrotowej silnika po wskaźniki i wszystko pomiędzy. Ogólnie rzecz biorąc, niczego mi tu nie brakuje i nie myśląc o tym, że jestem doświadczonym ekspertem od ciężarówek, czuję, że Moza trafiła w sedno zarówno pod względem designu, rozmiaru, jak i ilości przycisków. Jedyne, co przychodzi mi do głowy, a które wydaje się być tutaj drobnym rozczarowaniem, to sztuczna skóra. Za prawie 300 dolarów powinien być pokryty prawdziwą skórą.

To jest reklama:
Moza TSW Truck WheelMoza TSW Truck Wheel
Teraz to tylko kwestia jazdy ciężarówką...

Nigdy nie jeździłem tyle Euro Truck Simulator 2 co teraz i nie będę owijał w bawełnę... Nienawidziłem każdej sekundy tego. Lubię sim-racingi z jednego powodu; Aby zasymulować bycie kierowcą wyścigowym prowadzącym błyskawiczne samochody wyścigowe. To powiedziawszy, oczywiście widzę, jak wzrosła popularność gier o ciężarówkach w ciągu ostatniego roku i oczywiście zdaję sobie sprawę, jak inteligentny jest ten produkt i że został wydany we właściwym czasie i we właściwym czasie. Moza Racing jest, jak powiedziałem, w tej chwili na miejscu. Chciałbym dodać zewnętrzne kierunkowskazy na tej kierownicy, gdybym zdecydował się jeździć większą liczbą ciężarówek, ale poza tym i faktem, że wolałbym zobaczyć prawdziwą skórę na kierownicy, nie mam tutaj żadnych zastrzeżeń. Jeśli, w przeciwieństwie do mnie, nie chcesz niczego więcej, jak tylko krzyczeć "Breaker, breaker" i jeździć po drogach 25-metrową ciężarówką, nie ma dziś lepszej opcji niż Moza R12 i to koło.

To jest reklama:
08 Gamereactor Polska
8 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

Moza TSW Truck Wheel

Moza TSW Truck Wheel

ARTYKUŁ O SPRZĘCIE. Przez Petter Hegevall

Nowo wydana kierownica do ciężarówek Moza Racing jest pierwszą w swoim rodzaju i zastanawiamy się, dlaczego nikt inny o tym nie pomyślał?Wczytywanie następnej zawartości