Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
lifestyle

Największa na świecie farma fotowoltaiczna w jednej lokalizacji jest już dostępna online

Farma z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozciąga się na 22 mile.

HQ

W miarę jak zbliżamy się do szczytu środowiskowego COP28, Zjednoczone Emiraty Arabskie (które będą gospodarzem szczytu) uruchomiły największą na świecie farmę fotowoltaiczną w jednym miejscu. Al-Dhafra jest w stanie wyprodukować 2 gigawaty energii, mówi się, że farma jest w stanie zasilić prawie 200 000 domów i wyeliminować 2,4 miliona ton węgla rocznie, a wszystko to podczas gdy farma rozciąga się na ogromne 22 mile i jest wyposażona w cztery miliony paneli słonecznych.

Farma ta oznacza, że moc wyjściowa gigawatów energii słonecznej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wzrosła do 3,2 GW. Kraj zamierza również nadal rozszerzać te wysiłki i ostatecznie osiągnąć cel 14 GW do 2030 r., z planami większej liczby farm fotowoltaicznych, w tym ramienia o mocy 1,4 GW zlokalizowanego w pobliżu Abu Zabi.

Podczas COP28 światowi przywódcy udadzą się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich w dniach 30 listopada – 12 grudnia, aby kontynuować dyskusje i dążyć do poprawy działań na rzecz ochrony środowiska na całym świecie.

Największa na świecie farma fotowoltaiczna w jednej lokalizacji jest już dostępna online
To jest reklama:

Dzięki, Electrek.Wczytywanie następnej zawartości